Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az a járvány ami most...

Mi az a járvány ami most Pesten a kutyákat veszélyezteti?

Figyelt kérdés

Több embertől hallottam már, de senki nem tud semmi konkrétat. Amit eddig összeraktam az az, hogy hányással, hasmenéssel jár, de nem parvo. Egy kis fiatal vizsla életét már nem lehetett megmenteni akivel napi szinten a Rákospatak mentén sétáltak. (XIV. ker.)

Hallottatok erről a "járványról" valamit? Melyek a legérintettebb kerületek? Hogyan lehet elkapni, vagyis mivel terjed? És hogy kell ellene védekezni?


Előre is köszönöm szépen a válaszokat.


2013. márc. 2. 12:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Gödöllőn 1 éve volt ilyen,akkor az én kutyám is elkapta.. a doki mondta,hogy mostanában sokan jönnek ezzel a panasszal...kigyógyították a kutyámat utána csak arra figyeltünk,hogy ismeretlen kutyához nem engedtük oda..


valószínű most akkor Pesten van ez..

szerintem ha tényleg van ilyen járvány akkor nagyon ismeretlen kutyához ne engedd oda a tiédet..illetve a könyékbéli kutyásokat figyelmeztetni kell..

ilyenek ellen nincs oltás, védekezni mondom úgy tudsz,hogy nem enged más kutyákhoz oda a tiedet akiket ismertek azokhoz oké,de ismeretlenhez ne! Állatorvostól kellene több infót szerezni!

2013. márc. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem coronavírus?
2013. márc. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásaitokat. :)


Az rendben van, hogy nem engedem össze idegen kutyával, de sajna az az érzésem, hogy nem csak közvetlen érintkezéssel lehet elkapni, hanem úgy is ha olyan helyre viszem a kutyám ahol sok másik kutyus is megfordul.


Nem tudom, lehet, hogy Coronavírus. Ezt így pontosan senki nem tudta megnevezni, mindenkitől csak azt hallom, hogy fosnak-hánynak, nem tudják hol, mikor és kitől kapták el. A kutyám több játszótársa is lebetegedett már, de szerencsére van aki már maradéktalanul kigyógyult belőle.

Ha valóban Coronavírus akkor szerintetek a kombinált oltás megvédi ettől?

A neten ellentmondásos infókat találtam, van ahol azt írják, hogy van ellene vakcina, van ahol azt hogy nincs.

2013. márc. 2. 19:22
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez is parvo,csak egy új törzse,ami ellen az oltàs nem véd,szóval nagyon vigyàzni kell a kicsikre.nekem az illatos úti doki mesélte.
2013. márc. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!