Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi tegyek hogy ne hulljon a...

Mi tegyek hogy ne hulljon a szőre illetve nőjön vissza a szőre?

Figyelt kérdés

A kiskuytám körülbelűl 1 és fél éves. 1éve találtam az utcán szegényt , elhoztam mert biztos elütötték volna.

Szóval mikor megtaláltam még akkor volt szőr rajta , de elkezdett húlni a szőre a nyakától lefele. Mára már csak afején és a lábain van szőr mert ott nem tudta elkaparni. A nyakán volt egy csúnya seb. Nyáron mindennap megfürösztöttem és kentem kenőcssel . Azután rosszabodott a helyzet , igyhát elhivtam egy állatrvost aki adott neki inekciót , és 2 naponként kellett neki adni. Attól sem javúlt úgyhogy kapott vitamint , azután kenőcsöket , tablettát. Semmi nem hatott. Nem sovány csak a szőre ki húllt . Volt még egy kutyámmal ilyen eset de miután elhúlott a szőre azután visszanőtt és megjavúlt. Nem tudom mit csináljak vele , mert sajnálom szegényt és nem szeretném ha belepusztúlna. Akinek volt vagy hallott hasonló esetről az kérem irjon . Előre köszönöm. :)



2013. ápr. 21. 17:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

akkor vidd el egy másik orvoshoz..


rüh,atka vagy vmi gombás fertőzése is lehet!

2013. ápr. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A doki vett tőlle bőrkaparékot, vagy csak találomra kezelgette. Szerintem is keress másik dokit ahol vesznek mintát és kielemzik. Onnantól lehet a kutyát célzottan kezelni.
2013. ápr. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát 2 doki is látta mind2 ugyanazt az inekciót ajánlotta . De mindenképpen keresek egy másik dokit. Egyébként mindkettő találomra adta az inekciót. :) Ment a zoldmancs :)köszi
2013. ápr. 21. 17:32
 4/5 anonim ***** válasza:

de az mi ,hogy nem tudják mi baja és akkor kap inekciót hátha jó lesz...

legalább sokat fizettél a kezelésért?


tényleg vidd el még egy dokihoz és mond,hogy vegyenek a kutyáról bőrkaparékot vizsgálják be akkor kiderül mi a baja...


biztos kellemetlen a kutyusnak!


első voltam..

2013. ápr. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is gombára, vagy rühatkára gyanakodnék. De vannak kutyák, akik allergiásak lehetnek pl. bizonyos kutyakajákra. Szerintem vidd el másik dokihoz is, mert nem normális, hogy nem tudják mi baja.

Kezelés közben pedig mindenképp kérdezgesd az orvost, hogy mi az amit ad neki, mire adja, mi a kutya baja stb. Ne gondolja, hogy teljesen hülyére lehet venni egy vitamininjekcióval.

2013. ápr. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!