Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Írnátok olyan történeteket,...

Írnátok olyan történeteket, amikor a kutyátok "megmentett"? Mindig meghatódom az ilyen történeteken, hogy mire képes egy kutya a gazdájáért.

Figyelt kérdés
Még pár éve történt, egyedül voltam itthon és villanyóraleolvasók jöttek ( két férfi). Be akartam engedni őket, de a kis keverék pumi kutyánk annyira fogta őket,h. nem bírtam lefogni. Mondták,h. addig bemennek a szomszédunkhoz, utána visszajönnek és addigra zárjam be valahova. Kétségbeesve hívtam édesapámat,h. mit csináljak, nem bírok a kutyával. Mire ő felvilágosított,h. a szomszédunknál be sincs vezetve a víz, eszembe ne jusson beengedni őket. Akkor már nekem is összeállt a kép, de nagyon megijedtem és kezemben a telefonnal ültem az ablak előtt. Szerencsére nem jöttek vissza, de ha nincs a kutyánk, ki tudja hogy alakult volna a történet...
2009. szept. 24. 15:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer,éjszaka körbeálltak a fiúk (lány vagyok), hogy cukkolják a korcs kutyámat (mudi), aztán hozzá akartak érni, erre felugrott és ugatott. A fiúk 1mp múlva rohantak el, hogy én csak meg akartam simogatni!... :D Sok ilyen esetünk volt.

De nekem a legmeghatóbb nem egy emberrel történt. 1 éve amikor már hárman voltunk megtámadott minket egy idegbeteg roti. A kutyáim nem tudtak elfutni, mert épp akkor magam sem tudom miért, pórázon voltak, a kutyát meg nem láttunk mert a sötétben kuksolt amíg oda nem értünk. Na és elkapta az idős kutyámat és úgy rázta mint a rongyot. Erre a másik (aki még kisebb, kb 12 kg) megpróbáldt elfutni, de ugya egy pórázra voltak kötve, + az ő pici kölyke is ott volt. Na hát leszáltt elé a vörös köd, és neki esett a roti nyakának. Persze ez nem sokat jelentett annak a kutyának... De sikerült elérnie, hogy elengedje, akkor én ki tudtam kapcsolni a pórázt, de sajnos már nem tudott futni a másik kutyám és a roti megint elkapta. Ekkor már nem voltak egybe kötve, a középső kutya mégis nekiment újból a rotinak és addig lógott a nyakán mint egy darabka rongy amíg el nem engedte, akkor én arrébb vittem az öreget, és a másikkal együtt távol tudtuk tartani. Az öreg a saját lábán jött hazáig, a két nagy lyukkal az oldalán. A másik meg végig ott körözött hogy jön-e vissza valami. Szerintem mindegyikük tette megható és hősies volt. Megesküszöm rá, hogy az a kutya engem is bántott volna, ha nincs más...

2009. szept. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

12 éves lányom kivitte wc-re kölyök 6 hónapos 30 kg kutyánkat.( berni pásztor )

persze ,csak papucsban , rövidgatyában,pólóban,1 szál pórázzal,hiszen csak a ház elé viszi.( se telefon ,se semmi más)

40 perc mulva kezdtük keresni ( gondoltuk játszik az udvaron a szomszédokkal,mert máskor is szokta,így nem tünt fel az idő ).

sehol a ház körül ( társasház 2 külön utcából nyíló kapuval )

majd csengetnek .

egy idős néni volt( szintén kutyás,látásból ismertük egymást ).

mondja,hogy a lányunk az ő házuk melletti füves területen van a kutyával ( jó 3 km )

a történet :

kivitte a kutyát a ház elé ,és elszakadt a láncos fojtó nyakörv .

megijedt,a póráz ,és a nyakörv a kezében.

egy idős úr segítséget ajánlott,hogy megcsinálja a nyakörvet ,de a kutya addigra elindult egy másik kutya után.

a kislány utánna , a bácsi lemaradt,kezében a nyakörv és a póráz .

a kutyánk elfutott ,és meg sem állt a nagy füves területig.

mikor odaértünk cc: 42 perc mulva azt látjuk,hogy a kislány ül a pálya közepén,a kölyök kutya félig az ölében fekszik és énekel neki.

a közelben fociznak,kutyát sétáltatnak,bicajoznak,stb.

a kutya nem ment el, nem szaladgált,hanem őrizte a kislányt,mert megérezhette,hogy megrémült .

a bácsi eltünt a pórázunkkal:)

a közelben 4 nagy forgalmú út van és sok kutya , és mégsem az ösztöneinek engedelmeskedett,hanem tette a dolgát :)

ja ,és senki sem segített,senki nem adott egy darab madzagot ,semmit ,pedig a kislány több házhoz is becsengetett !!

azóta együtt járnak kutyasuliba:)

2009. szept. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szomszédomtól hallottam: egyik éjjel felébresztette őt a kutyája. Látta rajta, hogy valamit közölni akar. Követte, odavezette a gázpalackhoz, ami szivárgott! Megmentette a család életét!
2009. szept. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a történeteket, kérlek még írjatok, ha veletek is történt hasonló.
2009. szept. 25. 10:42
 5/6 anonim ***** válasza:

Itt olvashattok ilyen torteneteket:


[link]

2009. szept. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a linket! Már csemegézek is.
2009. szept. 25. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!