Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki hogy szokta sétáltatni a...

Ki hogy szokta sétáltatni a beagle kutyáját? Esetleg elengeditek?

Figyelt kérdés

Nekem van egy 5 éves gyönyörűségem, és eddig csak pórázon sétáltunk meg hát bekerített területeken elengedtük viszont most próbálkozok a behívással. Hallgat rá, ezzel nincs is gond, viszont sok olyanról hallottam, hogy beagle elveszett...

Fajtából adódóan van bennük egy ilyen "ösztön", ami persze megfelelő neveléssel felülírható, de mégis el szoktátok őket póráz nélkül engedni?



2013. febr. 26. 19:50
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem csak az takarózik ilyesmivel, aki nem tudja megnevelni a kutyáját. Teljesen mindegy, hogy milyen fajta, kutya, kutya, egyremegy. :)

Remélem, jutalomfalattal gyakorlod a behívást.

2013. febr. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Remélem, hogy ezt az az takarózik ilyesmivel, aki nem tudja megnevelni a kutyáját" kiszólást nem nekünk szántad. Kutyasuliba járunk, ami önmagában nem bizonyít semmit, foglalkozom vele. És kérdésedre igen, gyakorolom vele a behívást.
2013. febr. 26. 20:23
 3/10 anonim ***** válasza:
A behívás nem gyakorlás kérdése, hanem tekintély és kötődés függvénye. Ez a beagle-nél különösen igaz. Az sem mindegy milyen kutyasuliba jársz. Szabadon vannak ott az ebek? Póráz nélkül zajlanak a foglalkozások, a munka és a tanítás?
2013. febr. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Póráz nálkül, ahogy a többi kutyámat is. Esze ágában sincs elmenni, igaz egyszer kellett egy komoly meccset vívnunk, hogy ki az aki a szabályokat felállítja, de azóta nincs gond.
2013. febr. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
szia! Az enyém már nem él, de őt 1,5 éves korától elengedtem mindig a réten. Onnantól stabilan behívható volt. Lehet, hogy azelőtt is visszajött volna, de nem mertem kockáztatni a serdülőkorban. Volt mellette egy angol cocker spániel is, ő is segített benevelni. A spani nagyon okos kutya volt, és vigyázott a beagle-re :).
2013. febr. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

És nálunk nincs kutyasuli. De anélkül is meg lehet tanítani mindent egy kutyának. A mostani kutyám is (mudi kan) ül, fekszik, helyben marad, lakótelepen elengedhető, idegen megsimogathatja, 100%-ban behívható stb, és én tanítottam.

Suli csak akkor kell, ha egyedül nem megy!!

2013. febr. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A 2. válaszolónak szabadon vannak a kutyák, és minden(tanítás, játék, munka) póráz nélkül.

Az enyémet is forgalomtól messze el szoktam engedni futkározni, és falatra mindig visszajön. Póráz nélküli láb mellett követést viszont még nem tanultuk, így mikor elengedem előreszalad, ide-oda de végtére is mindig visszajön. Így lenne még egy kérdésem: Hagyjátok hogy séta közben körülöttetek futkározzanak vagy láb mellett követés van?

2013. febr. 27. 19:36
 8/10 anonim ***** válasza:
Mind a kettő kutyámnál az a szabály, hogy láb mellett kell jönniük, amíg házak között vagyunk, póráz nélkül persze. Úgy fél-egy méter lemaradás, előzés még belefér, de több nem. Persze szabályos lábnál követésnél mások a szabályok. Szántón, futtatón, töltésen engedem csak ki őket magam mellől.
2013. febr. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszod!
2013. febr. 27. 21:07
 10/10 anonim ***** válasza:
Én régebben mindegyiket elengedtem. Most már nehezebb mivel az egyik megsüketült a másiknak agyvérzése volt, nem teljesen 100as szegény, így őket nem nagyon merem elengedni, a többit bármikor.
2013. febr. 28. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!