Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet kis yorkit könnyen...

WictoriaP0 kérdése:

Hogy lehet kis yorkit könnyen szobatisztaságra nevelni?

Figyelt kérdés
Kis kan yorki kutyám lesz, és tanácstalan vagyok a szobatisztaságra neveléshez! Ám bár úgy kapom meg, hogy pelenkára van szoktatva, mégse élheti le az életét kutya pelenkán! :D

2013. máj. 11. 19:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mikor megkapta a megfelelő oltásokat (és engedélyezi a doki) akkor elkezded 2-3 óránként kivinni a lakásból. Előbb-utóbb rájön, hogy kint sokkal izgalmasabb elvégezni a dolgát, mint a lakásban. Ha a szabadban elvégzi, akkor nagyon-nagyon dicsérd meg, ha a lakásban akkor szó nélkül takarítsd fel.
2013. máj. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jó köszi! És miért CSÖNDBEN takarítsam fel?
2013. máj. 11. 19:53
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert ha leszidod, nem fogja érteni még hogy miért, és valószínűleg azzal köti össze, hogy pisilni/kakilni rossz, és meg fogja enni, hogy te ne lásd hogy mit csinált.
2013. máj. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem köszi! :)
2013. máj. 11. 20:03
 5/8 anonim válasza:

Nem! Ha bent végzi a dolgát pelusra, akkor szó nélkül hagyod, esetleg kicsit dicséred úgy az elején, ha bent végzi de nem a pelusra leszidod, ha kint végzi meg iszonyatosan dicsérd meg! :) Én így tanítottam meg az enyémet és már jó régóta minden oké.


másfél éves yorki gazdija

2013. máj. 13. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
és sosem ette meg a székletét... (előző voltam)
2013. máj. 13. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én mindig leszidtam a Yorkimat, mikor bent végezte a dolgát. Első héten 2-3 óránként mentünk le, és kb ez az egy hét elég is volt, hogy rájöjjön mit akarok! Becsúsztak balesetek, de mindig tudta, hogy rosszat csinált, és "megbüntette" magát! :) Ment az ágyába lebiggyesztett fejjel, már tudtam, hogy keresni kell a pisit! :) Már teljesen szobatiszta, most lesz 4 hónapja, hogy nálunk van! :) Reggel akkor kel, mikor mi, akkor megyünk le, délután 2-3 között, és este 8-9 között van séta! :) Ha tudom előre, hogy nem fogok időben hazaérni, akkor kiteszek neki egy pelust, és arra végzi a dolgát! Ez akkor van, ha pl reggel elmegyek itthonról, és tudom, hogy csak este fogok tudni hazajönni! :) Nem lesz nehéz, hidd el, csak légy következetes! Ha jó helyre végzi a dolgát, akkor nagyon dícsérd meg, adj neki a kedvenc jutalomfalatjából! Nekem 2 hét múlva már nem vette el lent a jutifalatot, nézett rám, hogy hagyjam, ő most szaglászik! :) De dícséret még a mai napig van! :)
2013. máj. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi!!:)
2013. máj. 19. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!