Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudok tenni gyorsan a...

Mit tudok tenni gyorsan a bolhák ellen?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem észre, hogy nagyon bolhás a kutyám. Kerti kutya. Valószínű, hogy a macskáktól "kapta el".

Megfürdettem bolhairtó samponnal. Kiglancoltam a kutyaházat és minden olyan helyet, ahol a bolhák petéket rakhattak. Másnap raktam rá Exspot-ot, és tettem rá Beaphar nyakörvet.

Ennek már 4 napja és nagyon sokat vakarózik és több bolhaürülék van benne, mint a fürdetés előtt. Bolhából csak néhány kisebb példányt találtam benne. Holnap viszont visszük ivartalanítani, de ha nem múlik a vakarózás meg nem sikerült kiirtani a bolhákat, akkor szenvedés lesz neki is meg nekem is az elkövetkezendő hét.

Azt hittem, hogy ez az Exspot kinyírja a maradékot, de úgy látszik, hogy nem. Jól tettem rá, a bőrére került az összes. A samponra is az volt írva, hogy x napig repellens hatású.

Mit tudnék gyorsan csinálni?


2013. máj. 14. 09:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Én nem tettem volna rá a cseppet, hanem meg mostam volna még samponnal 2-3napon keresztül és csak utána a csepp.
2013. máj. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az átlag bolhasamnon semmire sem jó, tapasztalat. Vegyél neospomosant és azzal fűrdesd le a kutyát. 1 ampulla a kutyára, 1 a macskákra( muszály őket is) 1 ampulla a környezetre. Azonnal elpusztítja a bolhákat. Egy hét múlva célszerű megismételni de akkor már az is elég ha spriccelős űvegből átfúljod őket.
2013. máj. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
És majd a macskákra is tegyél cseppet. Már ha a tieid, mert ez nem volt egyértelmű a leírtakból.
2013. máj. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tuti, hogy nem tudtál minden bolhát kiirtani. Általában a petéket nem öli meg a legtöbb szer. Ezek kikelnek. legalább 3 hét, mire eredményes lesz az irtás.Ha a macskákat nem bolhátlanítják, azok hozzák az utánpótlást.
2013. máj. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Neostomosan a legjobb.
2013. máj. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A macskák nem az enyémek. Nem tudom, honnan kerültek elő, sosem láttam őket. De a kutyám meg csak játszik velük sőt még a lepkékkel is játszana, csak azok nem bírják annyira a kiképzést.

Ha nem tűnnek el hamarosan ezek a macskák, akkor lehet hogy rájuk is teszek vmit.


Ezt a Neostomosant hol lehet kapni? Be lehet szerezni "mezei" patikában? Vagy van vmi szer, amit humán patikában is meg lehet venni? Sajnos elég messze van a legközelebbi normálisabb állatpatika is, és autó nélkül az is még egy csomó pénz eljutni oda.

2013. máj. 14. 11:30
 7/8 anonim ***** válasza:

Humán patikák is árulják általában a neostomosant.

A macskák , bárhonnan is jönnek, akár szét is szórhatják a bolháikat az udvarodon. Ha nem jár macska az udvaron, bolha akkor is "megterem". Minden állattartónak védekezni kell ellenük.

2013. máj. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én az állatorvosnál szoktam neostomosant venni.
2013. máj. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!