Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezdő kutyás vagyok nemsokára...

Kezdő kutyás vagyok nemsokára kertes házba fogok költözni szeretnék egy kutyát csak nem tudom milyen fajtát. Közép vagy nagy testűre gondoltam. Tudnátok esetleg ilyen fajtát mondani? 26/F

Figyelt kérdés

Szeresen futkározni az se baj ha sokat szeret sétálni.

A berni pásztoról a Boxeről és a Német juhászról most olvastam könyvet ők tetszenek. Sok forumon megoszlanak a vélemények hogy első kutyásnak jók.Mindenféleképpen fajtisztát szeretnék és tenyésztőtől.Olyant szeretnék hogy ha egy idegen be mászik akkor lehetőleg ne kínálja meg ülőhellyel.



2013. febr. 17. 13:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
28%

Igazából minden fajta kutyának más a sajátossága. A német juhász okos, jól tanítható. És rohangálni is szeret. :D A házat is nagyon jól őrzi, barátnőméknek most van a második német juhász kutyájuk. Keresztanyáméknak is volt, csak jót tudok mondani róluk. :)

Boxer az tényleg nem ajánlatos első kutyának. Nagyon határozott és kell a tapasztalat hozzá.

A labrador sem lenne rossz első kutyának szerintem. Családbarát és okos, szeret rohangálni, életvidám kutya.

És a snacit is ajánlom, mivel nekünk az van. ;)

2013. febr. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%
Mennyi időd van rá?Pörgősebb vagy nyugodtabb kell?Viszed kutyasuliba?Ha viszed örző-védőre is akarod?
2013. febr. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nekem min.4 óra de mindig lenne vele otthon valaki.Kutya óvodába kutya iskolába vinném
2013. febr. 17. 14:52
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha van elég időd, szereteted, oktatod és foglalkozol a kutyával, akkor vehetsz olyat amilyet szeretnél. Szerintem hülyeség ez az "első kutyás" dolog. Találd meg az igényeidet, ahhoz mérten a kutya tulajdonságait, és válassz bátran.
2013. febr. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem Malinois volt az 1. kutyám mindenki azt mondta , hogy az nem jó mert túl pörgős meg nem bírok vele :D.Nem így lett most egy jól nevel kutya aki tudja az alapokat és bármikor szót fogad nekem :)!Válaszd ki ami tetszik neked.jelleme szerint dönts ne kinézetre meg az igényeidhez természetedhez igazítva :)
2013. febr. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Helyes írási hibákért bocsi!
2013. febr. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nagyon sok fajtának utána néztem a neten de amit az egyik oldalon ajánlanak a másik oldalon azt írják hogy nem jó első kutyának a boxeről meg a német juhászról is más véleményen vannak az oldalak meg a fórumok. A Labradoról olvastam hogy jó első kutyának de tőle be jöhetnek az idegenek az udvarra.A schnauzer az is szép kutya de szerintem első kutyának főleg egy óriássnaci nem tudom menyire jó.
2013. febr. 17. 15:03
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezen az oldalon sok kutyának megtalálhatod a leírását és mind igaz : [link]
2013. febr. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én se torodok az elso kutyás dologgal.

Nekem is ez az elso kutyám ami most van.Egy border collie imádom és nem csinál semmi rosszat.

Torodok vele és o is velem...

Egy kuta lehet hogy 13 évre szól. Nem lehet úgy választani, hogy most ez majd ha o nem lesz a második kutyának lesz majd az... Válassz olyat ami neked tetszik és megfelel az igényeidnek! Jó kutyázást!

2013. febr. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha kellően határozott vagy és kapsz szakképzett segítséget nyugodtan választhatsz olyan fajtát amilyet szeretnél. Nem azt mondom hogy szerencsés egy kaukázusival kezdeni de ő is lehet tökéletesen nevelt kutya akár első kutyaként is. Olvass sok szakirodalmat a nevelésről, vidd suliba és hidd el nem lesz gond. Valahol mindenki elkezdi, attól hogy egy labit viszonylag könnyű megnevelni még nem feltétlenül ilyen kaliberű kutya kell neked. A legfontosabb hogy passzoljanak hozzád az igényei. Egy német juhász jó választás lehet, természetesen a megfelelő kennelből választva de ez minden fajtára áll. :)
2013. febr. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!