Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig normális a vérzés egy...

Meddig normális a vérzés egy szukánál?

Figyelt kérdés

Első tüzelése. És május 2-án kezdődött reggel. Állatorvosnál tegnap voltunk kötelező oltás végett, ő azt mondta hogy még normális, hogy vérzik.

Május 14.-e van. Én eddig úgy tudtam hogy a 3 hét tüzelés alatt általában 10 napig véreznek a szukák. Ez már több mint 10 nap. Mire számítsak?



2013. máj. 14. 10:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudtam, meg, hogy addig míg véreznek nem állnak meg a kannak. Na hát az én szuka kutyám is máshogy csinálja :D
2013. máj. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én meg úgy tudtam hogy 7-11 napig veszik fel a kant. Állatorvosom tegnap azt mondta hogy pont hogy most figyeljünk oda rá, 12. nap után... :D
2013. máj. 14. 10:46
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

az én egyik szukám 26 napig vérzik és a 21. nap körül veszi fel a kant, voltunk Szász doktornál aki a legjobb szaporodásbiológus az országban plusz még 2 másik dokinál is, néztünk kenetet, vérvételt stb és minden rendben vele, a dokik szerint semmi baja, tavaly volt alma is, rendesen vemhesült bár alacsony alomszámot produkált.

Alapvetően semmi nincs kőbe vésve, az átlagok vannak leírva de mindig vannak az átlagtóól eltérőek.

2013. máj. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Vannak hosszabb tüzelési idejű kutyák is. Náluk elhúzódik a vérzés akár 14 napra is.Volt szukám, amelyik 4 hétig tüzelt. Nála pl a 16-17-ik napok körül volt jó a fedezés.

Amúgy is a tüzelés akár minden alkalommal másként mehet le. Első tüzelésnél is előfordul, hogy nem az átlag szerint zajlik.

2013. máj. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Úgy van, hogy az első 7-9 nap véreznek, aztán engedik a kant magunkhoz kb. 9 napig, majd még van pár nap lecsengési idő. Elvileg :) De mondom, az enyém is úgy engedte a kant magához, hogy még vérzett (nem, nem szaporítok).


1es voltam.

2013. máj. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
van olyan szuka is aki 21 napig végig vérzik és simán vemhesül a 10. nap környékén
2013. máj. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez fajtától és egyedtől függ. Általában 21 napig tüzel a szuka. És a 9-14 .napig vérzik a legjobban. Az egész időszak alatt vérzik, Az elején csak 1-2 csöpp és a végén is. De a közepén jobban jön a vér, ilyenkor valamelyik kutya általában csak eszik, alszik, (ha házban van) És jobban látod a vérnyomokat. Ne aggódj. ez teljesen normális.
2013. máj. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Mindenkinek ment a zöld kéz! A miénk is kb eszik alszik, bújós. Étvágyra válogatós lett nagyon. De akkor ezek szerint ez is normális, hogy higgadtabb annál, mint szokott.
2013. máj. 14. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!