Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mesélnél a komondorodról?

Mesélnél a komondorodról?

Figyelt kérdés
Milyen a temperamentuma, hány éves, volt már érdekes/meghökkentő/jópofa sztoritok? Milyen szokásai vannak, nagyon makacs? stb..

2013. márc. 3. 13:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Talán a legkezelhetőbb a keleti típusú pásztorkutyák közül. Szüleimnek egy kan komondora van, majdnem olyan súlyú, mint én, de kellő határozottsággal nagyon szépen nevelhető. Én úgy elvittem őt sétálni 3 évesen, hogy korábban nemigen volt az udvarból kint, és fantasztikusan viselkedett. Egy-két őrjöngő kutyához ment volna a kerítésekhez, de egy jó időben alkalmazott tiltással ezt is abbahagyta. Szerintem egy bújós mackó, akármikor jövök haza, fut elém a kutya üdvözölni meg simiért. Szóval én alapvetően első kutyának azért nem, de 2., 3. kutyának már javasolnám, főleg ha kutyasuliba is el tudod vinni.
2013. márc. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*Mármint a kutya volt 3 éves, nem én:D
2013. márc. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Valletta ***** válasza:
69%
Én mentett komondorokról tudok beszámolni. Mind kiegyensúlyozott természetű, kedves, játékos, bújós, gyerekszerető kutyák voltak. Semmi rosszat nem tudok róluk mondani, még úgy sem, hogy amikor én ismertem őket, még nem volt gazdájuk, nem családi környezetben éltek.
2013. márc. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Első kutyusnak miért nem ajánlott a komi?
2013. márc. 3. 18:14
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem egy 4 éves komondorom van. Jól szocializált, gyakorlatilag normális kutyák és emberek között simán el lehet engedni. Domináns, de a szavamra leáll és pár perc után már nem érdekli a dominancia a másik kutyával szemben. A kutyák 99%-a retteg tőle a mérete miatt, így sajnos játszani nem nagyon tud senkivel, csak a saját másik kutyámmal.

A keleti pásztorkutyák között a legkönnyebben kezelhető, mivel nem egygazdás és nem olyan "agyatlan" és temperamentumos, mint a többi fajta (kuvasz, káj, kangal, kau, stb.). Ennek ellenére nem első kutyának való és kőkemény kéz kell hozzá, ugyanis élete során néhányszor helyre kell rakni.

2013. márc. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mert elsőre még elég bizonytalan az ember a kutya nevelésében, nem tudja, hogy bizonyos helyzetekben mit kell pontosan reagálni. Pl. behívásnál nem jön oda a kutya, te meg elkezdesz felé rohanni, nehogy elveszítsd-na ezzel szerzel egy szép nagy lúzerpecsétet. Még ha el is mész kutyaoviba vagy -suliba, az ott tanultak szerintem nem ülepednek le eléggé, hogy alkalmazd is helyesen a megtanultakat. De talán ha az alomból egy kevésbé domináns egyedet választasz, és tényleg az első perctől kezdve, ahogy kiviheted, szoktatod az ingerekhez, és szakértők segítségét kéred, megpróbálhatod.

Szüleim komondorát egy másik alkalommal mikor elvittem sétálni, rámordult egy biciklisre, és megindult felé. Gondolom, nem kell mondanom, azért van hangja egy ekkora kutyának. Visszaemlékszem, hogy vajon ha első kutyám, tudtam volna-e kezelni a helyzetet. Hát nagyon nem, annak pedig igen veszélyes következményei lehetnek. Szóval érted, remek kutya, de a határozottság igenis kell a nyugodt együttéléshez.

2013. márc. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!