Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak hogy tanítsam meg...

A kutyámnak hogy tanítsam meg a "normális" sétálást?

Figyelt kérdés
1 éves Bichon Havanese Kan kutyám van,aki nagyon szeret sétálni. Visszahúzhatós póráza van. Mikor elmegyünk sétálni,akkor mindig szeret sokkal előbbre lenni mit én,ezér mindig kiengedem neki a pórázt,így minden oké,de bármikor jöhet egy autó, és hirtelen visszakell húznom,de mikor azt akarom,hogy mellettem sétáljon,akkor egyszerűen fulladoznik... Akik meg melletünk elmennek nagy szemekkel néznek(és gondolom gondolják,hogy szegény kutya miért fulladoznik ennyire). Hogy tudnám megtanítani neki a normális sétát? (már többször próbáltam visszahúzni,de ugyanúgy csinálta utána is).

2013. ápr. 24. 19:39
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem próbáld meg eleinte csak kicsit és utána fokozatosan visszább venni a hosszúságból.Nem jó ha annyira előtted megy!Bármikor(ha nincs szájkosár) odakaphat valakihez,kocsi alá megy...bármi!Sok sikert!
2013. ápr. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Tedd rá rendes pórázra, mert azzal könnyebb megtanulni. Mentek, s mikor a kutya átlépi a csípőd vonalát, azonnal megfordulsz, s pár lépést mész az ellenkező irányba, míg ismét irányba nem fordultok.

Azért fontos a csípőd, mint viszonyítási alap, mert a kutya nem tudhatja, milyen hosszú a póráz, mert az mindig változhat.


Ha a kutyád nem egy érzékeny lélek, akkor forduláskor ránts egy kicsit a pórázon, hogy feltűnjön neki a helyzet.


Ha ezt következetesen gyakoroljátok, akkor elvileg nem kell sok idő hozzá, hogy elfogadja, hogy te irányítod a sétát.

2013. ápr. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
5%
Vigyél a kezedben egy kis kutyatápot és kezd el őt húzni tegyél leneki egy darabot és ha meg eszi próbálkoz és folytazsd így tovább . De ne agy neki túl sok tápot mert árthat neki . Az én kutyámat is így tanitottam :)
2013. ápr. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

http://www.youtube.com/watch?v=X-GqHMLhN5U


Nézd meg ezt a videót 10:55-től. Próbád így csinálni. Gondoltam így egyszerűbb mintha leírom, és látod is. Mikor ki mentek sétálni, akkor ezt az elején csináljátok, valószínűleg egy ideig minden séta előtt el kell ezt játszanotok. nekem ez be vált, minden egyéb dolog nélkül, bár akkor még nem láttam ilyen vidókat. :)

Egyébként ha eleget van szabadon, futkározhat, játszhat, le van fárasztva; kevésbé fogja a pórázt húzni, rángatni.

2013. ápr. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek,ez a video pedig nagyon jól jött! :)
2013. ápr. 24. 21:05
 6/8 A kérdező kommentje:
hát egyik sem jött össze!
2013. ápr. 30. 21:02
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért azt nem gondoltad komolyan hogy amit egy év alatt sikeresen elrontottál, most kevesebb mint egy hát alatt rendbe hozod?

Következetesség, türelem, idő!

2013. ápr. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
3-as, ezt annyiban nem tartom jó ötletnek, hogy a kutya ne egyen földről semmit. Én ezt már a kölykökbe is belenevelem, mert a környékünkön hébe-hóba lehelyeznek mérgeket, és félek, hogy a kutya megeszi. Akkor se veszik fel, ha én teszem le, kivéve ha parancsszóval engedélyt adok. ("Tied!")
2013. ápr. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!