Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek? Melyiküknek van...

Szerintetek? Melyiküknek van több esélye a nyerésre? Melyik kapja a HPJ-t?

Figyelt kérdés

Van egy kutyakiállítás (CAC) Fiatal osztályban van 2 labrador szuka. Az egyik szép de nem mindig áll be jól, a másik nem annyira szép de szépen áll be.

Csak úgy kérdezem.


De jó lenne, ha minél többen válaszolnátok... és NE kérdezzétek, hogy ennek mi értelme van


Kösz :)



2013. márc. 19. 13:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
A bírótól függ, hogy melyiket hozza ki győztesnek. na, meg attól is, melyik kutya tenyésztője az ismertebb :))
2013. márc. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Tegyük fel h a tenyésztőt nem ismeri a bíró... a bíró pedig Kiss Z.
2013. márc. 19. 13:47
 3/17 anonim ***** válasza:
valószínű a korrektebb kutya kapja a HPJ-t de lehet nem engedi a bíró a junior bis-be vagy megkapja azt a helyes megszólalást, hogy nevelje meg rendesen a kutyát és a másik kapja, tanulság képen (mindkettőre láttam már példát)... de juniorban még nem véresen komoly a dolog.
2013. márc. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
38%

Az összes kiállítás megjátszott, nagy átverés az egész! A fajták egyre silányabbak, olyan egyedek kapnak kitűnőket, akik abszolút nem szépek, nem a fajtának megfelelőek. Sajnos, ezt köszönhetjük a MEOE-nek és a "tenyésztőknek", akik csak úgy gyártják halomra a kutyákat!


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy tök mindegy melyik kapja meg, valószínűleg ígyse-úgyse felel meg a fajtájának... Sajnos...

2013. márc. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
na igen...és szólnak azok, akik soha nem nyernek semmit. Nem mondom, hogy a kiállítások minden esetben tiszta játszmák de ha van egy jó kutya az nyerni fog még ha teljesen ismeretlen kézben van akkor is.
2013. márc. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Labradoroknál ez nem így van. MAx. magyar fajtáknál van ilyen megjátszás... Vagy A BIS be, de a BIS be is az a kutya szokott győzni amelyik ritkább.


Nem alomszámra gyártják a kutyákat én tudom hisz én is tenyésztő vagyok... Mindig körültekintően választják a szukához a kant. Arról viszont nem tehetnek, hogy 2 szép kutya párosításából születik egy " rút kiskacsa ". de én azt nem adnám törzskönyvel és az lenne a feltétel , hogy ki kellene ivartalanítani.


A magyar bírókat nem nagyon tudod lefizetni, hiszen ők nem a pénzért csinálják, hanem azért mert szeretik ezt csinálni.. A munkájuk a hobbijuk....


Viszont ha van egy szlovák bíró egy szlovák könnyen lefizeti, hisz a bíró is azt akarja, hogy az ő "hazája beli" kutya nyerjen...

2013. márc. 19. 15:06
 7/17 A kérdező kommentje:

higgyétek el van olyan is merősöm aki egy olyan kutya ellen ment egyik osztályba ahol az ellenfele lefizette a bírót...


Szerintetek ki nyert?



Hát nem az aki lefizette!


Pedig ahogy mi tudtuk jó nagy volt a konkurencia!

Örültünk neki... :)

2013. márc. 19. 15:08
 8/17 anonim ***** válasza:
a mi fajtánknál is ritka, hogy nem a jó kutya nyer, nem mondom, hogy példa nélküli de tényleg nagyon ritka. Külföldre is sokat járok és nem minden eredménnyel értek egyet de többségében főleg a speciál kiállításokon meglehetősen korrektek a bírálatok
2013. márc. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Aki meg nem bízik a magyar bírákban,menjen CACIBra.Én pl győztem a kutyámmal,ismeretlen német bírónál.A pláne az volt,hogy a konkurencia abból a fajtából német volt.Tehát ők valószínű ismerték egymást,mert egy neves tenyésztőről van szó.
2013. márc. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
15:30-as vok.Volt viszont olyan kutyám,hogy a kérdésre is válaszoljak,aki gyönyörű volt,hibátlan,küllemben magasan verte a mezőnyt.De csak 11hónapos korában vettem,és nagyon el volt addig hanyagolva.Ringdresszúrázhattam naphosszat a farka max lógott,ha nem is mindig húzta be.2 Hpj volt a max amit elértem vele.A vidáman csóvált farok nálunk követelmény.
2013. márc. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!