Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki linkel törvényt nekem...

Valaki linkel törvényt nekem arról, hogy hány kutya lehet egy lakásban?

Figyelt kérdés
Társasházban élünk, a lakók elkezdtek zúgolódni a 3 kutyánk miatt. Tudnak-e tenni valamit? A házirendben szerepel, hogy csak 2 kutya lehet, de a törvényben úgy tudom, ez nincs így meghatározva. Akkor hány kutyánk lehet?
2013. máj. 13. 17:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]

14. §

(5)17 Tilos

a) kistestű ebet 10 m2-nél, közepes testű ebet 15 m2-nél, nagytestű ebet 20 m2-nél kisebb területen tartósan,

b) kistestű ebet 4 m-nél, közepes testű ebet 6 m-nél, nagytestű ebet 8 m-nél rövidebb eszközzel tartósan kikötve,

c) gerinces állatot kör alapú kalitkában vagy gömb alakú akváriumban,

d) gerinces állat kifejlett egyedét 30 liternél kisebb űrtartalmú térben

2013. máj. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

Törzstag vagy és nem láttad még, holott hetente belinkeljük?! ;)

[link]

2013. máj. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ez is hasznos lehet:

[link]

2013. máj. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. És azt nem tudjátok, hogy egy házirend felülírhatja a törvényi rendelkezést? Nem ellentétes vele, hanem szigorúbb. Mert ha ott lakunk, akkor lényegében elfogadjuk a házirendet.
2013. máj. 13. 18:15
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Valahol azt olvastam, hogy két kisebb testű, vagy egy nagy testű kutya tartható. De nem tudom már hol, és nem is találom. De én így tudom.

Eddig nem zavarta amúgy őket? Csak most? (mert ilyen nálunk is van... -.-", bár nálunk kicsit durván mutatják ki a nemtetszésüket)

2013. máj. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%
A házirendben nem szabhatják meg, hogy mit tarthatsz a saját tulajdonú lakásodban. Olvasd el az AB határozatot is!
2013. máj. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
10%
Én nem értem az embereket. Ha van egy szabály, akkor az a szabály és be kell tartani. Ha pedig te költöztél oda akkor el is fogadtad ezt a szabályt és utána meg próbálsz kibújni alóla? Ha több lakó is zúgolódik, akkor valami okuk csak van rá... Arról már nem is beszélve, hogy felelős ember nem előbb tisztázza a törvényeket és utána hoz még egy kutyát? Nem miután megvan, utána próbál alkudozni.
2013. máj. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%

Nálunk két kistestű eb van, amikor ide költöztünk minden egyes lakóhoz becsengettünk és megkérdeztük,hogy zavarná e őket ha két kis kutya lenne itt és mindenki bele egyezett, 10 éve lakunk itt,10 éve van kutyánk, pár éve visszahallotuk,hogy sokaknak nem tetszik,hogy itt vannak a kutyák,bár tudnám 2-3 éve mi változott meg..

aztán végig jártuk az összes lakást úja (pár éve) és senki se mondta a szemünkbe,hogy zavarja hogy kutyák laknak itt,lezártuk a témát..

ha a szemünkbe nem mondják akkor maradnak, 1-2 lakó akkor sem tudna mit tenni,ha a többséget nem zavarja..

2013. máj. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket, elolvastam, megnyugodtam. Kedves közösképviselőnek is meg fogom mondani, hogy ha valami nem tetszik, forduljon a honatyákhoz, mert a törvény az törvény:)
2013. máj. 13. 23:45
 10/11 A kérdező kommentje:
A szabály pedig a törvény, aminek becsületes állampolgár lévén maximálisan alárendelem magam:)
2013. máj. 13. 23:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!