Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lusta Border Collie? Többi lent

Lusta Border Collie? Többi lent

Figyelt kérdés
Van egy 1 éves Borderem akivel szeretnék komolyabban frizbizni de egyszerűen 5 dobás után(pici dobások) tökre elfárad és lefekszik,de ha labdázunk akkor is ilyen.Most lusta vagy csak szimplán unja a dolgot nemigazán értem mivel a Border az egy elég pörgős fajta de ő...5 percig is alig bír frizbizni:/ pedig makk egészséges
2013. máj. 9. 19:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az izűletei rendben vannak? Mert ez az elfekvés esetleg fájdalmat is jelezhet, akár könyök dysplasiát is. Én először is elvinném dokijoz hogy ezt biztosan kizárjam.
2013. máj. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
én egy kivizsgálást ajánlanék, ízületek, szív és hasonlók... a gyors elfáradás mögött gyakran vannak szervi okok
2013. máj. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Plusz nem ártana tudni h honnan van a kutya... Az h border collienak néz ki, még nem jelenti azt h hordozza a fajtára jellemző belső tulajdonságokat is, ha rossz helyről vettétek. Illetve a fiatal kori szocializációt, játéktanulást el is lehet rontani, aminek ez az eredménye. Illetve a saját tanítványaimon látom az elején h úgy jönnek oda hozzám, h még a saját kutyájukkal sem tudnak játszani, nem tudják mivel kéne és hogyan motiválni...
2013. máj. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Milyen kondícióban van a kutya?

A frizbi azért elég intenzív mozgást jelent, edzeni kell sokat, hogy többet bírjon egyszerre. Mi úgy kezdtük, hogy sok kicsit, még azelőtt abbahagytam, mielőtt a kutya kipurcant volna, nehogy érdeklődését veszítse iránta.

Ha csak kis túlsúly is van a kutyán, akkor se csodálkozz és ha frizbizni akarsz, feltétlen tartsd olyan kondiban, hogy gramm felesleg se legyen rajta és még így is okozatos edzés kell, mert könnyen meghúzhatja a lábát frizbi közben.

Na meg elég meleg van, tehát lehet azért purcan ki olyan hamar, mert melege van. Adj neki sok vizet közben és többször keveset játssz vele! 2 perc frizbi, 2 perc pihi, közben ivás.

2013. máj. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!