Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kéne helyretenni? Behívás...

Hogy kéne helyretenni? Behívás működött, újabban nem.

Figyelt kérdés
Tudom, hogy már ezer kérdés volt a behívásról, elméletben sokat tudok is róla, az elmúlt hétig soha nem is fordult elő, hogy ne jött volna be a kutya (10 hónapos múlt, de a kamaszodást már korábban elkezdte - ettől függetlenül eddig nem fordult elő, hogy idáig ment volt a határai feszegetésében...). Az utolsó két alkalommal viszont, mikor kivittem futkározni, egyáltalán nem akart bejönni. Csináltam a szokásos javaslatokat, futottam ellenkező irányba, éhes is volt, jutifalat is volt nálam, stb.stb. Mikor már nem volt több ötletem, nem hívtam, hanem vártam kicsit (értelemszerűen nem akartam kergetni..), eddigre már messze járt. Mikor feltűnt neki végre, hogy nem lát engem, akkor olyan pánikban szaladt vissza, hogy gyakorlatilag többször elbotlott a saját lábában igyekezetében. De hiába a pánik, következőnek megint nem jött hívásra (nem akartam rögtön pórázra venni, hogy ne az maradjon meg). Eddig tényleg nem volt ilyen, kutyasulin elsőre jön.. Mit javasoltok? Egyáltalán merjem elengedni így? Korábban volt rajta egyszer-kétszer hosszú póráz a biztonság kedvéért, de sose volt rá szükség, ezért nem használom egy ideje. Okokat illetően annyi merült fel bennem, hogy mostanában többet van bent (kinti-benti kutya), így talán kevésbé tartottam vele távolságot és ezért gondolta úgy, hogy a fejemre nőhet. Első kutyám, sokat tájékozódom a témában, elszánt is vagyok (:)), de azt azért őszintén megvallom, hogy határozottságban lenne mit fejlődni. Addig is, tippek?
2013. ápr. 5. 11:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Kamaszodik,feszegeti a határokat,ez így szokott lenni.Kerüld az olyan helyzeteket,ahol elveszteheted a tekintélyed,tehát ha tudod,hogy nem fog bejönni,akkor ne engedd el és állíts fel otthon szabályokat amiket betartasz,hogy növelni tudd a távolságot köztetek ill. hogy A tekintélyed megerősödjön.Ha ez rendben megy lehet újra elengedni,behívni jutalmazni mint az elején.A másik lehetőség,hogy hosszú,10 méteres pórázra teszed,így engeded el.Ha nem jön be a harmadik hívására sem,rálépsz a póráz végére,mutatod a dühöd és úgy leteremted,hogy lehessen látni,hogy komolyan veszi.Akkor ott kell hagyni,majd várni egy kicsit,behívni és ha jön,nagyon megdicsérni.
2013. ápr. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szerintem is térj vissza a hosszú pórázra,fő a biztonság!

így,hogy tudod nem fog vissza jönni nem érdemes elengedni póráz nélkül,mert csak a te tekintélyed csökken hisz nem tudod visszahívni..csináld a hosszú pórázos módszert egy jó darabig.Én a helyedbe még ha a pórázos is hatásos egy jó darabig rajta hagynám pl már 5x is egymás után is sikerül a pórázos módszernél,hogy vissza jöjjön akkor még 3x rajta hagynám a pórázt,hogy biztos legyek benne,hogy vissza jön!

2013. ápr. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek, akkor egyelőre visszatérek a hosszú pórázhoz, remélem, beválik.
2013. ápr. 6. 00:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!