Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért pisil az ágyra?

Miért pisil az ágyra?

Figyelt kérdés

Máltai bichon

Ragaszkodó, de ez a fajra jellemző...

Ha elmegyek mindig sír. Főleg, ha egyedül van otthon, de az ritkán van.

Tegnapelőtt éjjel rápisilt a hálószobában az ágyra. Tegnap a nappaliban a kanapéra. (viszont akkor elmentem, elfelejtettem levinni, és nem volt otthon senki), és ma a konyhába és az előszobába.

Miért pont az ágyra pisil?

Mit tegyek?

Mivel bűntessem? Ki szoktam zárni abból a szobából, ahol éppen vagyok,és bezárok minden szobaajtót, így csak a konyhában és az előszobában lehet. Persze meg is dorgálom, leszidom, ha már meghallja azt a mondatot hogy Mit csináltál, lehajtja a fejét, összehúzza magát.Ez eddig bevált, de mostmár nem igazán.



2013. ápr. 13. 17:08
 1/7 A kérdező kommentje:

3 hónap múlva lesz 2 éves. Szinte szobatiszta volt. Eddig csak akkor pisilt be amikor dörgött, villámlott, vagy az én hibámból mert elfelejtettem levinni, de az is nagyon ritkán.

Sokszor egész nap tartotta, megvárta amíg hazajövök.

Mostanában kezdett el furán viselkedni...

2013. ápr. 13. 17:14
 2/7 anonim ***** válasza:
60%
Nagyon boldog lehet hogy alig adsz neki életteret!Kizárod a szobából ahol vagy ?! Meg csak a konyhában,meg az előszobában lehet ? Marha jó.
2013. ápr. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

Szeparációs szorongása van. Nagyon összetett, bonyolult probléma, a gyökerei a kapcsolatotok alapjaiba nyúlnak.


Először is, vidd le pisilni, ne legyen olyan, hogy elfelejted. Vidd le mindig, mielőtt elmennél otthonról, hogy üres legyen a hólyagja.


Olvass a falkasorrend kialakításáról, menj vele kutyaiskolába (szabályok felállítása, dominancia-gyakorlatok, helyes jutalmazás-büntetés). Büntetni nem hiszem, hogy érdemes, mert utólag nem biztos, hogy növeli, így meg csak növeled a szorongását.


Az egyedül léthez hozzá kell szoktatni fokozatosan, egyre hosszabb ideig, először csak mondjuk 20 percig. Soha ne akkor "érj haza", mikor sír, akkor menj be hozzá, ha csöndben van.


Fáraszd le, mielőtt elmennél! Egy max 10 perces klikkerezéssel (formálással) már eléggé el lehet fárasztani szerintem.


Most így ennyi jutott eszembe. Egy gazdaképzős kutyaiskola nagyon sokat segítene szerintem.

2013. ápr. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
izé... büntetéses részhez: "Büntetni, nem hiszem, hogy érdemes, mert nem biztos, hogy MEGÉRTI..." (elírtam)
2013. ápr. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

Giniras jókat írt. Még annyi hogy mikor hazaérsz semmiképpen ne büntesd őt meg, mert nem tudja miért kapja

Csak tettenéréskor szabad.

2013. ápr. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%
A bepisilést tettenéréskor sem érdemes büntetni, vagy legalább is nem erősen, mert ahogy Giniras is írta, csak feszült lesz tőle és a stressztől még nagyobb az inger a bepiszkításra. Ha elég gyakran leviszed, eleget foglalkozol vele és sikerül helyretenni a sorrendet nálatok, el fog múlni ez a probléma.
2013. ápr. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

igen ,igen . sajnos van egy szeparációs stresszben élő, rettentően elkényeztetett ,ROSSZ IDŐBEN ADOTT és túl sok szeretetet kapott ! , semmi komolyabb nevelést ,és minimális fizikai mozgatást kapott kutyád .

megoldási javaslat :

bánj vele kutyaként, vidd sokat kirándulni, vidd kutyák közé, vidd futni, vidd,vidd,vidd.

otthon pedig NE FOGLALKOZZ VELE AKKOR AMIKOR NEM SZABAD! ezt tanuld meg ,a könyvekből !dorgálás,leszidás ??? felejtsd el ,mivel nem beszélnek !!

így nem is értik a beszédet!

amit értenek az más !! :

a lelkiállapotodat, az izgalmadat, a félénkségedet, a dühödet, a tehetetlenségedet ,stb .

a cél, egy kiegyensúlyozott kutya .

ehhez az első a sok-sok mozgás ! legyen az a kutya igazán fáradt !!

a második a megfelelő viselkedés vele otthon. határozott viselkedés, a határok kijelölése,és betartatása, a közömbös viselkedés, ha kell, és a komoly dícséret ,ha arra van szükség!

a harmadik pedig a te viselkedésed célzott átalakítása ,vele szemben !

a nevelése nem a büntetéstől, hanem a te viselkedésedtől lesz jó-vaGY rossz !!

ne a pisilésre koncentrálj, hanem arra ,hogy átalakítsd a viselkedésedet !

mert a pisilés azonnal megszűnik, ha végre vezérré válsz !

most "csak a gazdálya " vagy !

2013. máj. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!