Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Már másodszor hányt a kutyám...

Már másodszor hányt a kutyám citromsárga habot. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
másfél éves pincsi lány, lakásban lakik velünk. kb 1 hete hányt először, ilyen sötétebb citromsárgás habot. gondoltam csak gyomorsav, mert előtte nem akart enni. táppal és konzervvel felváltva etetjük, néha kap főtt ételt, csontot. nem látszott betegnek, ezért nem vittem orvoshoz. ma délelőtt elég bágyadt volt és megint hányt, ugyanolyan habot. adtam neki tápot, de nem evett, inni sem akart. pedig a reggeli sétánál éber volt, kakilt is rendesen. rendesen oltva van, kb 1 hónapja tüzelt(nem vemhes). mitől lehet ez? nagyon meg vagyok ijedve.
2009. szept. 24. 11:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy az a citromsárga cucc, epe. Lehet, hogy zsíros dolgot adtál neki. Vidd el orvoshoz, vagy lehet, hogy innen is tud neked valaki segíteni, hogy miben változtass a kutya étkezésében.
2009. szept. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak meg van fázva, attól szoktak habot hányni (váladéktól lehet sárga), fogd meg az orrát, ha meleg és száraz, lehet, hogy láza is van. Velünk már többször előfordult, néhány napig levertek voltak a kutyuk, de magától elmúlt. Ha nyugtalan vagy emiatt, fordulj állatorvoshoz, lehet más is a baj, vagy kap egy antibiotikumos szurit. Majd aztrt írd meg, hogy alakult a dolog.
2009. szept. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
hát..szentem gááz van de lehet hogy csak megfázott. Vidd orvoshoz az a legbiztosabb
2009. szept. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem állatorvos többet tud mondani, mint itt bárki.
2009. szept. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
az orra nedves, nem meleg. mondjuk észrevettem, hogy kicsit többet prüszköl, tüsszent. pincsinél sajnos ez nem olyan feltűnő, mert a rövid orra miatt az átlag kutyánál többször tüsszent. adtam neki tápot, de nem ette meg, aztán párizsit is, mert azt imádja, de az se kellett neki. pár falatot evett piskótatésztából, de szerintem csak azért, mert én is azt ettem. szerintem még egy kicsit várok és ha nem kezd el enni elviszem orvoshoz.
2009. szept. 24. 15:59
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nem eszik, azért nézesd meg orvossal, nehogy valami emésztőrendszeri gond legyen vele. Széklete milyen?
2009. szept. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
este már evett valamennyit, meg ma is. a széklete olyan volt, mint máskor. ma már vidámabb volt. igazából azért nem értem miért hányt, mert most még csak nehezebb házikosztot vagy sok csontot sem kapott, szóval semmit, amivel elcsaphatta volna a hasát. a szokott kutyakaját ette. csak már a 2. alkalom volt. de elviszem állatorvoshoz.
2009. szept. 25. 15:03
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is szokott néha, a gyomra kicsit fáj neki vagy valami és azért hányik, de nyugi ez semmi baj az én kutyám is gyakran hányt habosat egy nap többször is és semmi baja nem volt, csak talán a gyomra kicsit égett vagy valami. Ha nagyon sokat hányik több napon át vidd el orvoshoz talán ad gyógyszrt vagy valamit.
2009. szept. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Valami miatt túl sok volt a gyomorsava és valahogy megkellett oldania,hogy kevesebb legyen ,ezért hányt! Ilyenkor a fű jót tesz nekik!Nincsen semmi baja csak égett a gyomra!
2009. szept. 26. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!