Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyünk a kiskutyánkkal...

Mit tegyünk a kiskutyánkkal este, hogy ne vinnyogjon?

Figyelt kérdés
Ma vettünk 1 szálkás szőrű tacskót és ha magara hagyjuk 1 kicsit is akk elkezd vinnyogni!!attól félünk ránk jönnek a szomszédok!mit tegyünk? mert azt se akarjuk hogy velünk aludjon mert akk össze pisil mindent!!lecci segítsetek sürgős lenne!
2009. szept. 20. 19:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az első pár nap nyüszíteni fog, ha magára hagyjátok. Próbáljatok meg vele lenni ebben az időben, mert nagyon rosszul érezheti magát egyedül a kutyus, kikerült a megszokott teréből, elkerült az anyjától és a testvéreitől.
2009. szept. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

ismerős a probléma...

rászolsz h SHHHHT !!! hirtelen el fog hallgatni aztán elölröl fogja kezdeni. Nekem ezt körülbelül 20x kelett megismételnem mig megértette hogy mit szeretnék. Lényeg hogy jó hangosan és magabiztosan szólj rá , mint a kisgyerekre , ő is ugyanolyan :)

2009. szept. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
jaj de azt nem írtam oda hogy este (bocsi)!este azt szeretnénk hogy a konyhába aludjon magába de nem lehet magára hagyni mert nyüszit egyből,velünk meg nem aludhat mert össze pisili az ágyat meg a padlószőnyeget!és köszi a gyors választ:)
2009. szept. 20. 20:09
 4/9 A kérdező kommentje:
ez az elsőnek szolt de köszi a másodiknak is:D
2009. szept. 20. 20:11
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Nem az a lényeg, hogy a kutya ne ugasson. Nem a tünetet kell megszüntetni, hanem az okot. Legalábbis, ha valaki szereti a kutyáját. Alakítsatok ki neki egy olyan kellemes helyet, ahol biztonságban érezheti magát. Lehet kapni olyan fekvőhelyet, ami ház alakú, oda be tud bújni. Ilyet varrni sem nehéz amúgy. Vagy kerítsetek el neki egy kis helyet. Legyen benne valami takaró-féle, meg játék. Ha ott van, jutalmazzátok meg. Az ugatást, vagyis a félelme megszüntetését pedig azzal lehet megszüntetni, hogy sokszor ránéztek. Bementek, otthagyjátok. Anélkül, hogy nagyon figyelnétek a reakcióját. Néha az ismételgetés közben simogassátok meg , dícsérjétek meg.

2009. szept. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 igabcsy ***** válasza:
100%

Ezek szerint nem családi házban laktok.

Mielőtt elhoztárok gondoltatok arra, hogy valami fekvő helyet vegyetek neki?

Mert a konyhában a kövön, egyedül, az anyja és a testvérei nélkül, idegen helyen .... nem csodálom, ha nyüsszögni fog.


Mi családi házban lakunk, ilyen problémánk nem volt, de a barátnőmék a következőt csinálták:

A kiskutya fekhelyét oda tették az ágy mellé, és hagyták, hogy ott elaludjon.

A kiskutyák még sokat alszanak, éjszaka néha az egyik kezével lenyúlt és megsímogatta. Így biztonságban érezte magát, és fel sem kelt reggelig.

Hamar megszokta, hogy az az Ő helye, és utána már nem volt gond ha a fekhelyét kicsit távolabb helyezték, mert a lényeg a fehely illata volt, nem pedig az, hogy pontosan hol van. Így hamar kialakult, hogy hol lett a végleges helye.

Én biztosan valami hasonlót csinálnék, mert szerintem nem szabad drasztikusan kizárni a konyhába. (nem csak a szomszédok miatt, hanem a kutya bizalmát is meg kell szerezni.)

Később pedig sokat kell dícsérni és jutalmazni ha szót fogad és okosan viselkedik. Ebből fog tanulni.

2009. szept. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek a 20.30-assal, nálunk is így volt. Egy "babakutya" ugyanúgy működik, mint egy "babaember". Nem szabad magára hagyni egy konyhában, hiszen ő melegségre, sőt testmelegségre vágyik, sok-sok törődésre még éjszaka is. Én is az ágyam mellé tettem annak idején a jól kibélelt kosarát, és éjszakánként többször lenyúltam, megsimogattam, kedvesen szóltam hozzá. Ez így ment egy darabig, és egyre inkább megszokta a helyét. Később, amikor már nagyobb volt, és megszokta, hogy biztonságban van, számíthat rám, messzebb is lehetett tenni a fekvőhelyét. Tudom, a pisilés probléma, de néhányszor fel kellett kelni hozzá: vagy kivinni vagy macskaalmos tálkára rátenni. (Bizony néha megtörtént a "baleset", de előbb-utóbb szobatiszta lett.) Hát egy kölyökkutya tartása bizony sokban hasonlít ahhoz, mint amikor kisbabája van valakinek. Legalábbis aki szereti az állatkáját, annál így van.
2009. szept. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem a kövön hagytuk!!csináltunk neki szép házat ki van bélelve puha bundával meg párnája is van de nem akar ott maradni!de most már megoldottuk a problémát!a testvéremmel alszik a földön és letettünk 1 fehér rongyot amire barmikor rá pisilhet.Nappal meg próbáljuk rászoktatni a rendes helyére!!ma már magától bement a házába és betakartuk és elaludt egy fél órára!:)köszönöm a válaszokat:)
2009. szept. 21. 14:29
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Amit javasolnék, hogy ne csak nappal próbáljátok szoktatni. Nappal minimum hallja, vagy még látja is a járkálást. Ha foglalkoztok vele (ez a természetes), az meg pláne megnyugtatja, de este...Este nem érzékel ilyesmit, egyedül van. A lényeg, hogy este is nyugodt legyen, akkor is, ha külön szobában van. Ne tőletek függjön. Ilyen szempontból jó úgy tekinteni egy kutyára,m int egy emberre. A kutyának sem jó a túlzott érzelmi függőség. Ha egészséges kutyát szeretnétek, akkor ne szoktassátok hozzá ehhez, nem jó, ha valaki vele alszik.

2009. szept. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!