Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idő a sebgyógyulás?

Mennyi idő a sebgyógyulás?

Figyelt kérdés

A kutyámnak a jobb szeme felett keletkezett egy seb, még múlthéten, amivel eleinte nem volt baj, kenegettem neki betadinnal, de aztán tegnap előttről tegnap reggelre virradóra amikor már majdnem begyógyult, elkezdte magának éjszaka kaparni, amikor aludtam, és reggelre teljesen szétszedte, a fél feje véres volt. elmentünk dokihoz, aki mondta, hogy lehet, hogy söréttel találták el, adott gallért, és mondta, hogy továbbra is kenegessem neki betadinnal. mondta, hogyha pár napon belül nem indul gyógyulásnak, akkor vigyem vissza, és bódítja a kutyát, és kipucolja a sebet.

Ma, amikor bekentem neki betadinnal, pár perccel később, halvány színű váladék folyt a sebből, ami a gennynél lényegesen halványabb.

Nem tudom eldönteni, hogy ez a váladék adhat-e okot aggodalomra, vagy a varképződéshez szükséges váladék volt.

Nektek mi a véleményetek?


2013. febr. 1. 12:39
 1/4 A kérdező kommentje:

Ezt a kérdésem már tegnap kiírtam, csak akkor nem érkezett válasz, ezért remélem, hogy ha még egyszer kiírom, akkor valaki válaszol.

Előre is köszönöm.

2013. febr. 1. 12:40
 2/4 anonim ***** válasza:
ha nem piszkálja, akkor 2-3 nap alatt bevarosodik, valószinűleg azért vakarta ki, mert már elkezdett gyógyulni, és az viszketett neki. A betadinnal higitva mosd át, naponta többször. ha nem gyulladt a széle, nincs duzzadás körülötte, akkor szépen be fog gyógyulni.
2013. febr. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha a váladék kifolyik belőle, az már jót jelenthet. Biztosan ijesztő látvány, de szerintem rendben lesz. De ha bizonytalan vagy és aggódsz, akkor érdemes felhívni a dokit. A gazdák általában megérzik ha baja van az állatnak, lehet hogy ezért kezdtél el te is aggódni.
2013. febr. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
ma néztem a kis sebét, ami amúgy tényleg nem nagy, csak a szőrén levő vér miatt tűnik nagyon csúnyának, és ha hozzáérek, vagy egy kicsit megnyomom, akkor folyik belőle ez a valami, am most elbizonytalanított, mert ha megnyomom, és úgy folyik, szerintem az genny:S ma már nem rendel a doki, de holnap reggel mindenképpen viszem. nem hagy nyugodni a dolog
2013. febr. 1. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!