Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka német juhászkutya mellé...

Szuka német juhászkutya mellé milyen fajta kutyát vegyek?

Figyelt kérdés
Elég nagy udvarunk van és gondoltuk hogy még egy kutyát veszünk ! ha épp nem tudunk foglalkozni velük akkor eltudnának játszani egymással ! meg bővíteni szeretnénk a családot :D
2013. máj. 6. 12:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Amilyennel tudsz eleget foglalkozni. Ne bízd a másik kutyára a szórakoztatását, mert pórul jártok, aktív törődésre van szüksége, napi sétáltatásra, nevelésre, tanításra.
2013. máj. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
tisztában vagyok vele de sajnos nap 24 órájában nem tudok csak vele foglalkozni munkahely miatt . gondolom te se meg egy átlag ember se aki dolgozik / tanul.
2013. máj. 6. 13:06
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ki beszélt 24 óráról? De ha előre tudod, hogy lesz olyan, hogy nem tudsz vele foglalkozni, akkor ne vegyél másik kutyát, koncentrálj inkább a meglévőre. Nehogy azt hidd, hogy majd ők együtt elsakkozgatnak a kertben, ha te nem érsz rá. Az unatkozó kutyának társat venni nem megoldást jelent, hanem még egy unatkozó kutyát.
2013. máj. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Két kutya minimum kétszer annyi foglalkozást jelent! Ha ezt a kutyát sem tudod minden nap elég órára elvinni sétálni, vele sem tudsz rendszeresen dolgozni, gyakorolni, akkor ne gondolj másikra.
2013. máj. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
jesszus ki mondta hogy nem tudom elvinni sétálni? xD inkább hagyjuk :D
2013. máj. 6. 18:49
 6/10 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem ugyanígy német juhászkutyát kéne, de a Leonbergit nagyon tudom javasolni. Nagyon családszerető és okos fajta. Nagyon jól kijön más kutyákkal. Amikor már elég "felnőtt" lesz akkor előjön a házőrző benne a őrző ösztön. :)
2013. máj. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt írod azért akarsz még egy kutyát, hogy a másikat helyetted fárassza. Ez nem megoldás! Nem ezért kell még egy kutyán gondolkodni!
2013. máj. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
hallod ja arról a pár óráról lenne szó addig is jobb nekik 2 en mint egyedül + mondtam hogy még szeretnénk családtagnak... de gondolom hogy te segélyen élő munkanélküli vagy aki nem tudja hogy mi a munka , vagy szüleid tartanak el. most meg már ne mond nekem azt hogy akinek munkahelye van az ne tartson kutyát mert tudod az emberek többsége azért dolgozik xD
2013. máj. 6. 21:46
 9/10 anonim ***** válasza:

Oké, félreértettük, sorry, nem te lennél az első, aki így próbálja megoldani azt, hogy nem foglalkozik a kutyájával.

Ha tényleg úgy érzed, hogy van kapacitásod még egy kutyára, nosza, válassz, de magadnak, ne a kutyádnak. Ők nem rasszisták, neki aztán tök mindegy, milyen fajta a másik. Nem szerencsés mondjuk sokkal pörgősebb egyedet (nem fajtát! egyedet!) választani, de ha rendesen lefárasztod minden nap, akkor az is megoldható. Szóval elsősorban a saját szempontjaidat vedd figyelembe, mire kell a másik kutya, mit tudsz neki nyújtani, 15 éven keresztül tudod-e nyújtani, fajtatiszta kölyök kell-e, vagy elég egy menhelyi keverékkel vagy fajtamentős kutyával... Ezek számítanak, nem az, hogy most milyen kutyád van.

2013. máj. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ugyanígy német juhászkutyát kéne, de én nagyon tudom ajánlani a Leonberger fajtát. Nem egy olcsó kutya, de egy óriási plüssmaci óriási szívvel. :)
2013. máj. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!