Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék valami sportos...

Szeretnék valami sportos jópofa terriert, közepest, hosszú lábút, nem földszintest?

Figyelt kérdés
A fő cél a családi kutya gyerekek mellé és szeretnék vele agilityzni, van itt egy nagyon jó kutyasuli. Ajánlanátok tenyésztőket akik ezekkel a paraméterekkel foglalkoznak maguk is a kutyáikkal? Nem akarok kiállításos kutyát, amit láttam nem tetszett.

2013. márc. 27. 00:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
igazából elég széles a paletta: ott vannak a brit vadászterrierek: a hosszúlábú jack russel, welsh, airdale, laekland, kerry-blue, stb, és a bull típusúak: pit bull, amstaff, staffordshire bull (a standard és miniatűr bullterrier annyira nem sportos fajta)
2013. márc. 27. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ír terrier?
2013. márc. 27. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Airdale terrier? Bár állítólag nehezen tanítható, mert a saját feje után megy.
2013. márc. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Parson Russell? Bár gondolom, tudod, a terrierek egész embert kívánó kutyák.

Ha választasz, mindenképp ragaszkodj hozzá, hogy megnézd a szülőket (rendes tenyésztőknél ez természetes) és hogy pl. az anya se legyen idegbeteg hisztérika. És az alomból se a legpörgősebbet kapd ki, mert a terrierek közül még a lassúbbak sem könnyű esetek.

2013. márc. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
50%

Szia, szerintem válassz pumit. Agilityban az egyik legjobb, szereti a gyerekeket és jó házőrző, illetve szívós fajta. Nem földszintes, 40-45cm marmagasságúak. Ráadásul magyar fajta és nem egy divatállat mint pl a jack russel.


[link]

2013. márc. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
67%
Airedale-ek iszonyat jó fejek. Nem tudom, ki mondta, hogy nehezen taníthatók, én 2-t ismerek, mindkettő magas szintű vizsgákkal rendelkezik, és maximálisan engedelmesek. Itt sok mindent megtalálsz: [link]
2013. márc. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Oké nekem, nem az van, én csak abból indulok ki amit olvastam, ezért mondtam h állítólag :) Nekem amstaffom van, ő is atletikus, gyerek mellé is ajánlanám, ha elég erős kezűen meg tudják nevelni. Bár én ott tartok, hogy az összes terrierhez kutyasulit ajánlanék, az utcákon látottak alapján :)
2013. márc. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha az agility fő szempont akkor csak parson vagy border terrier vagy jagd terrier - a többit felejtsd el...

Hova járnátok?

2013. márc. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Pttel, és amstaffal is szoktak agilityzni, őket sem kell kihagyni a sorból. Normális nevelés mellett gyerek mellé is alkalmas.
2013. márc. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
54%
Szoktak, csak nem eredményesen... :oP Magyarországon meg versenyen max staffbullt láthatsz meg bullt...
2013. márc. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!