Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komolyan nem értem, hogy...

Komolyan nem értem, hogy miért támogatjátok őket ebben a döntésben?

Figyelt kérdés
Minden egyes alkalommal ledöbbenek, amikor egy kérdező leírja, hogy ugyan még soha nem volt kutyája, most 16 éves, de ő amstaffot vagy dobermannt vagy kaukázusit akar, és ti nem beszélitek le erről, hanem támogatjátok! Komolyan, első kutyának, egy tininek?!? Miért nem írjátok, hogy inkább labradort vagy bordert vagy bármilyen könnyen kezelhetőbb fajtát? Miért kell az első kutyásokat bátorítani, hogy a leg következetesebb nevelést igénylő fajta a jó a számukra? És ha mégse jön be, megy a kutya a gyepire vagy megharap valakit, mert mégse sikerült elég következetesnek lenni. Szóval miért ne valami alapból engedelmesebb fajtával kezdjenek?
2013. febr. 14. 08:06
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan, hogy alapból engedelmes kutya? Szerintem bármilyen kutya a megfelelő kézben (!) kezelhető. Ha a tini rendszeresen eljár vele kutyasuliba, foglalkozik vele, akkor had válasszon olyat, amilyenbe beleszeretett.

Egy labradort is el lehet rontani, ha nem foglalkozik vele, a border collie-ról ne is beszéljünk....

2013. febr. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Igen, van egy csomó családbarát, engedelmes fajta, amit jóval könnyebb nevelni és jóval nehezebb elrontani, mint azokat a fajtákat, amiket alapból örző-védőnek tenyésztettek ki. Azért nézd már meg a menhelyeket, nem labradorokkal vagy ír szetterekkel van tele, hanem németjuhász-roti-staff keverékekkel, na meg böhöm nagy pásztorkutya keverékekkel. Azért ez nem véletlen. Ezekkel a kutyákkal az átlag gazdi jóval nehezebben bánik.
2013. febr. 14. 08:24
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

a magam részéről a kauról igyekszem mindenkit válogatás nélkül "lebeszélni" :) pont azért, mert imádom a fajtát és látom, hogy a hirtelenül kutyát vásárlók között mennyien nyúlnak bele egy igazán kemény kauba - hogy aztán itt kérjenek tanácsot vagy egyszerűen kidobják, lealtassák a kutyát. forr is vérem, mikor a kaus kérdéseknél jönnek a kampányolók, hogy neki az volt X évig és a világ legjámborabb kutyája...


viszont amstaffot vagy dobermant (hogy a példáidnál maradjunk) már mernék ajánlani egy kellően elkötelezett, megfelelő családi háttérrel bíró (tehát el tud járni kutyasuliba, van aki besegít kutyát sétáltatni, ha vizsgára készül, stb) 16 évesnek is. persze nyugisabb példányt. egy jó kiképző segédletével már elbírhat az ember egy ilyen fajtával is.

a border collie sem feltétlenül "jobb", mint az amstaff vagy a dobi, az ugyan nem egy olyan makacs állat, viszont sok szabadidő kell hozzá, és egy gimis korú fiatalnak (főleg, ha tovább akar tanulni) nem biztos, hogy olyan jó választás.

2013. febr. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem úgy gondolja a kérdező, hogy egy labradort rontson el a kis tini a dobermannt meg ne. Hanem úgy, hogy van egy pl. 16 éves, akinek még ott az iskola, ki tudja mikor lesz biztos munkája, saját lakása, és így akar kutyát "vállalni". Ha most elmennek a szülőkkel egy menhelyre és kiválasztanak egy kis-közepes testű (esetleg még kölyköt), aztán a gyerek megunja, a buli a pasizás, a csajozás, az iskola, stb elveszi az idejét, akkor egy tacskó keveréket vagy egy bármi más kutyát még a szülők, nagyszülők is meg tudnak tartani, (elbírnak vele), és nem kell visszavinni a menhelyre. Viszont ha a gyerek nyafog, megvesznek neki egy rottweilert 100 ezer Ft-ért, majd eltelik 1 év és már nem kell a gyereknek, akkor nem hiszem, hogy a 80 éves nagyi bevállalja, hogy játszik vele vagy sétálni viszi. Így ha kertes házról is beszélünk, foglalkozás hiányába elvadul a kutya, és előbb vagy utóbb menhelyre kerül.
2013. febr. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
Azért, kedves kérdező, mert a válaszolók sem túl sokat értenek a kutyákhoz, miért is beszélnék hát le a tizenéves tapasztalatlan gyerekeket?! Egyébként meg nem korfüggő, hogy ki hogy tud bánni a kutyákkal... De mindenképp könnyebben kezelhető fajtát kellene választaniuk. Egyébként egyedfüggő is a dolog, mert tudok olyan labradorról, hogy igencsak megizzasztja a gazdiját!
2013. febr. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

Örülök a kérdező hozzáállásának.

Én sosem adok senkinek tanácsot, csak informálódni szoktam idejárni, mert sikerült már nem egy kutyust elrontanom a majomszeretetemmel és több évtizedes gazdi pályafutás után most kezdem érteni, hogy mi is az ember-kutya kapcsolat lényege.

2013. febr. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk tényleg van kivétel, hogy egy "vad" kutya normálisabb, egy "szelíd" kutya meg őrjöng.

Pl. a konkrét példa nálunk.

A közvetlen szembe szomszédnak van egy golden retrivere.

Na az olyan mint egy vadállat. Neki ugrik a kerítésnek, morog ugat, ha a gazdái kiállnak az autóval hátra viszik megkötik, ha valaki megy hozzájuk egy tortúra mire bezárják valahová a kutyát.

Közvetlenül velük szemben lakunk mi.

Nekünk rotink van.

Ő is nekiugrik a kerítésnek, megugatja a postást, stb,

viszont ha kiállok a kocsival, mondom neki hogy marad, akkor az udvaron marad.

Ha valaki csenget, ugat meg ugrál meg minden, de amint én beengedem az illetőt, akkor csak megszagolja és kész.

Nem ugrik rá, nem akarja megharapni, nem kell elrejteni a kutyát.

Van az aki el sem hiszi, hogy az 1 perccel ezelőtt ugató, meg ugráló "fenevad" nem fogja bántani, ha bejön az udvarra. Persze ha én engedem be.

2013. febr. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 7es!


Ez mind azért van, mert a szomszédod nem foglalkozik a kutyájával, nem tiszteli őt a kutya, stb.


Te pedig jól neveled a kutyádat... legalábbis amit leírtál, az jó. Én is úgy vagyok vele, hogy jelezzen a kutya, de ha én beengedek valakit, akkor azt tartsa tiszteletben, tehát engem! Nekem még kicsi a rottim, de így szeretném nevelni...


Egy ismerősömnek német juhásza van és őt is mindig be kell zárni, ha jön valaki, de annyira, hogy pl. ha nyitva van a kapu, mert mondjuk kimegy valamiért és a kutyát nem zárta be és mondjuk valaki elmegy előttük, akkor a kutya simán kimegy és megharapja... Számomra ez azt jelenti, hogy alapvető hiányok vannak a vezetésében...

2013. febr. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Persze, egyedfüggő is, de ahogy a 4-es írta, ha a tininek 1-2 év múlva nem lesz kedve lemozgatni a rotit és foglalkozni vele, esetleg megy koleszbe és továbbtanul, akkor az anyukáta meg a nagypapára maradt amstaff vagy roti szépen láncra vagy kennelbe kerül. Egy tacsi keverék hasonló esetben meg szépen elbóklászik a kertben élete végéig.
2013. febr. 14. 08:59
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismered ezek szerint a tacsikat. :) Ha kint hagyják a kertben (mellesleg nem kerti kutyák!) és le se sz@rják, az pár nap múlva meglép onnan. A tacsi kemény kutya, sokszor nehezebb velük, mint egy dobival. Dominánsak, makacsak, hatalmas mozgás és munka igényel. Hát az tipikusan nem első kutyának való.
2013. febr. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!