Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le, az...

Hogyan szoktassam le, az éjjeli bekakálásról, bepipilésről?

Figyelt kérdés
Van egy kiskutyám,már lassan 3 hónapos.Szoba kutyus.Nagyon ügyes,mert hamar meg tudtam tanítani,hogy kint kell elvégeznie a dolgát.Nappal nincs is probléma,nem csinál be.Éjjel viszont igen.Pedig már azt csinálom,hogy felkelek kb. éjfélkor,de akkor már ott az első adag kaki,pisi...feltakarítom,kirakom a kutyát,várok,beengedem.Aztán ugyanezt megcsinálom 4óra körül,de akkor megint ott vár az adag.Reggel meg hulla fáradt vagyok. Bántani nem akarom,mert azért okos,tudja,hogy nem szabad bent,de éjjel nem bírja. Mit tegyek??
2009. szept. 12. 10:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Már jó úton haladsz a kiskutyával, de még azért kell hozzá idő h megtanulja visszatartani. Az én kiskutyám most 10 hónapos, mi is nagyon sokat szenvedtünk emiatt. Elvileg 3 óránként le kell vinni h megszokja h kinn elengedhet mindent, bent viszont vissza kell tartania. Nem egyről a kettőre fog menni, hosszabb folyamat lesz. Az én kiskutyám volt h féléves korában is be-bepisilt, de ez sokmindentől függ. pl.: ha vmitől fél akkor is bekakilhat idegességében. Ha rajtakapod h bepisilt akkor szóban szidd meg (mit csinálsz?, csúnya kutya...stb) viszont ha kint sikerült neki akkor nagyon meg kell dícsérni! Meg fogja tanulni csak idő kell hozzá.

Remélem tudtam segíteni! :)

Üdv: Nadett

2009. szept. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen,tudtál!! Köszönöm szépen! :)
2009. szept. 12. 11:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!