Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell megtanítani hogy...

Hogyan kell megtanítani hogy pitizzen?

Figyelt kérdés
Hogyan kell egy kutyának megtanítani hogy pitizzen? Már próbáltam de vagy a hátsó lábain állt vagy pedig leült (azt tudja)
2013. márc. 26. 14:27
 1/6 anonim ***** válasza:
én leültettem és nagyon lassan a feje fölé húztam a kezem, benne jutalomfalattal, az egyik lábam a popsija mögé raktam, hogy legyen min megtámaszkodnia, amíg nem tud magától egyensúlyozni, Addig nem adtam oda neki, amíg a két lábán állt, vagy leült, egy idő után rájött, hogy mit várok:)
2013. márc. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Először ültesd le háttal a falnak vagy saroknak és a jutalomfalattal vagy érintő pálcával húzd fel finoman az orrát. Azért érdemes közvetlenül fal mellett kezdeni, mert még lehet, hogy nem alakult ki eléggé az egyensúlya és ez sokat segíthet neki. Mikor csak egy kicsit is felemelte a mellső lábait, azonnal mehet a klikk vagy csak a jutalom érte. A fontos, hogy már a kis mozdulatokért is sokat jutalmazd. Ha már elértetek oda, hogy mindig teljesen egyenes a háta, gyakorlatilag a kívánt pózt sikerült felvennie, utána érdemes csak az időt is tolni. Ha pedig már pár másodpercnél tovább tudja kitartani ezt, akkor lehet a faltól távolabb is gyakorolni.
2013. márc. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Már majdnem 1 éves tud pitizni korábban már csinálta csak magától nem parancsra
2013. márc. 26. 14:44
 4/6 Hovarju ***** válasza:

Igy, akkor egyszerűbb a dolgod. Hozd olyan szituációba, amikor pitizik és dicsérd meg érte. Esetleg a dicséret és a jutalom közt mondd ki a parancsszót is. Igy hamarabb rögzülni fog.

Persze azért gyakorolni kell.

2013. márc. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! :) Majd kipróbálom a módszereket :D
2013. márc. 26. 14:53
 6/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tanítottam meg az összes kutyámnak, hogy a jutit a kezembe tartottam úgy, hogy a csuklóm lefele lógott és az ujjaimmal fogtam meg a falatot. Elkezdtem lógatni a csuklómat, erre a kutya elkezdett pitizni (hogy elérje a falatot). Akkor pedig mondtam, hogy pitizz.
2013. márc. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!