Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Falkasorrend? (Többi lent)

Falkasorrend? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Szóval van 2 ivartalan kan kutyánk.Egy 2 éves és egy mentett 8 hónapos.A kicsi folyton megy a nagy után és persze mindig azt csinálja,amit ő.Viszont a kicsi előéletéről csupán annyit tudunk,hogy hamar lett leválasztva,utána meg egyedül kidobva.A tesói meghaltak :S

Na már (gondolom) ebből kifolyólag az alapvető szocializációs készsége is hiányos,az embereknek abszolút nem adja meg magát,a másik kutyának viszont igen.Sokat szoktak játszani,kergetőznek,ugrálnak,szeretik egymást,viszont néha a pici nagyon szemtelen és akkor a nagy kutya is ledominálja,de a kicsi még mindig azt hiszi,hogy játszanak.Mind a 4 lábával kapálózik,aztán elrohan,felveszi a játékpózt,a másik kutya meg kergeti.

Amikor a kicsi már nagyon pimasz és durván harap,vagy karmol,akkor a nagy teljes testtel ráfekszik,lenyomja a földre és iszonyatos morog,és a nyakához illetve a feje mellé kap.Persze a kicsi ilyenkor már észbe kap.

Attól félek,hogy előbb utóbb eldurvul a helyzet.

A nagy az én kutyám,őt tudom irányítani,jelenleg is úgy vagyunk,hogy a nagyot irányítjuk a kicsi meg úgyis azt csinálja,amit a másik.


Tudom,hogy ez nem megoldás,a kicsit is meg kell nevelni,de nagyon nehéz.Kutyaiskolára jelenleg nincs lehetőségünk,de nyáron a reményeim szerint el tudunk menni.

Szerintetek lehet baj ebből?

A nagy egyszer megunhatja a kicsi h*lyeségét és bánthatja?


Köszönöm


2013. ápr. 29. 22:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A nagyobb kutya tökéletesen megmutatja a kicsinek, mit nem tehet. Nem fog átváltani durvába, nyugi.
2013. ápr. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne félj baja nem lesz. Nekem itthon egy 4 éves tacsim van. Lassan 1 éve lett hozva egy 2 hónapos német vizsla kiskutya. Elsőnek a tacsi osztotta neki az ívet és én is azt hittem, hogy baja lesz. De, annyira sose durvul el mert, feladja az egyik és vége is van a boxnak.:) Idővel persze a felállás megfordult a mi esetünkben:) Most már a vizsla adja az ívet a tacsinak. De, nem lesz belőle komolyabb problémád.


Keresd Komor Gábor videóit meg könyvét. Onnan tanulhatsz sok mindent.

2013. ápr. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Megnyugodtam.A nagy kutya staffi,úgyhogy nem hinném,hogy megfordul a sorrend.A kicsin se látom,hogy ilyenféle babérokra törekedne,csak néha nagyon belelovalja magát a játékba.:)

2013. ápr. 29. 23:11
 4/5 Bozsikrisz ***** válasza:

"A nagy az én kutyám"

A kicsi is a Te kutyád :) Ha azt látod, hogy durvul, akkor nyugodtan szólj rá Te is. Tanulja meg, hogy nem csak a másik kutyának kell szót fogadni. Ha megértette mit akarsz, akkor dicsérd meg.

Nem gondolnám én sem, hogy komoly baj lehet, pláne hogy nem ivarosak. Azért az sokat szokott lendíteni a domináns viselkedésen, de így könnyebb a helyzetetek.


Foglalkozz külön a fiatalabbikkal sokat, vannak jó oktató videók neten. Meg kell tanulnia, hogy hallgasson Rád is, és ehhez nem feltétlenül kell kutyaiskola. Csak türelem és odafigyelés. + tekintély :)

2013. ápr. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A kicsi tényleg nem az én kutyám,hanem a párom húgáé :) Náluk lakom.Igyekszünk a kicsit is megnevelni,bár ehhez mindenkinek akarnia kéne...

De köszönöm a válaszokat :)

2013. ápr. 30. 12:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!