Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Álmodnak a kutyák?

Álmodnak a kutyák?

Figyelt kérdés

Panelba lakom és van két labradorom, mindig látom őket mert mindig ott alszanak el ahol én vagyok. Sokszor látom, hogy "mozognak" alvás közben! Itt azt értem, hogy jár a lábuk, mozgatják őket, valamikor "nyögnek" is és van hogy a szájuk is mozog! Párommal azon nevetünk, hogy ilyenkor biztos azt álmodják, hogy egy óriási kutyatálba vannak tele kajával:D


Nos a lényeg az, hogy a kutyák vagy maguk az állatok tudnak álmodni?


2013. ápr. 3. 09:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Persze hogy tudnak álmodni :)

Az én kutyám álmában legtöbbször csóválja a farkát:D

De szokott szaladni, vicsorogni, morogni,ugatni is. Nyilván az álmához igazodik az amit csinál.

2013. ápr. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De ennek van bármilyen tudományos alátámasztása? Vagy mi kutyatartók laikusan azt gondoljuk, hogy álmodok, és közbe meg csak mondjuk ösztönösen csinálja vagy akármi :D
2013. ápr. 3. 09:21
 3/8 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, ez nem csak a kutyatartók beképzelése, és valóban álmodnak. :)

Hallottam olyat is, hogy az aznapi eseményeket élik meg újra.

2013. ápr. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy tudományosan alátámasztott tény. Szerintem a legtöbb kutya csinálja, én mondjuk olyankor megsimogatom a pociját, és abbahagyja. Mindig attól félek, hogy rosszat álmodik :)
2013. ápr. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Persze, hogy almodnak:) amikor az en kutyam rosszat almodik, nyuszog. Neha futni is szokott az almaban:)))
2013. ápr. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Persze, hogy álmodnak. De amit az előttem hozzászólók leírták, azok nagyon viccesek lehetnek! xD


A kutyám hason fekve aludt, így álmában sokszor megmarkolta a fekhelyét. Szerintem, azt álmodta, hogy felugrott a kőfalra és belekapaszkodott. Ezen jót nevettem xD


Azt azonban nem tudom elmondani, hogy ha egy kutya összekuporodva alszik, képes-e mozogni álmában. Mert ezt sosem láttam.

2013. ápr. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem minden emlős állat képes álmodni. Én is láttam már a kutyáimat álmukban szaladni, csóválni meg ilyenek, de erre lehet azt mondani, hogy sima izomrángás, ezért egy másik példát mondok:

Egyszer az egyik kutyám sírni kezdett álmában. Kedvesen magamhoz hívtam, ő pedig félálomban, még mindig pityeregve odakúszott hozzám. Nem fájt neki semmije, de nyilvánvalóan megrémült. Ez csak rossz álom lehetett (vagy esetleg elfeküdte valamelyik testrészét... de akkor nem tudott volna olyan gyorsan átjönni hozzám).

2013. ápr. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Persze, hogy álmodnak, hiszen idegrendszerük van! Amelyik állatnak agya van, az álmodik.. Az agy alvás közben dolgozza fel az eseményeket... és az alvás létfontosságú része a REM fázis... Aközben álmodnak. (ha nem tévedek)


De nehogy azt higgyétek, hogy a kutya azt álmodja, hogy finom csontot eszék, és kifújt! Ugyanolyan őrült álmaik lehetnek mint nekünk embereknek. Annak a keverékét álmodja vissza, amiket tapasztalt a világban. Így lehet, hogy épp azt álmodja, hogy beleesett a fél füle a vizes tálkájába, amitől a pofája vizes lett, és ahogy próbálta a vizet leszedni a szőréről meglátott az égen egy városi galambot, aminek a szájából színes gumilabdák pattogtak ki.

2013. ápr. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!