Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni kutyatámadásko...

Mit lehet tenni kutyatámadáskor? Hogyan és mivel lehet védekezni ha meg akar támadni egy kutya?

Figyelt kérdés
2008. jún. 15. 17:17
1 2
 1/12 anonim válasza:
44%

Bakancs, vipera, gázspray, riasztópisztoly, kés...


Ha ez nincs, akkor: futás, sikítás, esetleg halál.

2008. jún. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Engem már támadott meg kutya. Nem esett semmi bajom, de rémes volt. Senkisem volt az utcának, én meg üvöltöttem, de a kutya nem ment el. De én még fiatalabb voltam. Amúgy az a jó, ha kihúzod magad, kerülöd a szemkontaktust a kutyával (ez náluk a támadókedv jele lenne) , és határozottan próbálsz viselkedni. Nem szabad, hogy lássa, hogy félsz tőle.
2008. jún. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
92%
Velem mar sokszor elofordult!Amikor nekemfut egy kutya meg sem mozdulok hanem a kezemmel mutatom es kiabalok h takordj el!Es akk is ugat tovabb de nem fut enked.Tudom,tapasztalat:D volt amikor be is ment a kutya a kapun belul miutan rakiabaltam.Vagy uatan miutan rakiabalatam mentem tovabb mert nem jott utanam!
2008. jún. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%

Előzd meg a bajt kutyariasztóval! Postásoknak, betörőknek már van!

[link]

Külföldről neten rendelve olcsóbb!

Vagy:

[link]


Barkácsolók el is készíthetik:

[link]

2008. jún. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
57%
Anyu biciklivel jött haza, amikor meg akarta támadni 2 kutya... Már a lábának mentek, amikor anyu a biciklis lámpát villogóra állította és azzal világított a szemükbe. Hatásos volt!
2008. jún. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kutyagázsprayról mi a véleményetek?
2008. jún. 15. 21:05
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól is függ, hogy mekkora a kutya és milyen keményen támad. Vannak esetek, mikor egy erélyes rákiabálás segít, vagy ha megdobod kővel, esetleg megütöd egy bottal, de sajnos olyan is előfordulhat, hogy ezekkel csak tovább ingerled. Velem egyszer történt olyan támadás, amikor egyedül nem boldogultam, és ma is azt vallom, hogy csak a kutyás múltamnak köszönhető, hogy nem történt komolyabb baj. Ha akkor elfutok, vagy pánikba esem, végem. Egy kb. 60 cm marmagasságú terrier keverék támadott meg, aki napközben kennelben tartott a gazdája, de este kicsapta az utcára, hagy sétáltassa meg magát. Nem jártam előtte arra régen, nem tudtam róla, szinte a semmiből került elő. Egy utcán álló kocsi mögé álltam be, háttal, mindíg úgy fordulva, hogy szemben legyek vele, ugyanis folyamatosan kerülgette a kocsit az a rohadt dög, hogy a hátamba kerülhessen. A kocsi gazdája jött ki a nagy ugatásra 15-20 perc után, aki elmesélte, hogy azért állt meg ő is olyan szorosan a kapuja előtt, mmert mindenkit megtámadott, ha szabadon volt, a gazdájával meg hiába beszéltek többször is.
2008. jún. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
42%
Egy tényleg agresszív kutyából, aki komolyan meg akar támadni az elektromos kutyariasztó az ellenkező hatást fogja kiváltani, azaz még jobban fog támadni. Erről a postásunk mesélhetne, ő is azzal próbálkozott amikor a kis korában általa folyamatosan ingerelt kutyám megnőtt, és azzal akart bejönni. Azóta se láttam a kutyámat olyan agresszívnek, mint akkor. A postás pedig megtanulta használni a csengőt, és talán ara is rájött, hogy nem érdemes a kölyökkutyát ingerelni, mert egyszer majd megnő...:)
2008. jún. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
53%

kutyaidomárok tanácsa:

a támadás pillanatában fordulj szembe a kutyával nézz a szemébe és tegyél felé 2-3 határozott lépést ilyenkor minden kutya meg fog ijedni. aztán fordulás és futás.... igy meg van az előnyöd és kis eséllyel fog utánad menni.

2008. jún. 16. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Engem többször támadott meg nagytestű vad kutya, nem is egy. A szomszéd 1-2 évente hozta az ilyen kutyáit, és mindig kiszöktek támadni. Eleinte reflexszerűen elszaladtam tőle, de majdnem utólért, ám megúsztam. Aztán egyszer nem volt lehetőségem elszaladni, mert olyan helyen támadt, ahol én sarokba voltam szorítva és én ordítva elkezdtem nekiszaladni. A nagy vérem visítva menekült el tőlem.:) Azóta ezt teszem, ha megtámad egy kutya. Én nagy kutyás avgyok, imádom őket és ők is engem, de amelyik ártó szándékkal közelít, annál erősebb leszek.:)
2008. jún. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!