Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet egy kutyának...

Hogyan lehet egy kutyának visszanyerni a bizalmát?

Figyelt kérdés
Sziasztok lenne egy kérdésem. Az erdőn kiraktak egy kis puli-pumi keverék kis kutyát. Sajnos az emberekhez már nincs bizalma nem mer hozzánk jönni mindig elszalad. Hogyan tudnánk visszaszerezni a bizalmát és befogadni ? Előre is köszönöm a válaszokat :)

#bizalom #puli-pumi keverék kutya
2013. márc. 30. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Finomságokkal és türelemmel
2013. márc. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Már látta hogy kérdezted hogyan lehet befogni :) szerintem előbb be kéne fogni (tudom h nem megy) úgy a legegyszerűbb. Vagy ha nem sikerül akkor mindig vinni kaját, nem kergetni, lassan majd közelebb megy, megszagol akár simizheted is és kész. viszont ehhez türelem kel nem egyik napról a másikra megy.
2013. márc. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Guggolj le, ne legyél nagyobb, mint ő. Aztán egy kis jutalomfalattal kedvesen, óvatosan szólítsd meg, és várd meg míg odamegy. Valami erős illatú kolbászt, vagy ilyesmit nyújts felé óvatosan.
2013. márc. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

áldozz rá egy napot, jó sok finom falatot, esetleg valami olvasnivalót vagy zenét, némi ülő alkalmatosságot és irány a helyszín ahol a kutya van. elmész addig ameddig eddig is engedett ott megálsz és leülsz nem vele szemben hanem oldalasan. nem lesed a kutyát nem is foglalkozol vele. aztán néha néha odadobsz neki egy két jutit. csak úgy elhajíod magad mellé. néha óbatosan kisandíthasz ha azt látod hogy tisztes távolból várja a jutit akkor egy picit közelebb dobod magadhoz. olvasol vagy hallgatsz zenét tovább nézed a tájat, nem foglalkozol a kutyival. és néha néha dobsz neki jutit. amikor megint azt látod hogy a kutya várja a jutit akkor megint közelebb dobod. és így haladsz szépen lassan mígnem már egy karnyújtásnyira dobálod a jutit. itt szintén kisandítasz hogy várja e akkor óvatosan felé fordulsz de nem nézel rá (nézz el felette, mellette, távolba akármerre csak ne rá) és így dobálod tovább a jutit. majd amikor szintén úgy érzed hogy bizalommal van a közelséged iránt fokozatos egyre kozelebb dobod, mígnem már a kutya a közvetlen közeldbe van. semmiképp ne nyúlj hozzá addig amíg a kutya nem adja jelét. hozzád dörgöli magát, valamilyen formában megérint. nekem volt már olyan is hogy a kutya szabályosan a kezem alá bújtatta a fejét, akkor már tudtam hogy elkezdődött a haverság. ilyenkor elkezdheted simogatni de csakis a hátán ne a fejével kezd (hacsak nem a kezed alá bújik), ezalatt adagolod tovább a jutit. majd óvatosan állj fel és menj egy lépést arrébb majd hívd magadhoz és dobj le magad elé jutit ha kell többet is, amint odament nagyon finom hangon dicsérd és beszélj hozzá. guggolj le és dobáld magad elé a jutit és megint símogasd meg. és így tovább egyre nagyobb távot elmenni vele. esetleg megpróbálni kicsit emelgetni igaz attól nagyon megijedhet, szóval talán a legjobb ha követ inkább téged.


nem biztos hogy első nap azonnal eljutsz a végkifejletig, akkor minden nap szükséges elmenned és eljátszanod ugyanezt míg végül megbízik benned. azt is tudnod kell hogy nem hiába írtam hogy minél több időt kell rászánnod ugyanis lehet hogy a kutyus először távolabb szalad és csak jóval később megy oda a jutiért. és ezt nem szabad erőltetni, ki kell várni míg magától lép. te soha ne haladj felé. még akkor sem ha csak karnyújtásnyira van tőled, mert bár megfogni hirtelen lehet megtudod de hogy a pániktól nem fogja hagyni magát az is biztos, ami még jobban ront a helyzeten szóval nem biztos hogy érdemes kockáztatni.

2013. márc. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 zsuzsabazsa ***** válasza:

Jót mond az előző!


Bizony hosszú órákba telik míg hozzá tudsz férkőzni a kutyához úgy, hogy meg is tudd fogni. Sőt megfogni se ajánlanám rögtön, mert lehet, hogy arrébb ugrik megfelelő távolságot tartva tőled. Ez türelem játék, de megéri.

2013. márc. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Vagy ha van egy idegen kutyákkal ,emberrel barátságos kutya,akit ismersz és engedi hogy simogasd,akkor ő is segíthet.

Én menhelyen figyeltem meg,hogy egyik kutyával már kiépítettem a bizalmat, a másik menekült előlem kezdetben,mindig arrébb állt,de látta,hogy nem bántom a másik kutyát,hanem simizem és falatot adok neki, s így végül az eleinte félénkebb kutya is odajött hozzám.


Ha ilyen nincs.


Akkor viszont türelem és finom falatok.Lehet akár több hét is amíg megbízik benned és hozzá tudsz majd érni.

2013. ápr. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

S szerintem fontos,hogy ülj le vagy guggolj le.Minél kisebb legyen a testfelületed. Ez is sokat számít.

S ha a kezedből elveszi a falatot,akkor tedd pl az öledbe a falatot,egyre közelebb,hogy ő is közelebb jöjjön és behatoljon a te szférádba.

2013. ápr. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!