Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen játékok vannak a...

Milyen játékok vannak a kutyáknak?

Figyelt kérdés
Most lesz egy kiskutyám, de nem tudom hogy milyen játékok vannak a labdázáson és a kötélhúzogatáson kívül. Szeretném ha vidám kutyus lenne, sokat játszanák vele, de nem tudom hogyan? Ötlet?

2013. ápr. 2. 10:55
 1/10 anonim ***** válasza:
plüssállat (az én kutyám imádja), sípolós játék (ha még kicsi akkor valami könnyebben sípoltathatót), labda az én kutyámnak ennyi van mondjuk ő idősebb és kinti kutya is. Meg még imádja elvonszolni a rongyot ami kint van hogy azon feküdjenek (nem azon alszanak)
2013. ápr. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
azért alszanak mert 2 kutyám van
2013. ápr. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Bemész egy állatos, vagy kutya boltba, és valószínűleg sok kutya játék is lesz. Választanod kell csak. Sokféle van. Pl: labda, kötelek, műanyag játékok, gumi játékok, sípolós játékok, plüss is lehet(ha nem tép szét:)... ezer meg egy féle játék lehet. Netről is tudsz rendelni.
2013. ápr. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A kérdés sztem inkább arra vonatkozott, hogy mit lehet játszani vele. Hát jó kérdés, én úgy tudom, hogy bújócskázni is meg lehet tanítani meg itt a piros hol a pirosozni, meg mindenféle más szaglásos játékra. Amúgy azt is élvezi, ha csak a kertben rohangálhat, meg sokszor a tanítás is játék nekik. Sztem birkózni ne nagyon birkózzatok, én nem szeretem, ha hülyítik a kutyát. Van még egy nagyon érdekes játék, azt szerintem otthon kell megcsinálni, a neve dog fishing pole.
2013. ápr. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszotokat!
2013. ápr. 2. 12:12
 6/10 anonim ***** válasza:

Plüss állattal vigyázz azért, mert ha szétrágja megeheti a tömő anyagot, az enyém is megette azóta nem kap ilyet :D

Vannak kézre húzható játékok is, gumicsirke, meg még rengeteg minden. Nézz szét valami kutyás boltban :)

2013. ápr. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nagyon tudom ajánlani azt a játékot, amit a 4. válaszoló írt. Én már 8 hetes kora óta játszom pecázósat a kutyusommal (most 5 hónapos) és nagyon élvezi, ha rajta múlna, órákig húzogathatnám előtte a kedvenc játékait:) Nagyon egyszerű egyébként, csak valami seprűnyélre, vagy akármire szorosan felkötsz egy madzagot, arra pedig egy plüssállatot, vagy a kölyök egy szeretett játékát kötöd fel, és azt húzogatod előtte. Az első pár alkalommal, illetve amíg kicsi a kutya, ne arra menj, hogy minél gyorsabban kelljen mozognia a kutyának, meg minél nagyobbakat kelljen ufrania, stb. hanem inkább visszafogottabban játsz vele, (amikor az én csöppségem 8-16 hetes volt, akkor én is ezt csináltam,nagyon jó volt nézni, ahogy gondolkodik, hogy hogyan kaphatja el a legkönnyebben, hogy nem futkosott eszeveszetten, hanem koncentrált...) és legyen minél többször sikerélménye a kutyusnak!:)

Kötélhúzósat én személy szerint nem szeretek játszani a kutyával, de néha belefér:) És le kell állítani a kutyád, ha túlzásba viszi. De ez a pecázásnál is így van, azt semmiképpen sem szabad hagyni, hogy birkózzón a megfogott játékkal, harapdálja, agresszíven támadja, stb.!

Aztán ugye megdolgoztathatod a kutyus orrát is, dugj el valamit, amin a te szagod van, vagy egy játékát, vagy jutalomfalatokat, stb., és kerestesd meg vele. Ha nehezíteni akarod a dolgát, készíts akadálypályát, de figyelj, hogy ne eshessen baja, ne sérüljön meg.

Nagyobbacska kutyának az itt a piros, hol a pirost is megtaníthatod (szerintem ezt is írták már).

Egyébként meg tanítsd trükkökre (a klikkerezést ajánlom), vidd el kutyaoviba, később kutyasuliba, járjatok el más kutyák, más kölyökkutyák közé.

2013. ápr. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolsó! te hogyan állítod le a kutyát kötélhúzásnál? Én amikor elkezdett durván játszani, egyszerűen elengedtem és hátat fordítottam. Ugye ha ennyire belelovallja magát, akkor nem adja oda, mert azt hiszi, hogy játszunk még.
2013. ápr. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én igazándiból még nem sokszor játszottam kötélhúzósat a kutyával (mint mondtam nem szeretem), úgyhogy eddig leállítani se nagyon kellett, de egyszer (ez nem volt olyan régen, kb. két hete), mikor már úgy gondoltam, hogy túlzottan harciasan akarja megszerezni a rongyot, akkor egyszerűen elengedtem, aztán elvettem tőle a rongyot (már megtanulta az "Ereszd!" parancsot:) ).

Az sem rossz, hogy hátat fordítasz, de ha nála hagyod azt a tárgyat, amivel kötélhúzósat játszottatok, akkor szerintem ilyen "legyőztem a gazdit, én vagyok a jobb, én vagyok az erősebb" érzést kelthetsz a kutyában...

2013. ápr. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Labdázz vele!:)
2013. ápr. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!