Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Spániel vagy tacskó vagy...

Spániel vagy tacskó vagy milyen fajta kutyus való nekünk az új lakásba?

Figyelt kérdés
Nemsokára elköltözünk, s a szüleim megengedték, hogy kutyát tartak, tartsunk. Tégla lakásba megyünk, Földszintre, ahonnan van egy kis udvar és egy terasz. Spánielben vagy tacskóban gondolkodunk. Ajánljatok egyéb fajtát vagy segítsetek érvekkel(mozgásigény, szeretet...) hogy melyiket válasszuk mikor rá kerül a sor! :-)
2009. szept. 27. 23:02
 1/6 anonim ***** válasza:
16%

Én a normál Yorkit jobban preferálom!

Nem hullik a szőre rengeteg szeretetet ad!

Keményen kell fogni már kicsinek, mert hát terrier és makacs, de ha tudja ki az úr szót fogad és hajlandó tanulni.

2009. szept. 28. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A tacskóval vigyázni kell a gerince miatt, nem lépcsőzhet. A spánielnek rendszeresen ápolni kell a szőrét, kozmetikushoz vinni, ráadásul rendesen hullatja. Szerintem válasszatok pl. beagle-t, ő kinti-benti kutya is lehet. A yorki nálam nem üti a kutya kategóriát, bocs yorkisok.
2009. szept. 28. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Amugy bentre vagy kintre?Mert én még az uszkárt vagy a shi-tzu-t ajánlom ők nagyon aranyos kutyák és nincs annyi mozgás igényük se mint a beagle,spániel-nek.Csak annyi a hátrányuk hogy a szőrét gondozni kell(uszkár:nyirás,fésülés shi-tzu:Fésülés de sok vagy mindig megnyiratjátok)A tacskót én sem ajánlom a gerince miatt mert nem birja a lépcsőzást és a sok fizikai "munkát" sem.
2009. szept. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja és mind a kettő benti fajta.Amugy ha irsz privit hogy kb. milyet szeretnél és minek kéne megfelelnie(szereti a gyerekeket,tanulékony stb.)akkor szivesen segitek.
2009. szept. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Mindegyik kutya jó választás lehet ha tisztában vagy a szükségleteivel, a fajtára jellemző dolgokkal mint pl: a viselkedés, a mozgás igény stb, és persze ha ezeket a szükségleteit ki is tudod elégíteni. A Beagle vadász kutya. Ebből az következik, egy nagy mozgás igényű, jó sok energiája van és ha nem kötöd le, nem fárasztod ki akkor keresni fog magának olyan elfoglaltságot amivel levezetheti az energiáját. Magyarul: szét kaparja a kertet, a bútorokat, rág, rohangál a házban stb. Ennek a kutyának rengetek mozgásra van szüksége, lehet vinni kutyasuliba, futtatni, kirándulni stb. Ezt a fajtát sportos, kirándulós embernek javasolnám. A Spániel okos és hűséges kutya. A szőrével elég sokat kell törődni, a szőrhullatós fajtákhoz tartozik. Eléldegél a kertben, de csak jó időben, télre mindenképp vidd be. A Yorki pici termete miatt (még a normál yorki is) kizárólag benti kutya. Nekem is vannak Yorkik, egész nap játszanak az udvaron, estére elfáradnak és összebújnak az előszobában.:) Nagyon szeretem ezt a fajtát, okos, élénk, remek jelző kutya, mindent megéreznek, mikor jön haza a gazdi, mikor van valami veszély, pl. nálunk tűz ütött ki éjjel és felébresztettek a kutyáim. Van egy házőrzőnk is, nagyon jól kiegészítik a kicsik a "munkáját", a Yorkik jeleznek ha jön egy idegen a nagy pedig véd mindent és mindenkit aki az udvarban van. A Yorkik szőre nem hullik, aki allergiás az állatszőrre az is tarthat Yorkit, mert 90%-ban megegyezik a szőrük az emberi szőrrel/hajjal. Viszont ha szép hosszú bundát szeretnél a Yorkidnak akkor sok időt kell rá fordítanod. Én mindig megnövesztettem nekik szép hosszúra és a "hajukba" masnikat tettem (még a fiúnak is), rettentő meló volt naponta fésülgetni, meg mikor már igazán hosszú a bunda tekercselgetni. Mióta megszületett a kisfiam nincs időm ilyesmire, elvittem kozmetikába a kutyusokat (sajnos nem az én pénztárcámnak való) ellestem, hogy mit hogyan kell és azóta én csinálok nekik mindent a karomvágástól a nyírásig. Legtöbbször Westi fazonra vannak nyírva, de ha nagy meleg van leszedem nekik az egészet és akkor leginkább egy csivavára hasonlítanak. Egyébként szerintem a Yorki rövid szőrrel is szép. :)

Remélem tudtam segíteni.

Jah még azt szerettem volna írni, hogy a tacskó is jó választás lehet, de az is vadászkutya és neki is jó nagy mozgás igénye van. Viszont a pici lábai miatt a lépcsőzés veszélyes.

2009. szept. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Földszintes lakásba nyugodtan vihetsz tacskót. Mi is ott tartottuk (6 lépcső volt), sokat kirándultunk vele erdőben, 14 évig élt.
2009. szept. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!