Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hellp! Mi a baja a kutyámnak?

Csakegypali kérdése:

Hellp! Mi a baja a kutyámnak?

Figyelt kérdés
Hali.7 éves francia buldog kutyánk van mindig is volt baja a gerincével azt hittük megint előjött ez a sérv kapott rá inekciót de nem használ. A tünetei:nem tudja irányítani a mozgását,sztem nem fáj neki semmije de össze vissza megy alig tud járni(mint mikor az ember berugik:D), étvágya van,de alig tudja lenyelni megenni a kaját. Hivtuk az állatorvost adott neki emgint 3 injekciót de ne mhasznált.Ma estére tudnánk bevinni röntgenre,de félek addigra késő lehet. Ha valaki tapasztalt hasonlót le tudná írni a betegséget? vagy hogy mik a teendők. pls nagyon fontos lenne:SSS sry a helyesírási hibákért
2013. máj. 8. 13:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Vidd olyan helyre, ahol azonnal tudják fogadni. Lehet agyvérzés (?)
2013. máj. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Lehet teljesen más a gond, nem volt benne az utóbbi napokban kullancs?
2013. máj. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem akkor volt ehhez hasonló problémám mikor agydaganatom volt . Azt nem tudom állatoknál milyen gyakori, vagy hogy-hol fordul elő, de ha nem agydaganat(remélhetőleg) akkor meg van rá az esély, hogy valami van az agyával lehet(ettől függetlenül nem biztos,hogy az agyával van gond)
2013. máj. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ha kullancs lenne akkor nem enne semmit sem de ő enne eszik is:S csak össze vissza mászkál nehéz a nyelése félek h megfullad csak később tudjuk bevinni addig remélem nem romlik tovább:SS
2013. máj. 8. 13:49
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem vagyok benne biztos, hogy röntgennel ki fogják tudni mutatni, mi a baj.

Valószínűleg idegrendszeri károsodásról van szó..és a probléma lehet, hogy az agyban van. De ennek viszont számtalan oka lehet...daganat, vírusfertőzés, baktérium, akár parazita is, vagy egy gyulladás az agyban. Károsodhattak a motoros neuronok.

Van pár kérdésem:

ehetett nyers sertéshúst?

pontosan milyen a mozgása? egy irányba dőlöngél, vagy teljesen rendszertelenül megy? nagyobbakat lép a szokásosnál, vagy esetleg kisebbeket? A fejét hogy tartja? lehajtja, oldalra dönti?

Nézd meg a pupilláját: tágak, szűkek? vagy egyik tág, másik szűk?

2013. máj. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem evett nyers húst,tápot vagy kaja maradékot eszik,hát én úgy láttam hogy össze vissza dülöngél,most voltunk a klinikán és ott elvileg gericsérvet mondtak bár ez nekem gyanús hiszen nem érzi a fájdalmat hiába megszurták tűvel:Ss adtak neki szteroidot most jobban lett de még röntgent sem csináltak majd megint visszavisszük ha nem javulnaS:S
2013. máj. 8. 21:25
 7/10 anonim ***** válasza:
Én a múltkor láttam ilyesmit az Animal Planeten,ott a doki azt mondta ez valamilyen fajtabetegség lehet.Megröntgenezték,volt valami a gerincvelőjén,nem tudta a doki sem,mert nem merték felnyitni,nehogy lebénuljon.daganatra is gyanakodtak,így azt mondták a gazdinak hogy próbálják meg a kemoterápiát,de a nő nem akarta,így szteroidos injekciókat kapott.A vége az lett,hogy hetek alatt kicsit javult a kutya,de a kemoterápiára még mindig nem szánták rá magukat.
2013. máj. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Lehet h babeziaja van????? Mert nemreg veres vizelete volt

Most hivtuk allatorvost. Meglatjuk. Mi lessz

2013. máj. 9. 19:49
 9/10 anonim ***** válasza:

Lehet, de a babéziát csak vérvétellel lehet kimutatni, azt meg nem tudja megcsinálni úgy, hogy kimegy házhoz.

Csak úgy látatlanban meg ne kapjon Imizolt, mert az nagyon károsítja a májat.

2013. máj. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem babezia hanem gerincproblema de a mutet nagyon draga
2013. máj. 10. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!