Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya a cane corso?

Milyen kutya a cane corso?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy mi jellemző erre a fajra, de cane corso-s gazdik véleményére is kíváncsi lennék. Mennyire könnyű nevelni, hogyan alkalmazkodnak, milyen korú embert fogadnak el "feljebbvalónak" maguknál. Igazából mindenre kíváncsi vagyok velük kapcsolatban, mert a nyáron szeretnék egy ilyen kutyát beszerezni. Előre is köszönöm a válaszokat :)

2013. febr. 17. 21:30
 1/9 anonim ***** válasza:

[link]



Nagyon választ nem fogsz kapni... kérdezz egy kennelt milyen kutya stb.


Kennelből vedd úgy 120 ezer ft körül megkapod.

Ha szaporítótól veszel..akkor benne lesz kb 400ezerbe a sok betegség miatt.

2013. febr. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
okés, azért köszönöm a választ (:
2013. febr. 18. 14:17
 3/9 anonim válasza:

Én válaszolok neked:)

Nekem van egy másfél éves szukám:)

Egy tündér:)Olyan szinten ragaszkodó, hoyg az már ,, ijesztő":)Okos, hűséges, 2 goldinkkal jól megvan, sétáltatni simán lehet..

Amugy meg oda kell figyelni rá, mert ők azért nem egyszerű kutyák jól meg kell nevelni...

2013. febr. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
értem, köszi a választ :D
2013. febr. 24. 20:50
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
Szia! A corso-nál és szerintem minden más hasonló kategóriájú kutyánál fontos az, hogy legyen egy kész terved a nevelésével kapcsolatban mire megérkezik a kutyus.Tudnod kell előre, hogy mi az amit meg fogsz engedni neki és mi az amit nem és ehhez tartani magad.Mindig előre gondolkodj például lehet hogy 4 hónaposan cuki az amit csinál vagy éppen nem zavaró de gondolj bele ha megnő és akkor is azt fogja csinálni akkor az milyen lesz. Gondolok itt arra például, hogy ha megengeded, hogy veled aludjon mert annyira édes ahogy hozzád bújik, meg milyen picike akkor jusson eszedbe, hogy ha majd 50 kg lesz és azt álmodja, hogy ő szaladgál milyen jó lesz mikor majd leszakad a veséd mert azt rugdossa izomból :D tehát egyszer sem engedd meg, hogy felmenjen az ágyra ha később zavaró lesz, mert ha egyszer megengedsz valamit százszor nehezebb leszoktatni róla. Nagyon fontos a korai és folyamatos szocializáció, de ne csak barátságos kutyákkal ismertesd meg, hanem labilis kutyákkal is, persze ne tedd ki veszélynek, de például én ha találkoztam egy idegbeteg yorkival akkor odavittem hozzá hogy tanulja meg azt is, hogy ilyen helyzetekben is nyugodt legyen.Amikor már nagyobbacska lesz akkor is engedd neki, hogy ölebekkel játszon, mert csak így tanulja meg kezelni az erejét és később nem kell félni attól, hogy egy apróbb kutyára rátapos játék közben vagy túl erőset harap.Nagyon fontos, hogy mindig határozott legyél vele, ha nem tisztel akkor megette a fene az egészet, mert erővel nem tudsz rá hatni, nagyon fontos, hogy szellemileg felette állj. Nem szabad egyszer sem ellágyulnod, mert olyan aranyosan néz stb, mert ki fogja használni és egyre több kilengése lesz. Figyelj oda az etetésre, csinálj úgy mintha beleennél a kajájába és csak azután add oda neki, de ne engedd, hogy ugráljon az ételért vagy amint földet ért a tál azonnal ráraboljon, üljön nyugodtan addig amíg azt nem mondod, hogy ehet.Az étel a tiéd és nem az övé, csak kap a "maradékból". A játékai sem az övéi hanem a tiéd csak ő is játszhat vele, de bármikor elveheted és ez az ételre is igaz. Ha nem akarja odaadni neked a játékát vagy esetleg morog ha a kajájához nyúlsz vagy elveszed előle a tálát az azt jelenti, hogy valamit elrontottál és gondold át akkor, hogy mi lehet a probléma és javitsd ki.Mindent összevéve könnyű nevelni, ha tudod mit akarsz, iszonyú okos kutyák! Bocsi a kisregényért, remélem tudtam segíteni és jó corso-zást kivánok Neked! :)
2013. febr. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
hát ilyen szőrös féle. van négy lába neki meg füle farka. az eleje ugat meg harap, a hátulja meg pukizik:) félre téve a tréfát ugyan olyan kutya mint a többi. mint mondjuk egy németjuhász. nem kor kérdése. a miénk bűbájos kislány. gyorsan tanult mindent nagyon kedves kutyus. a gyerekeimmel úgy bánik mint a hímestojással. teljesen normális. a házat örzi. megsimogatod akkor csóválja a farkát, ha a nevén szólítod akkor is. más kutyákkal játszik. közterületen el lehet engedni mert vissza jön ha hívom illetve el se megy, az egyik szeme mindig rajtunk van. ragaszkodik hozzánk. a lakásban tartjuk, be jöhet a szobába de nem alhat ott. ja sokat foglalkoztam vele és nagyon korán 6-7 hetesen már gyakorolgattunk. sok sikert a kutyushoz. ja ha nem értesz a kutyákhoz kant ne vegyél mert meg fog harapni ez biztos. bármilyen nagy testű örző vagy juhász kutya kanja megpróbálja veled rendezni a viszonyát legkésőbb 1,5 2 éves korában, ami általában harapással végződik. akik értenek a kutyákhoz azok ezt eltudják kerülni. ha van kutyás tapasztalatod nagytestű örző-védő kutyákkal, akkor nyugodtan vehetsz kant is. semmi különbség kiképzésben nincs egy dobermann, schnauzer, roti, vagy egy cane corso között.
2013. júl. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ, bár későn olvastam el, a zöld kéz megy. Akkor szuka kutya lesz, ezt a rangsorlással köszönöm hogy tisztáztad :)
2013. aug. 7. 00:21
 8/9 zstimi ***** válasza:
Nekem 4 és fél éves fiú cane corsom van. Tündéri!! Ilyen türelmes kutyával életemben nem találkoztam!!! A 4 éves fiam bármit megtehet vele. Állandóan egymást nyúzzák!:) Az mellett nagyon jó házőrző. Az idegeneket nem szereti de ha beengedjük mi akkor már nincs vele problémája. Szófogadó, nagyon okos. Eleinte sok gond volt vele mert mindent szétszedet, mindenkire felugrált és egyből karra ment ha valaki jött. De soha senkit nem harapott meg. A termete miatt kell hozzá erő mert van hogy séta közben néha húz. Az biztos hogy nekünk most már mindig ilyen kutyánk lesz. Talán azért van vele szerencsénk mert nem egy túltenyésztett szülőktől vettük. Első alomból való volt és így olcsóbb volt. Más tulajdonosoktól is csak jót hallottam róluk.
2013. aug. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
6/8 hogy te milyen butaságokat írtál össze a kan kutyákról!!!!
2014. júl. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!