Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Külső hallójárat gylladásra...

Külső hallójárat gylladásra ti milyen csepegtetőt használtatok?

Figyelt kérdés
van egy németjuhász kutyám féloldalasn tartja a fejét, rázza, van hogy nyüszit hozzá. Volt állatorvosnál kitisztította a fülét, adott fülcseppet, vm 5e ft osat. Nem használt, visszamentünk megint kitisztította..megint semmi. Most elvittem egy másikhoz, ez nem tisztította ki, megnézte mondta hogy nem komoly, adott egy fülcseppet meg valami mosó folyadékot amivel a kutyus kirázza a füléből a feloldott váladékot. Nektek mi vált be? Milyen márkáju
2013. febr. 12. 08:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nekem gyulladós a füle. Sok mindent használtam már, ami bejött utoljára az a Kőrózsa(préselve/szűrve) és azt nyomtam bele a fülébe. Kicsit 20-30mp et úgy hagytam a kutyát az oldalán(valszeg neked kell úgytartani a fejét) hogy hasson. 3-4 napig csináltam napi 1szer és rendbe jött tőle.
2013. febr. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

AZt nem tudom, hogy közben mivel érdemes kezelni, de hogy a jövőben elkerüld a gyulladást, ajánlom figyelmedbe az FLP ALoe First termékét.

Kiskutyámnak folyton visszatért a fülgyulladás, végül ezzel kezeltem néhány hétig, és azóta nem gyulladt be egyszer sem. :)

2013. febr. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ja, és még a kövirózsa kivonatot szokták javasolni.
2013. febr. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:

Szia!


OTIPAX fülcsepp.kutya s macska ezt "használja" nálunk a családban. :)

Egy-másfél hét alatt rendbe hozza a bajt!

2013. febr. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Surolan fülcsepp pl. jó, sok fülgyulladást helyre hozott már: [link]

Ezt mi naponta kétszer használtuk, reggel és este.


De tudtommal bármelyik fülcsepp csak akkor hatásos ha alapos fültisztítás előzi meg, hiszen ha tisztítás nélkül csepegtetjük a gyógyszert a fülébe akkor lehetséges, hogy a dzsuva felfogja, nem tud hatni.

2013. febr. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ha rázza a kutya a fejét és még nyüszít is, az a helyzet messze van a "nem komoly"tól. Amit adott az orvos, használd az előírás szerint. Ha nem változik a helyzet, olyan orvoshoz menj, amelyik a fűlből mintát vesz, és laborban megvizsgáltatja, hogy milyen eredetű a fülbetegség.
2013. febr. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Ő mondta:S

Mondtam neki egy fültisztítást dr.úr, azt mondta azt nem is szabad ilyenkor:S Namon dom jó egy orvos...

Adott Otifree fülmosót amivel állítólag a kutya kirázza a füléből a zsirt, és Otospectrine fülcseppet. Szerintetek vágjam vissza a fülében a szőrt? Rajzos németjuhász.

2013. febr. 12. 23:19
 8/16 anonim ***** válasza:

Ne vágjál semmit. Ha gyógyultnak akarod látni idővel a kutyádat, menjél egy egy másik orvoshoz.

Még hogy nem lehet tisztítani.....

A dokinak kell legyen olyan gyógyszeres cucca, amivel pl megtisztítja, lekezeli a gyulladt rész.

2013. febr. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Az én kutyámnak is most volt fülgyulladása. A doki nem egyszerűen csak kipucolta, hanem átmosta. konkrétan bele tett egy tölcsért, és azon keresztül fecskendővel nyomott bele valami piros folyadékot. Ezt fülenként 3-4x. Ezután még kellett cseppezni, de másnaptól már nem is vakarta. :)
2013. febr. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Bűzmirigyet nyomtak már ki a kutyádnak? Elég sokszor annak telítettsége okoz fülben elváltozást.
2013. febr. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!