Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tiltsam a kutyát?...

Hogyan tiltsam a kutyát? Nálatok hogy néz ki a tiltás?

Figyelt kérdés

Most ért szerintem kamaszkorba a kutyám, 7 hónapos.

Idáig szépen ment vele szinte minden. A mai sétánknál ledöbbentem és nem tudtam, hogy mit is kéne csinálnom.

A történet: 2 kisgyerek szerette volna megsimizni picit a kutyust. Leültettem magam mellé, de mire kb. másfél méterre értek, a kutyám elkezdett először szűkölni, aztán "őrjöngeni", inkább félős őrjöngés volt. Később jutott eszembe, lehet, hogy a kismotortól ijedt meg, amin az egyik gyerek ült.

Annyira megdöbbentem. Imádja a gyerekeket, sose volt semmi ilyesmi probléma vele. Lehet, hogy ciki, de nem tudom hogy mit kéne ilyen esetben csinálom. :( Most jobb nem jutott eszembe, csak megráztam a grabancát és mondtam, hogy NEM. De nem hiszem hogy sokat érthetett belőle, mert idáig kisangyal volt és még csak nem is rosszalkodott soha.


2013. febr. 20. 19:04
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Foglalkozz vele többet, és vidd emberek közé ( persze ha nem veszélyes). Ha több idegen emberrel lép kapcsolatba, akkor megfogja szokni, hogy nincs semmi gond, nem kell félnie.
2013. febr. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy igazad van, és tényleg a kismotortól ijedt meg, nem ő lenne az egyetlen.

Ha tényleg erről van szó akkor szerintem ebben az esetben nem a tiltás a célravezető.

Szerintem guggolj le a kutya mellé, a kismotort lassan húzd közelebb magatokhoz, és engedd, hogy megszaglássza. Ha hátrál hagyj időt neki, hagyd hogy ő közelítsen a motor felé, győzni fog a kíváncsisága, engedd, hogy körbejárja. Légy nyugodt, türelmes és magabiztos.

És ne nézz teljesen hülyének, de simogasd meg lassú (ne kapkodj) mozdulattal a játékmotort úgy, hogy a kutya lássa.

Lehet, hogy egyszeri ilyen ismerkedés nem lesz elég, de két-három ilyen alkalom után szinte biztos, hogy nem fog megijedni, hiszen ismeri. :)

2013. febr. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 sippara ***** válasza:
Ilyen esetben nem érdemes tiltani. Megijedt, láttad is, hogy a kismotortól. Nem csinált rosszat, nem kellett volna semmilyen módon büntetni. Ilyenkor ültesd le, akár megcsinálhatod azt is, amit a második válaszoló javasolt (mondjuk a simogatást nem értem, de bajt nem csinálhatsz vele :)), de mindenképpen várd meg, amíg megnyugszik, ha kell, kérd meg a gyerekeket, hogy menjenek olyan távolságra, ahonnan már nem retteg a kutya, és onnan menjetek - akár jutifalattal, játékkal - közelebb (érdemes lenne - ha van rá lehetőség - ismerős gyerekekkel és kismotorral újrapróbálni az esetet úgy, hogy már távolról lássa őket a kutya és legyen ideje jól megnézni őket, magától közeledni).
2013. febr. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A simogatással szerintem azt mutatod a kutyának, hogy nem ellenség a motor, nem kell tőle félni. Tudod, te vagy az alfa, te vagy a követendő. :)


(második voltam)

2013. febr. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 sippara ***** válasza:

Jobban belegondolva tényleg jó ötlet, hiszen ő nem feltétlenül tudja a mozgó-hangos kismotorról, hogy tárgy! Köszi, ma is tanultam valami :)


Harmadik

2013. febr. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha csendben marad, vagy nem reagál a zörgésre, akkor simizd meg vagy adj neki jutit.

Ha negatívan reagál akkor ne, mert csak megdicsérnéd, amiért rosszul reagált.

Lehet a motortól, nem minden kutya van hozzászokva az ilyenekhez. A zörgő bicikli kosara, vagy a banyatank is ilyen lehet.

2013. febr. 21. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. febr. 21. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!