Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tarthatok kint télen nyáron...

Peti1992 kérdése:

Tarthatok kint télen nyáron egy törpepincsert?

Figyelt kérdés
Hogyha valami igazán meleg kutyaház lenne a kertben akkor tarthatnám kint a törpe pincheremet télen-nyáron? És ha nem akkor tudtok ajánlani valami hasonló kutyust? ami rövid szőrű és ugyan ilyen harcias tekintetű, és kicsi, könnyen vihetem is néha magammal

2013. ápr. 14. 23:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Nem. Kintre nagyobb testű, kétrétegű, dús bundával megáldott kutya való.
2013. ápr. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első mondja.

Nincs aljszőre,közel van a talajhoz,egy nagyobb hó ellepné hiába a ház, lehet az első telet nem élné túl.

Hasonló kutya sincs ami kibírná ilyen kicsi termettel, közepes-nagyobb kutyákban gondolkozz aminek van aljszőre, dús bundával.

2013. ápr. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
És akkor közepes termetre valami ajánlat, ami rövidszörű, kinti, és ilyen kecses testalkatú : )
2013. ápr. 14. 23:39
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

21 évesen nem bírod megérteni hogy rövidszőrű kutya nem bírja kint télen-nyáron? Miért küllem alapján akarsz választani,ha nem bírod teljesíteni a megadott feltételeket neki a boldog élethez?

Hasonló szőrű kutya kéne neked,őt rendszeres sétáltatással és fűtött kutyaházzal tudnád kint tartani:


[link]


[link]

2013. ápr. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Érdekes. sok házba láttam már pitbullt kint, vagy sok mást, ami rövidszörú, de te tudod, nagy kutyás : )
2013. ápr. 15. 00:05
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Peti1992 ! az elsőnek teljes mértékben igaza van ! rövidszőrű kutyám van törpe tacskóm idén ha belement volna a hóba ki se látszódott volna! az első telet se bírná ki!
2013. ápr. 15. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha más hülyeséget csinál az feljogosít téged?

Akinek ennyi esze van, az már nem veszi észre hogy miközben ő édesdeden alszik a fűtött lakásban, addig a kutya összekuporodva didereg a házában hogy valahogy megélje a reggelt.

Komolyan mondom én már értem hogy ez az ország miért tart itt, sok ember annyira közelébe sincs a valóságnak és a józan paraszti észnek hogy az valami félelmetes.

Most komolyan te kint tartanál egy akkora kutyát a hóban?

EMBER AZ EGY BENTI KUTYA !

Ne csak a rajolásra legyen eszed, hanem arra hogy esetleg mi van magával a kutyával.

Az a kis szőr kb annyit ér mintha téged kiraknának egy pizsamában a 2 méteres hóba, szerinted meddig bírnád?

Harcias tekintetű kell neked?

Itt van ez, ez bírná a hideget:

[link]

2013. ápr. 15. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 urkunde ***** válasza:
100%

Neked nem kéne kutyát tartani,először elméleti tudással

kellene felvértezni magad.A rövid szőrű kutyákat ,hogy sokan kint tartják télen még nem azt jelenti,hogy az úgy jó.Abszolút nem bírják a hideget.Például láttál már rövid szőrű juhász vagy pásztor kutyát.Nincs ilyen mert kifagyna mint a kocsonya,a pusztába max a juhász melegszik.Sokan azt mondják jól elvan kint,persze elvan szerencsétlen mert

nincs más választása.Fázik egész télen.

Én nagyon szeretnék egy APBT-t de nem tartok mert nem tudom biztosítani a téli helyét.Nálam a kutya kint lakik bejöhet szétnézni ha akar és kész.Ezért Kau. keverék van

na ez bírja,akkora és olyan sűrű a szőre,hogy nem látom a szőr közt a bőrét.

2013. ápr. 15. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

az utolsó nagyon tetszett :)


én csak anyival egészíteném ki hogy:


pitbullom van, görögország déli részén lakom, havat mióta itt élek egyszer láttam ,(az is az a havas eső féle ami leértekor azonnal olvad kb. kemény fél óráig tartott). szóval aki tanult egy kicsit is az általánosban az tudja, ahhoz hogy hó legyen marha hidegnek kell lenni, sőt emlékszem hóesés előtt meg aztán főleg durván hidegek voltak magyarországon, azóta meg csak egyre durvulnak ott az állapotok.


a pitem nemhogy hóban nincsen tartva, de még lakásban, velünk a szobában alszik. nah akkor most mi van?


nem mondom hogy kötelező mindenkinek egy szobában tartózkodni a kutyájával, de az tuti hogy én leírhatatlanul sajnálom az összes rövidszőrű kutyát legyen az akármilyen méretű amelyiket kint tartják, főleg éjjelre amikor meg a leghidedegebb van. a kistestűekről, szőrtől függetlenül meg már említést sem teszek, hacsak abba bele gondolok mekkora havazások voltak régen is pl. egy éjszaka alatt simán belepi a hó a kutyát aztán csuma.


szóval a lényeg, hogy bár szegény pit pl. (ami nem biztos hogy pit) lehet ki van cseszve a zord télbe, és az is lehet hogy nem hal bele, de szerintem sokszor a határán van. azt gondolom hogy az én lakásban tartott pitem egy percre nem cserélne azzal a kintivel. sőt egy egy nagyobb havazásnál meg aztán egyenesen csoda. szerintem ezek a kutyák már szabályosan hibernálódnak.


ahogyan már írtam itt egyáltalán nincsen tél ha magyarországhoz hasonlítom. még a legdurvább hideg is itt amit megéltem az a minusz 3 fok volt ha jól emlékszem. de általában 0 vagy a fölött szokott lenni. itt nem is ciki ha a kutya kint van. de magyarországon... komolyan mondom elképedekek az ilyen felfogású gazdikon de még azon is hogy lelkiismeretfurdalás nélkül képes a jó meleg ágyikójában aludni míg a kutya kint vacog, ahogyan azt már előttem is leírták.


tény itt is láttam már hosszú szőrű kutyát (itt szerintem az a durva a meleg miatt főleg már ilyenkor tavasszal iszonyat meleg van, 26 fok és felette) de csak nagyon elvétve (eddig 3at), bár nem árt azt is számításba venni hogy errefele kocsival 20-30 percnyire több irányban is kapásból legalább 5 tengerhez tudják vinni a kutyájukat. tavaly pl. egy nagy fekete szerintem ujfundlandi kutyát láttam a parton. asztalnál, hatalmas ernyő alatt, árnyékban, kb. félóránként vitték a vízbe fürdeni, nem is tűnt nekem úgy hogy szenvedett volna.


szóval a lényeg az hogy bár néhányan bevállalják azt a fajtát errefele ami nem biztos hogy túl jó ötlet ennek ellenére ahol tudják, ahogyan tudják biztosítják a kutyának azokat a feltételeket amik kellemesebbé teszi az életüket. nem árt azt is tudni hogy általában légkondi van minden házba. ahol még sincsen ott nem is igen tartanak kutyát, mert errefelé azért még mindig "luxusnak" számít a kutyatartás a maga minden igényével, így nem is vállal boldog boldogtalan ahogyan az főleg újabban magyarországon megy. persze itt is vannak megszólható apróságok de lényegesen kevesebb mint odahaza.


eszembe jutott továbbá az is hogy nem mindenhol kedvelik a kutyákat. az enyémet pl. egy másik délebbi városban vettem, ott is laktam. ott pl. a kutya valami mumus, meg undi dolog volt a legtöbb ember számára. szó szerint. nem is igen láttál kutyát arrafele. voltak azért de nem olyan túlnyomó részben. szóval ezzel lényegében azt akarom mondani hogy valóban én sem értem (ahogyan azt már írták mások is) hogy mi a fenének vállal boldog-boldogtalan kutyát, főleg úgy hogy a legalapvetőbb igényeit is képtelen biztosítani a kutyának, mint ezesetben egy kistestűt kirakni egy olyan időjárásba ahol a hó egyes helyeken házakat, autókat képes belepni. a csontig hatoló fagyos hidegről nem is beszélve.

2013. ápr. 15. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet kint tartani, és pont. fogd fel kérdező, hogy ezzel csak kínoznád.

Nekem a németjuhászom volt, hogy remegett kint este, mert fázott, pedig neki nem rövid a szőre, és olyankor ő is be volt engedve, hogy ne fázzon kint. (nem fűtünk minden szobát, és egy fűtetlenbe lett beengedve, hogy ne fázzon meg reggel, ha kiengedem, hogy ne 20 fok különbséggel menjen ki. Amíg nincs hozzá megfelelő körülmény, addig hanyagold a kutyatartást

2013. ápr. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!