Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet gyomorcsavarodása?

Lehet gyomorcsavarodása?

Figyelt kérdés

van egy 6 éves golden retriver kutyám! Ma reggel, mit mindig odaadtam neki a reggelit, amit megevett. miiután megreggelizett, voltam olyan felelőtlen (ezt nem is tagadom), hogy a kutyámat kivittem a kutyámat sétáltatni, ráadásul arrafelé jött egy másik kutya és hagytam, hogy vele játszon! Kb. negyedóráig játszottak (a játék alatt a kutyám többször is rohangált meg futkározott), majd megfogtam a kutyámat és hazamentünk! Most azon imádkozom, hogy ne legyen baja szegénynek, de ez nem sokat segít!

Szerintetek az itt leírtak alapján számítsak arra, hogy komoly baj fog történni, vagy pedig megnyugodhatok valamennyire? Ha komoly baj fog történni, akkor mihamarabb vigyem orvoshoz és műtessem meg, vagy mit csináljak? Egy ilyen műtétet túl lehet élni? Kérlek csak NORMÁLIS válaszokat írjatok, mert minden perc számít, főleg retriver kutyatartók és állatorvosok válasza érdekel a legjobban (másnak a tanácsait is elfogadom, de az ők válaszaik kifejezetten fontosak)! lehetőleg minnél hamarabb küldjretek válaszokat, mert akkor hamarabb is tudok cselekedni, ha baj van! Köszönöm szépen!


2013. ápr. 27. 09:55
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Azt is írjátok le légyszí, hogy ennek következtében lehet-e az, hogy a hasa felfújódik, vagy hogy rosszul van, hány, stb...
2013. ápr. 27. 09:57
 2/13 anonim ***** válasza:
igen a gyomorcsavarodásnak ezek a tünetei, rohanj orvoshoz!
2013. ápr. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A gyomor csavarodásnak bizony ezek a tünetei. Ha ezt látod irány azonnal a doki.
2013. ápr. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szia.

Azért az nem törvényszerű, hogyha evés után játszott, akkor rögtön gyomorcsavarodása lesz.

most hagyjad pihenni, legalább egy órát, amit megtehetsz, hogy ránézel,megnyomkodod a hasát, ha kemény, akkor kocogtasd meg, hallani fogod, hogy olyasmi, mintha kongana(vagy nem tudom hogy írjam le érthetően)

Azt is megteheted, hogy odateszed a füledet a hasához, ha hallod, hogy mocorog a hasa(embernél is hallani ha valakinek a hasára fekszel) ha hallasz hangokat bentről, akkor nem valószínű, hogy baj van, mert gyomorcsavarodásos kutyánál nincsenek hangok.

Figyeld a viselkedését is, ha nyugtalan, járkál, próbál hányni, vagy székletet üríteni, de sikertelenül, akkor baj van.

Viszont, ha ezen tünetek egyikét sem produkálja akkor nincs semmi baj.

Én tapasztalatból írok, nekem már egy kutyám volt gyomorcsavarodásos, abból megmentette a doki, de sajnos későn vettem észre, és szövődményei lettek a dolognak, és sajnos a szövődményekbe halt bele, kevesebb, mint egy hétre a gyomorcsavarodásra, és sajnos a doki se tudta megmenteni:(


Azóta van másik kutyám, ő már evés után szigorúan 1.5 órát fekszik, mert nagyon féltem ettől, de ő is csinált már olyat, hogy közvetlen evés előtt, kimentem valamiért, és ahogy meglátott elkezdett hemperegni, vagy 3-at, hát én is meg ijedtem, de nem lett semmi baja.


Figyelgesd a kutyádat, ha nem tapasztalsz semmi leírt tünetet, akkor nem kell félned.

Ha meg baj van, akkor írd le magadnak az állat ovros számát, hogy azonnal tudjad hívni.

2013. ápr. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
És ha megműtik, akkor nagy az esély ahhoz, hogy műtét után elpusztuljon?
2013. ápr. 27. 10:24
 6/13 anonim ***** válasza:

Nagyméretű nj-im minden étkezés után simán elrohangáltak a kerítésnél, ha jött arra ugatni való. Soha nem volt még az évtizedek alatt gyomorcsavaros kutyám.

Nem kell külön foglalkoznod a kutyáddal. Az ember amúgy is figyeli a kutyáját, ha nem számít bajra, akkor is.Észre veszed, ha gond van, mert látványosan rosszul lesz a kutya.

2013. ápr. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
AKKOR MÁR KÉSŐ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2013. ápr. 27. 10:36
 8/13 anonim ***** válasza:
Miért késő? Ha az van és megműtik jól lesz, csak vidd orvoshoz.
2013. ápr. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

na, most mutatja valami jelét a kutyád, hogy gond van?

Ha igen, akkor orvos. ha nem, akkor mi a fenéért parázol előre?

2013. ápr. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hogy viselkedik a kutyád? a tünetek amiket írtam produkálja?

Ha igen, akkor hívd a dokit, mert még bőven megmenthető.

Nálunk az volt a baj, hogy nem voltam itthon, a szomszédot kértem meg, hogy etesse meg a kutyáim, és mire én hazaértem, akkor a kutyám már fel volt fújódva.

A szomszéd mondta, hogy mielőtt megjöttem előtte egy 2-3 órával etette a kutyákat, szóval az én kutyámnál már órák óta fenn állt a rosszullét, csak nem voltam otthon, így nem láthattam, és mire hazaértem már csak feküdni tudott.

De este 9-kor hívtam az állatorvost, ölbe vettem a kutyámat(német juhász, nem két deka) hívtam barátnőm, hogy fuvarozzon el, és a doki megmentette.

Nekem azt mondta, hogy 10% az, hogy megéli a másnapot, mert órák óta kialakult nála a csavarodás, és csoda, hogy meg tudta akkor menteni.

Megélte a másnapot, utána mindennap mentünk dokihoz, de a szövődmény(már fogalmam sincs, hogy mit mondott a doki) az úgy nézett ki, hogyha a kutya leült, akaratán kívül elkezdett pisilni, illetve, ha függőleges helyzetben volt(felállt a kerítésre, és már folyt is belőle, és amikor folyt akkor elkezdett sírni) Illetve nem csak a vizeletével volt a baj, hanem a széklete is akaratán kívül ürült. Ahol feküdt, ott tiszta(bocsánat, hogy csúnyán írom) fos volt minden, mert még csak nem is szilárd volt a széklete.

A doki azt mondta, hogy ez már olyan szövődmény, ami nem egyszerűen kezelhető, műtétek kellettek volna, de mondta, hogy egy legyengült 13 éves kutya szervezete ezt nem bírná ki, ezért szinte 100%, hogy a műtőasztalon halna meg.

Megkérdezte, hogy mi legyen? műtsük, de esélytelen, hogy felkel, altassuk, vagy menjek haza, és nézzem, ahogy meghal.

Hát, az altatást választottam, mert a kutya is borzasztóan nézett ki, szóval látszott rajta, hogy szenved, és nem csak ez az egy doki mondta, hogy a műtőasztalon meghalna.:(

Ezért vele voltam az utolsó pillanatig, míg el nem aludt, aztán mikor elaludt kimentem, nem vártam meg, míg a doki beadja a halálos szurit, mert ott rogytam volna össze:'(


Ha nem akarsz te is így járni, akkor ne ide írogass, hanem menjél dokihoz, hidd el, a világ legrosszabb érzése nézni, ahogy szenved, aztán meg tudni, hogy ha most elalszik soha többet nem néz rád.

2013. ápr. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!