Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet hanggal tudtára...

Hogyan lehet hanggal tudtára adni a kutyusnak, hogy tetszik/nem tetszik amit csinál? ( dicsérni vagy leszidini)

Figyelt kérdés
2009. szept. 17. 07:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan úgy, mintha embernek mondanád. Abszulút értenek a hangsúlyból a kutyusok, pontosan tudják, hogy most jót csináltak-e, vagy rosszat.
2009. szept. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
88%
Már észrevettem, hogy ha kiabálok, akkor nem fogad szót, vagy sunnyog. Ha beszélgetek vele halkan, vagy normális hangerővel, közben esetleg mutatom is a kezemmel, akkor ugy viselkedik mint egy jó gyerek. Az én kutyámat már a nézésemmel is tudom irányitani. vagy ha rázom a fejem, tudja h nem szabad. Ha szereted, mindent elérsz nála idomitás nélkül.
2009. szept. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Neszivass ***** válasza:
100%

Ha rosszat csinál, határozottan és hangosan, de röviden jelezz neki. Pl.: "NEM!" Figyelj arra, hogy mindig ugyanazzal a hangsúllyal mondd neki.

Ha valami jól csinált, akkor mondd neki, hogy "okos vagy" vagy "jó kutya", szintén mindig ugyanazzal a hangsúllyal.

Arra is figyelj, hogy a közvetlen közeledben mindig jól érezze magát, így ha valami rosszat csinál, akkor picit menj távolabb és onnan vond magadra a figyelmét.

2009. szept. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy kutyaneveléses műsorban azt hallottam, hogy az utasításokat (és gondolom, ezért a szidást is) lehetőleg mély hangon kell adni, a dícséretet pedig magasabb hangon. Ha örül az ember, akkor is magasabb hangon fejezi ki érzelmeit, és azt a kutya is játéknak, tehát pozitív dolognak értelmezi.
2009. szept. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem van egy bullterrierem:D már 3 éves és szófogadó..

Ha Roszatt tesz emeled fel a hangod h nem de erőseb nyomd el... télleg mintha szidnád... ha ját cselekszik simi vagy falatkák... a képzésnél kb...

esetlegesen ha a nemre nem hallgat akkor a NEmmel egy időben kicsit pöccints az orrára* több alkalmanként, így majd kialakul benne egy reflex, ami a NEM szó kiejtésekkor berögzül az azonositás hogy: "orrpöccintés jaj ne!" és abbahagyja....


Orrpöccintés*: amikor a kutyának az orrára picit ráütsz tenyérvéggel az ujjaknál... ne legyen túl erős de érezze h haragszol...

2009. szept. 24. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
52%
ha a lakásban akarsz együtt élni a kutyussal, akkor semmi orrpöccintés! Akkor családtag és ugy is kell kezelni. mint már előbb irtam, az én kutyám már a nézésből és a kézjelből is tudja mit lehet és mit nem. halkan beszélgetek vele. de ha a kertbe akarod, akkor... hát nem tudom, ilyen tapasztalatom még nem volt.
2009. szept. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

hát kiváncsi lehetek a családtagjaidra 09-25 15:27 ...

ismétlem nekem bullterrierem van és sztem a te szobapincsidtől eléggé eltérő... ezért irtam h nekem bullterrierem van.. igen is a kutyát, mint a gyereket meg kell nevelni...

2009. okt. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Sajnálom a kutyádat, hogy ilyen rosszindulatu gazdija van. Az én pincsim most már harmadszor boxer, és egyszer nápolyi masztiff. Én nem azt vitattam, hogy lehet-e nevelni, hanem hogy nem ordibálással és veréssel, ahogy a gyereket sem, ha érted miről beszélek.
2009. okt. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ohohóó.. én nem verem a kutyámat... és tudod nekem is leadott anyám néhány jó anyai pofont ha megérdemeltem...

és mégis normális lettem ellentétbe sok mostani fiatallal...(nem rád céloztam)

most képzeld el h régen a tanárok büntethettéka gygereket de nem is halottad h a diák nekirontott a tanárának.. minden oktatás alapja h tudja te vagy a vezér akinek szót kell fogadnia.. h kicsit féljen tőled...


és..... szted, ha rosszul viselkedik a kutyája akkor nem szabad pusz pusz... így gondolod?

2009. okt. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Hi! Nem egy nyelvet beszélünk.
2009. okt. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!