Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám jó ideje már naponta...

A kutyám jó ideje már naponta többször is őrjöng, zavarja a farkát, tépi magát! Acsarog mit aki megveszett! Időnként hosszan vonyít. Mi lehet a baja? Foxi,4 éves.

Figyelt kérdés
Az állatorvos nem tudja! Rüh ellen fürdettem gyógyszerrel, de semmi javulás. Olvastam, hogy a koleszterin is lehet, próbáltam csak táppal, de semmi! Nem bolhás! Egy több 10ezres vizsgálatra-kezelésre nincs pénzünk. Ezért olyanokat kérdezek, akik tapasztaltak már hasonlót!

2013. ápr. 26. 08:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Jan Fennel - Kutyapszichologia


A konyv vege fele egy pontosan ugyanilyen esettel foglalkozik.

2013. ápr. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit mozgatjátok a kutyust? Naponta mennyit sétáltok vele, mennyit tanítjátok?
2013. ápr. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a tünetek pszihés zavarra utalnak. Fennell könyvét én is ajánlom.

Eleget mozgatjátok, fárasszátok a kutyust? Egy foxinak nagyon nagy a mozgásigénye, ha ez nincs kielégítve a fenti tüneteket produkálhatja.

2013. ápr. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%
Esetleg bűzmirigy? Vagy mennyire durván csinálja? Mert nálunk most a farkát kezdte el nyalogatni hétfő reggel, du vittük is a dokihoz, aztán megint be volt neki rendesen gyulladva... :S
2013. ápr. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

kiindulva abból hogy a kutya rühes lett és abból hogy nincsen több 10 ezretek a kezelesére, lehetséges ez magától a betegségtől is. ugyanis ez egy olyan parazita ami a bőr alá fúrja magát és iszonyúan viszket. (embernek állatnak egyaránt) tehát nem lepődnék meg ha a kutya épp azért kergült meg mert ettől a viszketéstől szenved. nyilván már elég rendesen ki is vakargatta magát. javaslom a rühes kutyát mihamarabb kezelni pénzt nem sajnálva ugyanis egyrészt belehalhat a kutya másrészt pedig miránk emberekre is átterjedhet nagyon könnyen. tehát a gazdi is simán elkaphatja. a kutya helyét folyamatosan takarítani kell. ha benti az alatta levő törcsit vagy akármit folyamatosan cserélni és magas hőfokon kimosni. ha kinti a fekhelyét rendszeresen folyamatosan fertőtleníteni kell. a legjobb az orvost megkérdezni de talán nem ártana kicsit sűrűbben lefürdetni a készítménnyel.


ha a betegsége nem ennyire előrehaladott, tehát rühesség ellen csak elővigyázatosságból fürdetted le, akkor valóban nem ártana kissé többet foglalkozni a kutyussal, ugyanis jól írták az előzőek valóban pszihés problémákra is utalhatnak ezek a jelek.


betegségtől függetlenül nem ártana rendszeresen sétálni vinni szegényt.

2013. ápr. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ! Kisvárosi állatorvosunk mikor látta vitamin injekciót adott neki. Nem mondta, hogy rühes, csak én is arra tippeltem, azért is fürdettem. Foglalkozni annyit tudunk vele, amennyit a szabadnapok és a Kisgyermekeink engednek, tehát az nem sok. Viszont hatalmas udvarunk van, és nincs megkötve vagy bezárva.
2013. ápr. 26. 12:08
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért vigyétek el egy alaposabb kivizsgálásra és ha nektek nincs rá időtök lefárasztani, hááát.. Nem tudtom... Nem tudtok vkit megkérni rá? Lelkes szomszéd v bárki?

Elég komoly fizikai és agyi fárasztás kéne a kutyának, a kert önmagában édes kevés, irányított feladatokra, agyi munkára, sok foglalkozásra lenne szüksége.

2013. ápr. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A nagy kert semmit nem jelent mozgás és szocializáció szempontjából. Egyetlen kutyának sem, pláne nem egy foxinak, aki aztán egy minden lében kanál, nagyon agilis, órási mozgásigényű kutya, aki nagyon sok fogalakozást igényel. Nem csak fizikailag, de agyilag is le kell fárasztani ahhoz, hogy ilyen, mint vele ne forduljon elő. Mert ezt a viselkedést sajnos pszichikai okok miatt van, nem betegség okozza. Sintértelepeken fordul elő gyakran hasonló a bezártság miatt. Úgyhogy sajnos azt kell mondjam, ha nem tudtok vele többet foglalkozni, akkor keressetek neki egy másik gazdit. És legközelebb, ha kutyát vesztek, akkor nézzetek utána, milyen a jelleme, milyen igényei vannak és ezeket ti képesek vagytok-e kielégíteni.
2013. ápr. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kisgyerekekkel egyűtt szerintem meg lehet oldani a kutyafuttatást is. Én erdő mellet lakok, napnta járunk ki a kutyákkal. Bizony nagyon sok babakocsis családdal találkpzom napi szinten. Nem megoldhatatlan csak akarni kell.
2013. ápr. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igazatok van, hajlom arra, hogy lelki problémája van. Megpróbálok ezentúl rendszeresen foglalkozni vele, mert szeretjük, de, ha ez sem segít új gazdát keresek. A lényeg, hogy ne legyen ilyen rosszul!
2013. ápr. 27. 08:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!