Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit adomanyozzak?

Julianna24 kérdése:

Mit adomanyozzak?

Figyelt kérdés
Szeretnek a menhelyrol egy kutyat kivenni,mivel fizetni nem kell,ezert ugy 5000 forintert vinnek valami,de nem tudom mit tapot stb.vagy inkabb a penzt adjam oda?Koszonom a valaszokat elore is

2013. máj. 12. 08:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hű! Akkor valami nagyon jó menhelyen jártál, vagy én nagyon sza.... helyen. Én amikor odamentem, akkor közölték, hogy a KUTYA ÁRA 25 ezer Ft, és elkezdték sorolni, hogy miért.

Oltások, meg chip, meg mit tudom én mi.

Persze utólag kiderült, hogy a chip már előtte benne volt, mint hogy hozzájuk került, illetve csak emlékeztető oltásokat kapott (ami a következő alkalommal egy nem túl olcsó állatorvos nekem 7000 Ft-ért adott be a kutyának)

Viszont ha ott kérded meg, tuti hogy a pénzt fogják mondani, de ha tényleg van választási lehetőséged inkább vigyél tápot, azt legalább szinte biztos, hogy a kutyák kapják meg.

2013. máj. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is tápot vigyél. Annak mindíg van helye.
2013. máj. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Adományozni szép dolog. Véleményem szerint ne a pénzt add oda (nem vagyok híve az ilyen dolgoknak). Vigyél nekik a számotokra már kidobandó szőnyegeket, rongyokat. Azon az 5000 Ft-on jó sok csirkefarhátat vagy csirke aprólékot vehetsz, amit a gondozók lefagyaszthatnak és később több kutyával is megetethetik, így valódi húshoz jutnak a kutyusok. Olcsóbb bolhairtó szereknek nem tudom mennyire van sok értelme, de akár azt is vehetsz.

Egyik menhely oldalán találtam a következőket, amire szükségük lenne:

ÉLELEM


· kölyök- és felnőtt száraztáp, kutyák és macskák részére

· kölyök- és felnőtt konzervtáp, kutyák és macskák részére

· beteg és elhízott kutyák számára kímélő, diétás száraztáp

· szárazkenyér, zsemle, kifli, péksütemény

· nyers hús (nem romlott, fagyasztjuk, majd megfőzzük a kutyáinknak)

· készételek (nem romlott)


GYÓGYSZER, ORVOSI ESZKÖZ


· orvosi fertőtlenítőszer, sebfertőtlenítő, Betadine

· gyógyszerek (pl. Augmentin tabletta), vitaminok, csonterősítők fiatal állataink számára

· gumikesztyű (S, M, L méretekben)

· féreghajtó tabletta, paszta kutyák és macskák számára

· kullancs és bolhairtó minden változatban

· steril kötszer, elsősegély felszerelés, vatta, fásli, steril fecskendő és tű

· szem- és fültisztító folyadék

· kutyasampon (egészséges és bőrbeteg kutyára való is)

· műanyag gallér a műtött, balesetes kutyák számára

· mérleg (nagyobb, leselejtezett ipari mérleg, hogy a 60 kg-os kutyák is rá tudjanak állni)


TAKARÍTÓSZER és TAKARÍTÓESZKÖZ


· fertőtlenítőszer, hypo

· mosogatószer, szivacs

· vastag gumikesztyű

· seprű, szemétlapát

· papír kéztörlő


KUTYA- ÉS MACSKA FELSZERELÉS


· nyakörv és póráz minden méretben (szükség lenne nagy kutyákra való erős eszközökre)

· fém etető és itatótálak (elsősorban nagy méretűek)

· kutyaház

· kutyafekhely

· kutya és macskaszállító ketrec (használt nagyon jó, csak ne essen szét)

· macskaalom

· mindenféle kutyának való fésű, kefe, karomvágó, szőrnyíró

· kutyajátékok, teniszlabdák

2013. máj. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem vegyél tápot nekik, vagy amit az előttem válaszoló leírt. A pénzt is odaadhatod, mert azt arra költik, amire a legjobban szükségük van.
2013. máj. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 sameths ***** válasza:

Fagyasztott húst ne vegyél, csak ha előtte megkérdezed, el tudják-e tenni, van-e rá kapacitásuk.

A száraztáp a legjobb megoldás.

2013. máj. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!