Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Basset Hound kutyus ideális...

A Basset Hound kutyus ideális lehetne a nagymamámnak? Nehéz őket a szobatisztaságra nevelni?

Figyelt kérdés
Bár kertes házban lakik, de az előző kutyusa (egy tacsi keverék) is főként a házban volt. Bár elolvastam a fajta jellemzőit, de van valami "negatív" tulajdonságuk? Még csak kíváncsiságból érdeklődöm, mert szülinapjára szeretné őt meglepni az egész család, ami majd augusztusban lesz. Esetleg vki tud egy jó kennelt is ajánlani? (ja, a b. h.-ra azért gondoltam, mert imádta a Columboban a kutyust..) Köszi előre is!!
2013. ápr. 16. 23:53
 1/5 zsuzsabazsa ***** válasza:
Nem nehezebb mint bármely kutyát szobatisztaságra szoktatni.
2013. ápr. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagymamád aktív sétáló akkor jó választás a Basset Hound. A kutya vadászkutya és bár sokan azt hiszik lomha, lassú kutya, aki nem igényli a sok mozgást, az nagyon téved. Rendszeres mozgásra és játékra van szüksége. A vadász ösztöne megmarad, így játék közben eléggé agresszíven tudja védeni..Akár ételről vagy játékról van szó. Kicsit önfejű, néha csökönyös, így ha a mamád erős kezű asszonyka akkor tudni fogja kezelni.

Mély öblös ugatása van, sokszor vonyít.. Ha a mamádat nem zavarja a mély ugatás akkor nincs gond..

Alapjáratban egészséges kutya, csak két dologra kell nagyon figyelni. Az egyik a füle. Ha a mamád rendesen tisztán tudja tartani, és megfelelően tudja tisztítani neki akkor nem lesznek fülfájásai a kutyának. A másik amire figyelni kell a gerince. A kutya szeret ugrálni, de nem szabad hagyni. Ahogy azt sem hogy lépcsőzőn mert komolya gerincbecsípődés lehet a vége belőle..

Szóval ha a mamád erős jellemű, aktív asszonyka akkor jó választás.. Ha nyugodt kutyát akar, akinek kevés mozgásigénye van akkor a Basset Hound a lehető legrosszabb választás lenne.

2013. ápr. 17. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A fiatalabb kutya vsz. Túléli a nagymamát,ezért idősebb emberekhez inkább idősebb kutya való.Nem jó egy tacskó keverék?Annyi szépség van menhelyeken,gyepiken vagy akár fajtamentőknél.És biztos,hogy ő is vágyik kutyára?Az ajándék ebek nagy százaléka nem szokott örömöt okozni.Ennél a fajtánál pedig idősebb korban gyakoriak a gerinc betegségek.
2013. ápr. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Küllem alapján sose válassz!!!!!


Szerintem vadászkutyát, pláne vérebet csak indokolt esetben, ajándékba meg főleg. Némelyik szörnyen csökönyös (ez vonatkozik pl.a beagle-re is), hiszen arra szelektálták őket, hogy önállóan döntsenek. Ez nem feltétlen előny, ha pl. a kanapéra felugrásról van szó.

Nagyon sokat ugatnak, vonyítanak.

Mivel nagyon hosszú derekú kutyák, mindenféle gerincbajaik lehetnek, és a szemük, fülük is problémás.


Szerintem válassz a mamádnak valami egyszerűbbet, kisebbet. Egy kifejlett Basset meglepően erős, simán leránthatja a mamádat a lábáról, mert alacsonyan van a súlypontja, és a lábai, nyaka nagyon izmosak.

2013. ápr. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azt hiszem tényleg nem a basset lenne számára a jó választás. Szerintem maradunk a tacsikeveréknél és biztosan nem várjuk meg a szülinapját, mert már állandóan a kutyáról beszél.. :-)
2013. ápr. 19. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!