Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Be lehet arra tanítani egy...

Be lehet arra tanítani egy kutyát, hogy ne bántson egy cicát, vagy bármely nála kisebb állatot?

Figyelt kérdés
2009. szept. 12. 18:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem. Megnevelni kel (ez nem cirkusz). Mindig rá kell szólni és megakadályozni hogy bántsa őket. Tapasztalatom szerint az egymás mellett élő kutyák és macskák egy idő után megszokják egymást. Mondjuk egy nagy vadászkutyától ne várj sokat, de neki is szót kell fogadni, ha azt mondod: nem.
2009. szept. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen,be lehet. Sok gyakorlás meghozza az eredményt. Az én kutyám 3 éves volt,mikor testvéremék ideköltöztek hozzánk 2 cicával.Ez ellen persze nem tudtam mit tenni,de előtte a kutyámat mindig úgy neveltem,hogy kergesse ki az udvarból a macskát,ha bejön. Ugye 3 év elég hosszú idő,és elég jól bele is rögzült a kis buksijába,hogy ha cicát lát,el kell kergetni. Mikor elhozták a két (1 kis egyik pedig nagy ) cicát a tesómék,eleinte azokat is kergette és bekellett őket hozni a laksába. Aztán mikor kimentünk a macskát fel kellett venni és mindig megszagoltatni a kutyával. Persze ő ugrált,a macska meg fújtatott és karmolt.Kutyára mindig rá kell szólni,hogy nemszabad.4. alkalomra már megtanulta,hogy nemszabad,le is tettük már elé a cicákat,és olyan büszke voltam rá,hogy nem bántotta őket.Azóta együtt alszanak összebújba és játszanak :)

Sok sikert Neked is

2009. szept. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen!!!! Nevelni kell a kutyát...
2009. szept. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm,mindent el fogok követni...De ugye még egy rottweilerkölyöknél is van esélyem???úgy hallottam,azok nagyon agresszív kutyák...Kb.5 hónapos,és decemberre lesz 2, 6 hetes kiscica...Addigra a kis bestia 8 hónapos lesz...Ugye lesz esélyem???
2009. szept. 12. 19:38
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Mondjuk egy nagy vadászkutyától ne várj sokat, de neki is szót kell fogadni, ha azt mondod: nem."

Magyar vizslám tanítás nélkül is barátságos volt minden macskával, a kicsiktet, amelyek még fújtak rá, meg kikerülte... :)

2009. szept. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jó rosszul fogalmaztam, úgy értettem egy hevesebb terrier vagy ilyesmi. Tudom, hogy a vizsák nagyon szelíd jószágok és ha jól tudom ők nem vadásznak csak megkeresik és behozzák.
2009. szept. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
*vizslák
2009. szept. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Belehet tanitani de vanak olyan kutyák is akkik alap olyan természetüek hogy nem bátanak más állatokat
2009. szept. 13. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!