Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Téli születésű kutyus egy...

Téli születésű kutyus egy ideje nem nyújtja ki az első lábait. Állatdoki szerint túl gyorsan nő, vissza kell venni a kaját, meg kiegyenesítve fáslizni a lábát. Egy ismerős azt mondja D-vitamin kell neki, az ő kutyája is így csinált. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2013. febr. 23. 09:08
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
A tenyésztővel nem beszéltem. Amikor elhoztam semmi baja nem volt, normálisan szaladt, gondoltam az állatorvos többet segít mint a tenyésztő. 6 hetesen hoztam el, és 12 hetesen már háromszor nagyobb a kutya. Először arra gondoltam hogy mivel sokat mászkál lépcsőn, (mert mellette van a háza), leeshetett.
2013. febr. 25. 07:09
 12/22 anonim ***** válasza:
Ártani nem ártott volna a tenyésztővel egy csevely. Ő ismeri a tenyészete jellemzőit. Ő tudja, nála milyen fajta etetéssel lehet gond nélkül megoldani a növekedési időszakot.Tiszteletem az orvosoké, de ,ha a táp ajánlott adagjától lett nagyon kövér és nagy a kutya, akkor nem az adag csökkentés a megoldás, hanem gyengébb beltartalmú tápot kell választani.Amúgy is ajánlatos a nagytestűeknél a magas fehérje-zsír tartalmú tápokat elkerülni.
2013. febr. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Én biztos, hogy tápot váltanék.

30% felett van a select gold fehérjetartalma?


Amúgy szerintem nem valószínű, h tenyésztőről beszélhetünk.. 8 hetes kor előtt nem nagyon lehet tenyésztőtől kiskutyát elhozni, max. nagyon kivételes esetben.

2013. febr. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Próbálj beszélni a Noésokkal! Volt náluk egy Dog keverék, akinek ugyanilyen problémája volt, és ő nagyon szépen helyre jött (de fáslit nem láttam rajta egyszer sem). Ha tudod valahova úszni vinni, az is biztos, hogy segít. És igen, alacsonyabb beltartalmú kaja, esetleg az is lehet, hogy rizzsel higítod.

Én D-vitamint orvosi rendelvény nélkül biztosan nem mernék adni, mert az meg elvonhatja a kalciumot, ami nem biztos, hogy jó.

Zöldkagylót viszont minden további nélkül tudsz neki adni, azzal nem árthatsz.

2013. febr. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

A Select Gold fehérje tartalma 26%, időközben el is fogyott. Mi az a táp aminek 30% fölötti a fehérje tartalma?


Nem kövér lett a kutya, hanem szerintem inkább nagyon gyorsan nőtt. A kutyus nem tenyésztőtől való, hanem egy olyan embertől akinek van egy rodéziai párja, és így szokott lenni kiskutyája.


Ezek a képek 1 hete készültek.

[link]

2013. febr. 26. 11:19
 16/22 anonim ***** válasza:

Atya ég. SZegényke :(((

Barátnőmék is szaporítótól vettek anno kiskutyát, ahogy most te is. Az ő kutyájuknak is csúnyán állt a lába, de nem ennyire, mint nálatok. Zöldkagyló kivonat hozta helyre neki.

2013. febr. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Az állatorvos nyert.

1.) A kutya lábát kiegyenesítve arra vattát tekertem, majd fáslit, hogy megfogja a vattát, aztán ujságpapírból egy félcsőt hajlítottam, és azt kívülről (amerre hajlott a láb) rátettem, és tekertem tovább a fáslit. Arra kell figyelni, hogy nem legyen túl szoros, de tartson rendesen. Ha túl szoros azt onnan tudod, hogy dagad a kutya lába. Ezt mindkét első lábán megcsináltam. Úgy nézett ki mint amikor a lovak lábát fáslizzák.

2.) Mindeközben vissza kellett fogni a kutya kajáját, hogy ne legyen akkor súlynövekedés.


Egy hét elteltével levettem a lábáról a kötést megnézni hogy mi a helyzet, és azóta sem került vissza. Nagyon szépen kihúzza magát, egyenesen tartja a lábát.


Köszönöm az ötleteket mindenkinek! Ja, és a Select Gold-ban alapból van zöldkagyló!

2013. márc. 19. 11:05
 18/22 anonim ***** válasza:
A tápokban lévő kagyló mennyisége csak egy kis szinten tartásra elég. Növésben lévő kutyának külön kell adagolni pluszban.
2013. márc. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Szuper :)

A tápokban tényleg kevés van, érdemes adnod neki mellé, amíg növésben van!

2013. márc. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Nutradyl-t vagy Sinoflex-et vegyek?

Ne vessetek meg se a kérdésért, se azért mert "szaporítótól" vettem. Ez a kutya tetszik, de nem akarom tenyészteni. Természetesen jót akarok a kutyának, de szerintem az nonszensz, amikor valaki többet költ az állatra, mint a gyermekére.

Olyan sokan írják hogy a luposan a minőség, más meg azt írja hogy feleslegesen adják ezeket a készítményeket a kutyáknak.

2013. márc. 20. 09:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!