Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 9 éves kistestű ivartalanított...

9 éves kistestű ivartalanított szuka kutyust még lehet szocializálni?

Figyelt kérdés

Falusi kutyus, inkább csak a nagy kertbe jár ki, és keveset sétál pórázon, így azon a kutyán kívül, amelyikkel együtt él nem igazán van kapcsolata más kutyákkal. Nem ismeri a kutyák reakcióit, nem agresszív, de látszik, hogy nehezen kommunikál. Néha fél, és ilyenkor inkább odakap az idegen kutyának és elüldözi. Nem harap, a szőrét csípkedi meg a másiknak. Lehet még ennyi idősen szocializálni? Kaját, játékait is védi, hasonlóan viselkedik. (Azzal a kutyával szemben nem, akivel együtt van.) Nyilván szakember segítségével gondoltam. A gond az, hogy ha a városba költöznek sokkal több inger fogja érni, és nem tudják, hogyan fog sok kutya között viselkedni...

Alapvetően egy okos, tanulékony kutyáról van szó, de ami hatalmas hiba, hogy a kutyákkal való szocializáció kimaradt az életéből.

Emberekkel nem viselkedik így, a játékot kivehetik a szájából stb... szóval a kutyákkal van gond. Az enyémet is megcsípkedte (kan kutyus, szerencsére nagyon behódoló, így verekedés nem volt)...és nem szeretném, ha nagyobb baj lenne.



2013. febr. 21. 09:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Folyamatosan kell más kutyákhoz szoktatni. Biztosan van az ismerőseitek körében is kutyatartók. Beszélj velük! Lassan össze lehet őket, olyankor figyelsz a reakcióra...ha olyat csinál letiltod.. De el viheted kutya iskolába is. Ott nagyon sokat fognak segíteni.
2013. febr. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem lehet.

Ajánlom az Alfa Kutyasuli ingyenes szocializációs foglalkozásait, itt szakszerű segítséget kaphatsz.


Az én kutyusom évekig egy pincébe bezárva élt 20 másik kutyával, sosem volt sétáltatva, sosem volt játszva vele. Ezután a fajtamentőknél volt egy évet, ahol gyönyörűen rehabilitálták és egy nagyon kedves, normális kiskutya lett belőle, gyönyörűen közlekedik az utcán és már bízik az emberekben is, szinte nem is látszik rajta, hogy milyen borzalmas élete volt. Tudom hogy ez más jellegű probléma, de ez is elég nagy probléma volt, mégis meg tudták "javítani" a kutyust. :)

Egy hibája van még, más kutyák iránt kicsit bizalmatlan, nem szívesen játszik velük, a nagyoktól néha megijed. Ez érthető, hiszen egész életében küzdenie kellett a többi kutyával az élelemért. Úgyhogy mi most fogunk menni erre a szocializációs foglalkozásra, remélem fognak tudni segíteni.

2013. febr. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is kutyasulira gondoltam, szocializációs foglalkozások biztosan segítenek majd neki.
2013. febr. 22. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!