Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most kell csont (ízület? )...

Most kell csont (ízület? ) erősítő a kölyköknek, vagy nem? Mindenki más mond.

Figyelt kérdés

Nyolc hónapos rottweiler kölyköm van, aki Dog Chow Junior tápot eszik reggel, este pedig húst, csirkefejet, kacsát, ilyesmit. Eddig adtam neki Lavet csonterősítőt, de sok helyen olvastam, hogy az nem ér semmit. Még több helyen olvastam, hogy egyáltalán nem kell neki. Függ a táptól is, persze. De én már akkor sem tudom, hogy mi van... Adjak neki, vagy ne? És ha igen, milyet? Hallottam por formában kaphatókról is, vannak tabletták, ezer márka, ezer összetétel...?

Az állatorvosok is mind mást mondanak.. Gondolom itt is megoszlik majd a vélemény, de azért feltettem a kérdést, hátha dűlőre tudok jutni... :)


2013. febr. 10. 22:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%
3-4 hónapos korától kellene már kapnia, de nem mindegy, hogy milyet, mert ez sok mindentől függ. Állatorvos tudja igazán megmondani, hogy milyenre van szüksége...
2013. febr. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ja, és most, 8 hónaposan 45 kg, és kan... Nem sok ez egy kicsit? Igazi nagy testű, széles, masszív kutyus, de attól tartok, túletettük.... :( Vagy ez normális lehet egy kifejezetten nagy termetű (nem a fajtára gondolok, hanem kifejezetten rá) kutyánál?
2013. febr. 10. 22:34
 3/11 anonim ***** válasza:
Kálcium nem kell.Zöldkagyló csak jót tesz. ha lenne fotód, talán látszana, hogy van-e túlsúly a kutyádon.Általában a 8 hónaposak még nem olyan erős testűek, hiszen növésben vannak.Ha leül, a combjai fölött nem szabad hurkáknak képződni.
2013. febr. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hány centi a kutya, mert csak kg alapján nehéz eldönteni hogy túlsúlyos vagy sem. Bár nekem soknak tűnik. Zöldkagylót adj neki, a lavet tényleg nem sokat ér. Nagytestű kutyáknál szerinte jó ha adja a gazdi.
2013. febr. 11. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Luposan gelenkraft a neve, vagy GF 600 amit lehet használni.
2013. febr. 11. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Tényleg kellene tudni a magasságát is, de szerintem egy kicsit sok 8 hónaposan a 45 kg. De nem csodálkozom, mert sajnos ezeket az alacsonypadlós, malacorrú rottikat ilyennek "gyártják". Persze nem tudom, hogy a tied ez a kategória-e, de mivel Magyarországon kb 2 tenyészet van, ahol lehet normális rottit venni, így gyanús... Kalciumra pedig attól függően van szüksége, hogy mit eszik és az miből mennyit tartalmaz és ugye a kalcium minősége sem mindegy, mert pl. ha túl gyorsan növekedik/növekedett a kutya, akkor foszfor tartalmú kalciumtablettát nem szabad neki adni. De ezt szerintem leginkább orvos tudja megállapítani, vagy ha normális tenyészetből van, akkor a tenyésztő is tud segíteni.

2013. febr. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
4-es vagyok mi luposant adunk ortopéd orvos javaslatära, maximálisan elégedett vagyok vele. Szerintem a freesnapfba a legolcsóbb 600g 7000ft.
2013. febr. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A marja olyan 55-58 cm lehet, képet pedig csatolok. Ezek tegnap készültek, de sajnos nincs olyan, amin egyértelműen látszódna a hasa. Azért hátha ... Egyébként látta egy régi rottweiler tenyésztő kb. 2 hónapja, és el volt ájulva tőle, annyira szépnek tartotta.


[link]


[link] (Jobb oldali, kan.)


[link] (Bal oldali szuka, a jobb oldali kan. Szerintem nem azok a "rövidlábú malacorrú" kutyák... :/ )

2013. febr. 11. 17:28
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem látom hogy elhízott lenne, igy képről jó a kinézete. De azért én adnék neki zöldkagylót.
2013. febr. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Így kép alapján nem látom kövérnek...


Az meg, hogy egy tenyésztő azt mondta hogy... még semmit se jelent. Mert ha mondjuk az a tenyésztő pont a már említett malacorrú kutyákat tenyészti, akkor nyilván az tetszik neki...


Egyébként nem látnám, hogy a tieid malacorrúak lennének, de sajnos a mai magyar tenyészetek nagy része azokat szaporítja, mert eladhatóak... igaz, hogy a segéd után nem bír futni, de hát az már nem számít...


A jobb oldali nekem egy kicsit masztiffos kinézetre hajaz... De csak egy kicsit...


Én a helyedben orvossal konzultálnék, hogy mit javasol, de gondolom eddig is jártatok orvosnál, szóval nem értem, hogy miért nem adott...

2013. febr. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!