Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Befogadott német juhász,...

Befogadott német juhász, tapasztalt kutyások, ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Egy hete idekerült hozzám egy német juhász kutyus, magától ideszokott, a kert végén jött be. Kérdezgettem a szomszédokat tudják-e kié, azt mondták egy ideje már erre kóborol... Nagyon le volt soványodva, de nem adtam neki enni, hátha elmegy.. A macskáim kajáját persze megette. Két nappal később is itt volt még, gondoltam, ha így ideszokott, hogy nem adtam neki enni, nem teszek vele rosszat, ha veszek neki valamit. Ez a baj, hogy lesoványodott kutya ideszokik, nekem meg megesik a szívem rajta! Kihívtam az állatorvost, chip nincs benne, kb egy év körüli, nyakörve sincs, valószínűleg kitett kutya, mert hihetetlen ragaszkodó és szeretetéhes. Vettem neki játékokat, nem nagyon érdekli, inkább a legyeket kergeti, és néha odajön hozzám, az ölembe teszi a fejét, hogy szeretgessem meg egy kicsit.

Szívesen befogadnám, mert tényleg jófej kutyus, és hallgat is rám, pedig ez vicc, soha nem voltam kutyás, macskáim vannak, azt sem tudtam az elején hogy viszonyuljak hozzá. Bevette magát egy régi ólba, és ha látja, hogy mérges vagyok rá valamiért, és azt mondom, hogy nem szabad, abbahagyja amit csinál, és ha azt mondom helyedre bemegy az ólba.

Tényleg, megtartanám, amúgy is szerettem volna kutyát. A bajom az, hogy macskáim vannak, és nem szeretném, ha elköltöznének máshova, mert nagyon félnek a kutyától.

A kutya akkor kergeti csak meg őket, ha a macskák elkezdenek futni, amúgy, ha csak fekszenek és nem veszik észre a kutyát, az csak megszagolja őket és arrébb megy.

De ez a baj, hogy rettegek hogy megeszi őket. Beszéltem kutyásokkal, ők azt mondták, ha tényleg bántani akarná a macskákat, el is kapná őket.

Szóval ez az amit nem tudok, mert én annyira nem látom rajta, hogy most milyen szándékkal ered utánuk... Ha felszalad a macska a fára nem ugatja tovább, nem szobrozik a fa alatt, hanem keres valami más szórakozást.

Szerintetek?

Azt hiszem, meg fogom hirdetni a kutyit, de annyira félek, hogy rossz emberekhez kerül... Meg ott van a fejemben, amit ismerőseim mondanak, hogy nagy dolog, ha az embert választják és ez full igaz is...


2013. máj. 12. 12:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Pár napig figyeld a kutyust, ha látod, hogy rá akar mozdulni a macskákra, tiltsd le róla, és ha erre abbahagyja a dolgot, dicsérd. Szerintem nem kell sok neki, hogy rájöjjön, nem díjazod a macskázást.


Ha a nyugton heverő macskát nem akarja bántani, akkor a futó macskát is csak más okból veszi üldözőbe, én kétlem, hogy bántaná őket.

2013. máj. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Amennyire neked új a helyzet és nem ismered a kutya szándékait, úgy a macskák is hasonlót érezhetnek mint te. Szerintem ha rászólsz amikor a macskák után rohan, akkor mivel megtűrt személyként a kegyeid keresi, hamar le fog szokni róla, csak hogy maradhasson. A macskák nem fognak elköltözni önszántukból, ők jól kijönnek a kutyákkal ha azok nem bántják őket.

Ha akarod a kutyát akkor kezd el fegyelmezni és hizlalni, ha pedig megakarsz válni tőle, akkor azt gyorsan tedd, hogy a kutyát ne érje olyan sok megpróbáltatás. Vagy kergesd el :(

Annak nincs értelme, ha egy hónap múlva meghirdeted a kutyát és jobb esetben rá egy hónapra találsz is neki gazdit, mert ez a kevésnek tűnő idő is meghatározó egy ebnek, hogy kihez tartozik.

2013. máj. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja és a hátsó kert kerítését tedd szökés vagy behatolás biztosra :)
2013. máj. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, a macskák képezik az egyetlen akadályt a befogadásában... :)
2013. máj. 12. 13:41
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy lesznek problémák. Nálunk 4kutya van, amikor befogadtuk az utolsót nem igazán szerette a macskákat, sokat kergette őket. Hála Istennek a szomszéd undorító macskái már nem járnak ide csak enni, viszont a mi két cicánkat itt maradt, megkedvelték egymást.

Van még egy kutyánk aki hiába macskákkal nőtt fel szemmel is képes lenne megfojtani őket. Ezt valószínű az anyjától tanulta... Ez egyik cicánkat már felkergette egy fára, nem is akarta elengedni, meg is kergette párszor a cica még sem tágít innen. Több macskát is megfogott már sajnos ezek az idióták meg nyugodtan fetrengenek az udvar közepén.:D

Nem hiszem hogy a kutya miatt elmennének a cicáid. Ha bántani akarta volna őket már megtette volna. Mikor kergeti őket tiltsd le róla és kész. Legyél határozott, egy idő után a cicák is meg fogják szokni hogy van egy új lakótársuk.

2013. máj. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 JAnk válasza:
Abból,hogy azt írtad csak akkor kergeti őket ha futnak akkor nem nagy baj csak üldözési ösztön attól meg nem kell félned, hogy megeszi!! Ez amúgy szinte minden kutyánál így van és ezen felül nagyon jó kutyának hangzik tehát butaság lenne lepasszolni :)
2013. máj. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sokan a két kezüket összetennék, ha ilyen kutyájuk lenne, amelyik nem macskázik. Ha a kutyus meg akarná enni a macskuszokat, akkor hidd el már rég megtette volna. Azért lódul meg a macskák után, mert a futásukkal kiváltja belőle a vadász ösztönt. De az elmondottak alapján, ha utol is érné őket, szerintem nem csinálna velük semmi rosszat.

Viszont, ha neked ez nem tetszik, hogy kergeti a macskákat, akkor erélyes rászólással tiltsd le.

2013. máj. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!