Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyatápoknál mire kell...

A kutyatápoknál mire kell figyelni? Az jó tápnak számít, amiben a nyersehérje 20% körül van? Az a húst jelenti?

Figyelt kérdés
2009. szept. 27. 10:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
még mindig egészségesebb bármelyik konzerv kaja meg paté mint a száraz tápok amiknek a fele fürézpor!Ezt egy nagyon híres állatorvos mondta nekem de nem reklámoznám!(kivétel:purina kaják)
2009. szept. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
10%

A tápnál azt vedd figyelembe, hogy:

1.) A kutya szeresse (ehhez pedig ki kell tapasztalni melyik a jó)

2.) LEgyen benne húsos fala, és egyéb fontos anyagok

3.) MÁRKA! (Pedigree)

4.) Ár -> nem mindig az a legjobb táp, ami a legdrágább, a legolcsóbb pedig nem méltó említésre, azaz: KERESD AZ ARANY KÖZÉPUTAT! ;)


A fehérjék aminosavakból épülnek fel (húszféle aminosav létezik - ezt jó ha tudod :]). Az állati eredetű élelmiszerek (hús, hal, sajt, tojás, tej, joghurt, kefír, tejföl, stb) tartalmazzák mind a húsz aminosavat, ezek teljes értékű fehérjét tartalmaznak.

2009. szept. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne csak a fehérje %-ot nézd, hanem hogy mennyi származik húsból, ugyanis a gabonákból és zöldségekből is lesz némi fehérje. Meg a szójából, ami a kutyák egyik veszélyes allergénje!

Én Orijent vagy Acanát ajánlanék, semmi búza, semmi szója, viszont 75% ill. 65% hús, a többi gyógynövény, gyümölcs és zöldség.

Ellentétben a Chappi,Pedigree és a többi ilyen "marketing-táppal", amikben kemény 4% hús van... Gondolod ezt végig, és azt is, hogy a kutya RAGADOZÓ, nem kell neki búza! Szója meg még annyira sem.

Jó tápok még a Royal-Canin, Eukanuba, esetleg a HILLS, (bár az utóbbiban is van búza) de az Orijen a legjobb szerintem.


A konzervtápok 80% meg csak víz... Persze kell ezt is adni nekik, de csak ez nem elég.


Minőségi száraztáot kell nekik adni, azokban nem igazán fordul elő fűrészpor... És a marketingtápok egyáltalán nem minőségiek, a maguk 4% húsával...

2009. szept. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én purina dog chowt adok a mienkének(angol bulldog) És nagyon szereti, semmi baja tőle, gyönyörűen fejlődik! 700 ft/kg 29% a fehérjetartalma
2009. szept. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is dog chowt kap, nem a legjobb, de legalább minőségi táp. Pedigreet, friskiest és hasonlókat kerüld el messziről! Amint az egyik válaszoló írta a legjobbak: Acana, Royal Canin, Orijen, Eukanuba.
2009. szept. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó tápnak kevesebb lesz a fehérjetartalma, mint amennyi hús van benne hisz az a szárítás során elveszíti nedvességtartalmát. Pl. Az Acana elvileg 60% húst tartalmaz ami 33% fehérjét jelent.

Számít még hogy mennyi zsír és szénhidrát van a tápban, a TE kutyádhoz valót kell választanod. Ha nagy mozgásigényű, nem hízékony, mehet a 20% feletti zsír és szénhidráttartalom! Ha lusta, hízékony kutyád van akkor ezek az értékek minél alacsonyabbak legyenek.


A növényes dolog vitatott téma, ami tény, hogy a kutyáknak is szükségük van rájuk csak nem mind1 milyen mennyiségben. Még a gabonamentes Acana és Orijen termékek is tartalmaznak gyógynövényeket. Én úgy vettem észre hogy nagy mozgásigényű kutyáknak szükségük van némi gabonára is, csak az a baj hogy amelyik táp tartalmaz, az ált. már túl sokat. Arany középút nem lesz szóval az Acanát meg lehet dobni egy kis rizzsel vagy ilyesmi, ugyanis főtt formában nagy részét a kutyák is meg tudják emészteni. Ugyan ez a helyzet a szójával is, ha nem allergiás a kutyád rá nyugodtan lehet a tápban, jó részét fogja tudni hasznosítani.

A lényeg: válaszd ki a pénztárcádnak megfelelő tápot, olvasd el mit tartalmaz és ha valamit kevesellsz, pótold házilag. Ennyi.

2009. szept. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%
Második, mi az, hogy a kutya szeresse a tápot? Ha elkényezteted, akkor mindent szeretni fog ami egészségtelen, a jó minőségű, egészséges kaját meg otthagyja. A kutyának nem kell szeretnie a kaját, nem kell az evésnek gasztronómiai élvezetet jelenteni számára. Azt eszi, amit elé teszel. Ha nem eszi meg, elveszed és megkapja legközelebb. Néhány nap múlva, ha már elég éhes lesz, nem fog válogatni. És ez nem parasztság meg állatkínzás, az az állatkínzás, ha valaki hízlaló vagy fűszeres kajával tömi szerencsétlent, mert azt "jobban szereti".
2009. szept. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Így van, a kutya nem azt élvezi ami finom, hanem amiben a szaga alapján sok tápanyagot érez. Azért eszik sz.art, ha nem szoktatod le róla. A baj csak az, hogy a fűszerek és az ízfokozók becsapják, tápanyag dúsnak hiszi a kecsapos csipszet is, pedig baromira nem az!
2009. szept. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én a második válaszoló vagyok, valamit nagyon benéztél kedves 5. Én nem azt mondtam hogy mindenféle zsíros kajával etetem a kutyámat, hanem Dog Chowal! Amit szeret! Neked mi a bajod? Fáj valami hogy mindenkit oltogatsz? Miért jobb lenne neki ha utálná de megetetném vele,? Képzeld el szereti!!! Ehhez mit szólsz? :@
2009. okt. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Senki nem mondta, hogy baj ha szereti a kutyád amit eszik. Úgy értették, hogy tápválasztásnál nem szempont, hogy szeresse a kutya, a beltartalma annál inkább. Valamit félreértettél.
2009. okt. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!