Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 9 éves yorkit hogy etessek...

9 éves yorkit hogy etessek hogy kicsit hízzon?

Figyelt kérdés
Mindig soványka volt mert válogatós és keveset evett. Már eszik rendes adagokat de nem hízik nagyon sovány, milyen kaját és hányszor adjak neki? Vagy valami jó vitamint tudtok ajánlani? Eddig ezeket kapta, Bérest kapott fiatalon mostanában 12vitaminost algával vagy multivitamint.

2013. márc. 12. 14:15
 1/6 anonim ***** válasza:
38%

Jelenleg mit adsz neki enni?

Nem kell egy kutyát elhizlalni főleg nem egy yorkit, sokkal több probléma adódhat az elhízástól mint gondolnád. Mit jelent az, hogy sovány?

Ha tényleg sovány akár lehet pajzsmirigy probléma is!

2013. márc. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%

Nekem két yorkie-m van, 13 és 5 évesek. A kilenc éves már nem fiatal, az is lehet, hogy emiatt soványodik. Vagy akár lehet cukorbeteg is. Nézesd meg orvossal. Én a 13 évessel már évente járok laborra, röntgenre, ultrahangra.

Olyan aranyos, hótt süket szegénykém már :) <3

2013. márc. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Úgy néz ki mint egy agár. Tiszta csont, púpos kint vannak a csigolyái is. Még fiatalon voltunk dokinál hogy miért ilyen sovány de azt mondta nincs baja.

Royal vagy Eukanuba most kapott Acanát de eddig felnőtt kaját kapott. Meg kap még főt húst, sajtot, sonkát, almát, paprikát.

2013. márc. 12. 14:32
 4/6 anonim ***** válasza:
38%
Ha jó a közérzete és nincs más gond akkor hagyd. Főleg ha mindig is ilyen volt. Gondolom egy szűk hátú yorki az enyém is az nem is igazán lenne jó ha nagyon meghízna mert a vékonyka lábai el sem bírnák a súlyát! Emberek között is vannak olyanok akik akármennyit esznek nem híznak! Az én kutyám is elég vékonyka szintén kint vannak a csontjai de 10 éves elmúlt és ilyen volt mindig. Kicsi korban én is cipelgettem orvostól orvosig de hát semmit nem találtak nála. Ő ilyen így szeretem :-)))
2013. márc. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Féltem a kicsikémet, szeretném ha még sokáig velem lenne. Most nyírtam le és meglepődtem mert mintha soványabb lenne mint szokott.
2013. márc. 12. 21:51
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát nem egyszerű a kérdés.


Mivel oktatással és mentéssel is foglalkozunk sok kutyával volt hasonló tapasztalatunk.

Általában az Eukanuba és hasonló tápok annak ellenére, hogy elvileg prémium tápok sajna sz@rt sem érnek, sőt nagyon gyakran hasmenést okoztak.


Talán amivel egy kis husit tudnál rátenni az az Acana.


Sajnos az idős kora miatt valószínűleg sem a vese, sem a máj funkciók nem állhatnak a helyzet magaslatán, és a máj miatt csökkent lehet a beépülés.

Szokták mondani, hogy próbálkozz kölyök táppal, de azt nem javasolnám, mivel az terheli a vesét és májat is.

Ilyenkor inkább vese és máj kímélő étrend kellene, de attól meg álltalában nem híznak.


Talán az egyetlen lehetőség a gyengébb máj és vese funkciók miatt a főtt rizs, persze ha megeszi.

Magas kalória értéke van, de nem terheli a veséket.

Egyébként a senior tápokban is rizs van.


Én megpróbálnám vagy az Acanát, vagy egy kis házikosztot rizzsel.


Nekünk több olyan kutyát sikerült felhízlalnunk, tisztán rizzsel , akik több hetet éheztek, és a gyengeségtől nem tudtak lábra állni.


Egyébként érdemes lenne megnézni a vércukrot, a máj és vese funkciókat is. Ez igazából egy vérvétellel megtörténhet.

2013. máj. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!