Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ugatja meg a 10 hónapos...

Miért ugatja meg a 10 hónapos kutyám az utcán a többi kutyát?

Figyelt kérdés
Van egy 10 hónapos szuka havanese keverék kutyusom, és akárhányszor találkozunk egy kutyussal az utcán, mindegy hogy fiú vagy lány megszaglássza őket, és elkezdi ugatni de elég hisztérikusan, és nem nagyon akarja abbahagyni ha rászólok, és ez néha elég zavaró, és nem tudom mit csináljak vele! Kutyasuliba nem nagyon szeretném elvinni , ugyhogy kérlek segítsetek ha tudtok valamit ezzel kapcsolatban!
2009. szept. 11. 10:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Legfontosabb, hogy nyugodt legyél végig. Ha ideges leszel, ha megláttok egy kutyát, akkor érzi a kutya is és védeni akar.

Beszéld meg vkivel, akinek van kutyája, hogy menjetek el egy parkba a 2 kuttyal, és játsszanak.

Vagy otthon tanítsd meg egy szóra, pl: Figyelj! (vagy a neve) és mindig adj neki jutalomfalatot, ha rádnéz ilyenkor. Aztán ezt próbáljátok az utcán. Majd ha már jól megy, akkor csináljátok, mikor elmegy egy kutya mellettetek. Figyelj!-jutalmazás-dicséret.

2009. szept. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
egyetértek az elsövel :) az én kutyámnak (vizsla) is neki megy mindig két ilyen kis kutya,hozzáteszem, h ezek állandóan el vannak engedve:S 2 hónapig türte a kutyám, most viszont állandóan csúnyán rájuk morog(más kutyára nem)és még a gazdája van felháborodva... szerintem meg én lehetnék mérges, vagy nem? :D szóval sok sikert, nehogy ilyen "méregzsák" kutyád legyen :)
2009. szept. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, megpróbálom majd a "figyelj" parancsot, mert a nevére ilyenkor nem igazán hallgat:s hátha sikerül!:) Amugy, van egy kutyus az utcáánkban az 8 hónapos havanese fiú és az a kutya játszana az enyémmel, de az meg nem hajlandó, mintha félne tőle, mert minden mozdulatát figyeli ahogy ugrál körülötte, ugyhogy nem tudom... Hát, remélem nem lesz olyan kis méregzsák, mert amugy nem bánt senkit meg nagyon barátságos is csak a kutyák azok akiket nem szível, de azt se mindet!
2009. szept. 12. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!