Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első tüzelés után érdemes még...

Első tüzelés után érdemes még ivartalaníttatnom?

Figyelt kérdés

Nagyon szerettem volna még előtte, de nem volt rá elég pénzem.

Előnyök-hátrányok, tapasztalat és mindkét oldalról szeretnék válaszokat. Köszönöm!


2009. szept. 13. 18:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Semmi hátrányod nem lesz belőle. Vidd most nyugodtan... Ez még csak az első tüzelés ettől még nem lett mindjárt felnőtt kutya. Ha a sokodik után viszik akkor talál kisebb a hatása, de gondolom te nem viselkedésproblémák miatt akarod. :)
2009. szept. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen érdemes. az elönye hogy nem lesznek felesleges kiskutyák nem lesz daganat,és egézsségesen leéli az életét szenvedés nélkül.A hátránya az hogy elhizhat de ez nem igaz ha rendszeresen mozgatod megfelelöen eteted.Én konkrét hátrányt nem tudok irni.
2009. szept. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

részben a szukákkal szembeni dominancia miatt is. nem az összes szukával szemben, nem tudom mi lapján választja ki magágnak kit kell "megfélemlíteni" :)

na meg persze kiskutyákat se szeretnék, mivel lakásban lakunk muszáj vele sétálnom és volt hogy a 15 kilós németjuhász keverék kutyámat ölbe véve siettem haza :/

2009. szept. 13. 18:47
 4/10 A kérdező kommentje:
ja és ez a "túldominálás" nem volt tüzelés előtt, remélem az ivartalanítás csökkenti majd.
2009. szept. 13. 18:48
 5/10 anonim ***** válasza:
Egy kicsit nyugisabb lesz a kutyád.
2009. szept. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
én az 1. tüzelés után ivartalaníttatam a kutyámat, és minden rendben ment. előtte hiperaktív volt, utána kicsit nyugodtabb lett, de ebben az is közrejátszott, hogy elérte az 1 éves kort. olyankor mindegyik kutyusnak benő a feje lágya bizonyos mértékig:)
2009. szept. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszi :)
2009. szept. 14. 16:57
 8/10 A kérdező kommentje:
már megvan az időpont, úgy örülök neki :)
2009. szept. 19. 13:26
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem nyugtatlak meg: a szukákkal szembeni dominanciája továbbra is megmarad! Ez tapasztalat! Kanoknál ezen segít az ivartalanítás, de szukáknál nem! Az én nj keverék szukám ugyan olyan verekedős maradt, persze csak szukákkal szemben.
2009. szept. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
jó azért ő nem annyira verekedős, de nem bírja a szukákat, szal hamar elszkad a cérna
2009. szept. 19. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!