Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudtok a saarloosi farkask...

Mit tudtok a saarloosi farkaskutyákról?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék csehszlovák farkaskutyát, de miután kiírtam itt egy kérdést vele kapcsolatban lebeszéltetek. Viszont olvastam erről a fajtáról is, azt írják ez sokkal kutyásabb. Mit tudtok róla, könnyebben kezelhető mint a csehszlovák? Egyszer még boztos lesz olyanom de szerintem tökéletes lenne elötte egy hasonló ám mégis egyszerűbb fajta. A farkas külsőről semmiképp nem szeretnék lemondani. A válaszokat előre is köszönöm!

2013. márc. 5. 22:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Mit gondolsz, hány saarloosi tulajdonos jár errefelé? Olvasd el a lap végén leírt jellemzőket, ezt biztosan tapasztalatokra épülő szakemberek írták. (Nekem nem túl szimpatikus, de ez mindegy...)


[link]

2013. márc. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

A csehszlovák és a saarloosi farkaskutya nem ugyanaz, két külön fajta. A csehszlovák farkas FCI nyilvántartási száma 332, a saarloosi-é 311.


Én a csehszlovákot mondanám inkább, pont a napokban olvastam át egy rakat fórumot, meg beszéltem egy rakat emberrel mert kutyavásárlás előtt vagyok, állítólag az sokkal kezelhetőbb, a saarloosi viszont elég problémás.

2013. márc. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Tudom hogy külön fajta. Viszont most jól összezavartál, mert amikor kiírtam egy kérdést a csehszlovákkal rögtön a nyakambak ugrottak 10-en hogy nehogy merészeljem... Na utána nézek, de ha van valakinek tapasztalata kérem írjon!!!
2013. márc. 5. 23:07
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
szerintem inkább itt érdeklődj: [link]
2013. márc. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Ez sajnos egy ezer éves fórum ami a cseh farkasokkal foglalkozik...
2013. márc. 5. 23:40
 6/21 sippara ***** válasza:
100%
Délelőtt suliba jársz, délután lovagolsz, a maradék időben a német juhászt sétáltatod, vagy a macskát látod el. Ez - ha mindenkivel annyi időt töltesz, amennyit kéne - így is bőven meghaladja a 24 órát (és még nem is aludtál!!!). Ezek mellé be akarsz vállalni még egy kutyát, ráadásul mindenképpen olyat, amit TAPASZTALT kutyásoknak ajánlanak - és még nekik is bőven egész napos meló. Persze, szépek, persze, "farkas-szerűek", de egy ilyen kutya (akár a csehszlovák, akár a saarloosi) nem csak ebből áll, sőt! Ha nem tudtad a jucit leszoktatni a szökdösésről, akkor mi lesz, ha a saarloosi/csehszlovák mondjuk embert harapdálna, vagy életveszélybe sodorná a másik kutyát puszta dominanciából? Azzal mit fogsz kezdeni? Ott van annyi de annyi farkasra hajazó fajta, miért pont az kell, amire még az "őskutyások" is azt mondják, hogy csak tapasztalt gazda kezébe való?
2013. márc. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
A németjuhász a házhoz "tartozik" ahol eddig apukám élt. Kell neki minimális séta de nem sok, mert sajnos beteg (diszplázia mi más?? :( ). Ebben szeretnék segítséget kérni, miután a cseh farkasról lebeszéltetek rátaláltam erte, amiről nem sokat írnak így kiírtam ide ezt a kérdést. Farkasra hasonlító kutyát szeretnék azt olvastam a minimális forrásokból, hogy a saarloosi nem olyan nehezen kezelhető. De ha szerintetek mégis akkor légyszives ajánlj már nekem egy olyan fajtát ami szintén farkas szerű, viszont elboldogulnék vele!
2013. márc. 6. 00:22
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Angol nemtudom mennyire megy, FCI-jellemzés mindkettőről:


csehszlovák: [link]


saarloosi: [link]


Ezalapján a csehszlovák sokkal könnyebben kezelhető, a saarloosiról pár fórumon azt is írták hogy érdemes legalább párban tartani őket, mert erős bennük a falkaszellem. Én is nézegettem őket, de letettem róluk, meg a németjuhászról is, holnap (azaz már ma) megyek egy belgajuhász-németjuhász keverék szukáért. :)


Egyébként ordas németjuhászból is láttam már farkasra hajazót, elméletileg az ordasok nincsenek annyira túltenyésztve sem.

2013. márc. 6. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Ja, egyébként abban is van igazság amit a kolléga írt, tényleg időigényes kutyák, sokkal több figyelem kell nekik mint akár egy németjuhásznak vagy egy staffinek , jól gondold át hogy belemész-e.


Amellett hogy idő és pénz qrva nagy felelősség is, az első 3-4hónapban legalább napi 2, de inkább 3 órát számolj rá MINIMUM, ha esik ha fúj, ha éppen meg kéne dugni a barátnődet.


Nem lebeszélni akarlak, csak szólok. :)

2013. márc. 6. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Ha nem ilyen fajta kutyám lesz (csehszlovák), akkor egy olyat szeretnék ami jó egy ilyen előtt, hogy bele tudjak rázódni a dologba. Ezért gondoltam ezek szerint tévesen a saarloosira. De akkor tundátok más kutyafajt mondani? Ordast annyira nem szeretnék nagyon sok szomorú tapasztalatom van már német juhászokkal, amelyikre a tenyésztő esküdözött hogy egészséges, végül az is mind diszpláziás volt.
2013. márc. 6. 00:50
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!