Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaiskolában ha akarom,...

Kutyaiskolában ha akarom, megtaníthatom a kutyámnak, hogy vadidegentől ne fogadjon el kaját?

Figyelt kérdés
Engem nem érdekelnek a kifogások, hogy ha ezt megtanítom és elutazom, akkor hogy kap kaját...blah blah blah... A kérdésre szertnék választ kapni :)
2013. ápr. 9. 18:04
1 2
 11/13 zsuzsabazsa ***** válasza:
Az volt a kérdésben, hogy idegentől ne fogadjon el.
2013. ápr. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
jójó, mindent értek, hogy sokáig tart megtanítani, előbb utóbb úgy is fel fogja enni a földről, ha éhes... DE: ha minden nap rendszeresen, normális adagban kapja a kaját, mondjuk tőlem és valaki mástól, hogy őt is megszokja, akkor mástól csak nem fogadja el, hisz tudja, h otthon úgy is kap kaját, de ezt pl. kutyaiskolában megmondják, hogy mit kell ehhez csinálni, aztán én meg sok helyen gyakorolom...stb már amelyik kutyaiskolában... de ha már kiskorától elkezdem nevelni erre-arra, pl. erre is, akkor csak betartja... jó, mondjuk nem akarom feltétlenül megtanítani neki, nem akarok sok szabályt állítani majd, de ha mégis szükség lenne rá, vagy csak anny, hogy ha én megengedem, akkor megeheti, ha nem engedem, hogy mástól megkapja, akkor nem eszi meg?
2013. ápr. 17. 16:38
 13/13 zsuzsabazsa ***** válasza:

Ne keverjük össze a talált élelem megtagadást a kínált élelem megtagadásával.

Három féle van. Kínált-talált és dobott élelem. Mindegyikre másképp kell tanítani a kutyát.

Ezt mi mindig tanítottuk és tanítottam is.

2013. ápr. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!